18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 21°

Uludağ beyaz gelinliğini giydi

Uludağ beyaz gelinliğini giydi

Bursa’nın önemli turizm merkezlerinden Uludağ’a bu sene erken kar yağdı. Kar kalınlığının 10 cm’yi geçtiği zirvede vatandaşlar sevinçlerini kar yiyerek gösterdi.

30 Ekim 2017 Pazartesi 14:49 YAŞAM

Kış turizminin en önemli merkezlerinden biri olan Uludağ'da 29 Ekim sabahı başlayan kar yağışı bugün de aralıklarla devam etti. Milli parklar girişinin ardından beyaza bürünen dağ yolunda oteller bölgesine kadar kar küreme araçları aralıksız çalıştı. Sarıalan, Oteller birinci ve ikinci bölge ile Çobankaya bölgelerinde kar yağışının bazı yolları kapadığı gözlemlendi.

Uludağ'ın meşhur memba suyunu içmeye alışık olan bir çift kara rağmen araçlarıyla çıktıkları Oteller Bölgesi'ndeki bir çeşmeden damacanalarla su doldururken görüntülendi. Soğuğa rağmen karda yüzünü yıkayan İshak Yıldız, uzun süredir kar yağışını beklediklerini belirterek, bol bol kar yemeyi tercih etti.

SEZONU ERKEN AÇMAYI HEDEFLİYORUZ

Oteller Bölgesi'ne yaptığı otel inşaatını incelemek üzere gelen işadamı Muhammet Akan ise kar yağışını beklemediklerini belirterek, "Umarız havalar düzelir, inşaatımız devam ediyor. Hazırlıksız yakalandık. Kar bu sene beklediğimizden erken geldi" dedi.Her sene çocuklarıyla birlikte Uludağ'a kayak yapmaya geldiğini belirten Akan, sezonun gelmesini iple çektiklerini söyledi.

YEŞİL İLE BEYAZIN MUHTEŞEM BULUŞMASI

Kar yağışı nedeniyle özellikle Sarıalan ve Çobankaya'da kartpostallık görüntüler oluştu. Karın düşmesiyle birlikte yeşil ve beyazın muhteşem buluşmasının yaşandığı Uludağ havadan görüntülendi. Çobankaya ve Sarıalanın kar yağışı sonrası nefis manzarası adeta mest etti.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

"Fetullah Gülen Çin'de vefat edecek"