25 Şubat 2018 Pazar

  • 3,791 TL
  • 4,663 TL
  • 162,07 TL
  • 117.522
BURSA 12°

Ünlü fast food markasının skandal görüntüleri ortaya çıktı

Ünlü fast food markasının skandal görüntüleri ortaya çıktı

Türkiye’de de şubesi olan dünyaca ünlü fast food markasının YouTube’a düşen videosu herkesi şoke etti. Bozulmuş ve küflü tavukların pişirilerek müşterilere sunulduğu görülen videoda ayrıca bazı yiyeceklerin pis suda yıkandığı da ortaya çıktı.

30 Eylül 2017 Cumartesi 16:03 YAŞAM

Dünyaca ünlü tavuk fast food markasının yakın zamanda ortaya çıkan videosu YouTube’da izlenme rekorları kırdı. İngiliz gazetesi Daily Mail’de de yer alan videoda, Amerika’da bulunan zincirin şubesinde çalışanların yemekleri hazırlarken hijyen kurallarını yok saydığı görülüyor.

Lokantada çalışan bir kadının cep telefonuyla çektiği videoda son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin kullanıldığı ve üzerinde küf olan tavuk etlerinin kızartılarak tüketiciye sunulduğu gözler önüne seriliyor. Videolardan birinde süresi geçmiş bir ürünü yerleştiren çalışanlar, “Bunları neden ayırıyoruz ki. Zaten hepsini öyle ya da böyle kullanacağız” ifadesini kullanırken görülüyor.

Videonun ne zaman çekildiğine dair bir açıklama yapılmazken, marka konuyla ilgili bir soruşturma başlatıldığını duyurdu. Bazı yiyeceklerin pişmeden önce pis suyla yıkandığının gösterildiği video ile ilgili yetkililer soruları yanıtsız bıraktı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bu ilaçlar öldürüyor! Tek tek açıklandı

Bu ilaçlar öldürüyor! Tek tek açıklandı