21 Mart 2018 Çarşamba

  • 3,933 TL
  • 4,820 TL
  • 165,54 TL
  • 116.432
BURSA 22°

Şüpheli eşler, soluğu burada alıyor!

Şüpheli eşler, soluğu burada alıyor!

Adını yabancı filmlerde sıkça duyduğumuz dedektiflik, Türkiye’de iyice yaygınlaştı. Bursa’da da bu hizmeti vermek için bir büro açan Burçin Doğan, talebin yoğunluğuna dikkati çekti. Doğan, en çok başvurunun aldatma şüphesi üzerine olduğunu söyledi.

30 Kasım 2017 Perşembe 09:52 YAŞAM

Yabancı filmlerde sıkça karşımıza çıkan dedektiflik, birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de yaygınlaştı. Bursa’da ise Burçin Doğan, 4 yıl önce bu hizmeti vermek için özel dedektiflik bürosu açtı. İlk başlarda ayda bir iki kişinin başvurduğu dedektiflik hizmetine talep gün geçtikçe arttı. Talebe yetişemeyen Doğan, personel sayısını artırarak 10 kişilik kadro kurdu.

NE TÜR BAŞVURULAR VAR?

Bu işe 4 yıl önce başladıklarını ifade eden Doğan, “Bize genelde eş takibi, personel ve ortak araştırması davaları geliyor. Bazen özel yakın koruma isteklerinde bulunanlar da oluyor. Mesela bir boşanma süreci var, mahkemeye giderken şiddete maruz kalacağını düşünen kişi bize başvuruyor. Bizim özel aracımız özel şoförle birlikte vatandaşı evinden alıyor. Yakın korumalarla birlikte mahkeme salonuna gidiliyor. Mahkemeden sonra tekrar evine kadar bırakıyoruz” dedi.

ERKEKLER DE BAŞVURUYOR

“Biz ilk bu işe başladığımızda kadınların bize geleceğini düşünüyorduk” diyen Doğan, “Fakat bu konuda yanıldık. Bize eşinin kendisini aldattığını düşünen erkekler başvuruyor. Müşteri portföyümüzün yüzde 80'lik kısmını erkekler oluşturuyor. Bizim aldığımız davaların yüzde 95'i çözüme kavuşuyor. Biz vatandaşlarla sözleşme imzalayarak çalışıyoruz. Bizim verdiğimiz donelerin mahkemede delil olarak kullanılmadığını bizi tutan müşterilerimizde bilir” ifadelerini kullandı.

ÜCRET BİN LİRAYA KADAR ÇIKIYOR

Şehir dışından gelip Bursa’da eğitim gören öğrencilerin ailelerinin de başvuru yaptığı bilgisini veren Doğan, “Ailelerin çocukları hakkında endişeleri oluyor. Arkadaşları kim, gece dışarı çıkıyor mu, kötü bir alışkanlığı var mı? Bunları merak eden aileler bizlere ulaşıp çocukları hakkında bilgi istiyorlar. Bize firmalar da başvuruyor. Bu zamana kadar bize başvuran 150 davayı çözüme kavuşturduk. Bizim günlük ücretimiz seçilen davaya göre değişir. Eş takibi ve adres tespiti 500 ila 1000 lira arasında değişiyor. Tutulan süreye göre fiyat artar ya da azalır” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Savaş pilotlarına gözaltı kararı

Savaş pilotlarına gözaltı kararı