Yeniden aday gösterilen Başkan Dündar: 'Osmangazi bayrağını burçlara dikeceğiz'

AK Parti tarafından üçüncü kez belediye başkanı adayı gösterilen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ustalık dönemi olarak nitelendirdiği 31 Mart sonrasında tarih yazacaklarını söyledi. Dündar, "Her dönem arttırdığımız oyları yeniden arttırıp Osmangazi Bayrağını burçlara dikeceğiz" dedi.

SİYASET, 15 Ocak 2019 Salı, 14:02
Yeniden aday gösterilen Başkan Dündar: 'Osmangazi bayrağını burçlara dikeceğiz'

Osmangazi Belediye Başkanlığı için AK Parti tarafından bir kez daha aday gösterilen Mustafa Dündar, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez ile birlikte basın toplantısı düzenledi. 31 mart seçimlerinin zaferin müjdecisi olduğunu ifade eden AK Parti İlçe Başkanı Ufuk Cömez, "AK Parti seçime tam anlamıyla hazır olduğunu cümle aleme göstermiştir. Osmangazi ve Bursa 31 Mart'ta yine AK Parti diyecektir. Projeleriyle idari ve finansal yönetimiyle Osmangazi Belediyesini 10 yıldır başarıyla yöneten Mustafa Dündar yetkili kurullarımızın kararıyla yeniden aday gösterilmiştir. Mustafa Dündar Başkanımızla durmak yok yola devam diyoruz" dedi.

AK Parti'nin yerel yönetim birikiminin hiç bir siyasi partide olmadığını kaydeden Cömez, "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın sözünü kendimize rehber edindik. Büyük projelerimizi sürdürüp yeni projelere başlayacağız. Katılımcı, yenilikçi, vizyonel belediyecilik ile daha güçlü olacağız. Amacımız çocuklarımıza torunlarımıza gurur duyacakları şehirler, medeniyetler bırakmaktır. Seçime kadar da gece gündüz demeden koşacağız, çalışacağız, çabalayacağız. Tevazu, samimiyet ve gayret ile "önce millet önce memleket" diyeceğiz. Osmangazi'de girmedik sokak çalmadık kapı bırakmayacağız. Daha güçlü bir Türkiye için çalışacağız. Cumhur ittifakı olarak Bursa'yı 18-0 almak hedefimizdir. "Türkiye muasır medeniyetlerin üzerine çıkacak" diyen Erdoğan'ın sözü bizim namus sözümüzdür. Osmangazi, Bursa, Türkiye'ye hizmetten geri dönmek yok. Bize düşen milletimizin iradesini baş tacı etmek, marka kentler mücadelesine devam etmek, Osmangazi ve Bursa'nın yükselişini sürdürmek. Osman Gazi ve Orhan Gazi'nin torunları olarak bizler buna layık olmak durumundayız" diye konuştu.

"TARİH YAZMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

AK Parti kadrolarının ülkeye hizmet için birbirleriyle yarıştığını, bunun birlik beraberlik ve huzur içinde geçtiğini anlatan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da, "Aday adayı arkadaşlarımızla buluştuk. Açıkladıkları projelerin, planların kağıt üzerinde kalmayacağı garantisini verdim. Osmangazi'mizde 20 aday adayı yarıştı. Belirli olgunluk çerçevesinde gelişti. Güzel bir ortamı bundan sonraki süreçte de sürdüreceğiz. Bir çok alanda yenilikçi rekabetçi Osmangazi Belediyesi'nin bu başarısının altında heyecanını yitirmeyen belediye çalışanlarının katkısı büyük. Elinde süpürgesiyle temizlik işçisinin, huzurlu ve sağlıklı şehir için çalışan zabıtanın, vatandaşın sorunlarını çözmek için görev yapan ofis çalışanları, saha çalışanları, yönetim kadrolarının, belediye meclisimizin birlik içinde çalışmasıyla başarılı hizmetler üretiyoruz. Osmangazi Belediyesi köklü, güçlü belediyecilik anlayışına sahip. Bursa surları kadar güçlü, Uludağ kadar vakurlu, Ulucami kadar huzurludur. Reklam belediyeciliği değil, hizmet belediyeciliği yaptık. Reklam değil, hizmet ve rakam belediyeciliği yaptık. Yaptığımız işlerle sadece Bursa'nın değil Türkiye'ye örnek projeler yaptık. Bir yapıp 10 anlatmadık, 10 yaptık bir anlattık. Belki bizim eksiğimiz oldu. Önemli olan yapılan hizmettir, yerine ulaşmasıdır. Ak Parti'nin belediyecilik anlayışını yansıtan, dikey değil yatay yapılaşma çağrısı yapan Cumhurbaşkanımız çağrısının vücut bulduğu Soğanlı örnektir. Destek ve ilgi gördü. Kağıt üzerinde değil, gerçek dönüşümün projesi hayata geçti. Vatandaş dairelerinde yaşamaya başladı" dedi.

"OSMANGAZİ BAYRAĞINI BURÇLARA DİKECEĞİZ"

Panoroma 1326 projesinin sadece turizm değil, ufuk vizyon projesi olduğunun altını çizen Dündar, "Vatandaşlarımızın şehirlerine dair farklılık yaşatan, tarih şuuru yaşatan medeniyetimizi en gerçekci şekilde genç nesillere aktaran bir proje. 3 ayda 125 bini bulan ziyaretçi, 48 ülkeden ziyaretçi geldi. Ufuk ve vizyondur. Bursa'yı Bursa dışına taşıyan proje olmuştur. Şehir ekonomisine sektöre ciddi katkı sağlayacaktır. Bu proje tüm ekibimizin; teşkilatlarımızın desteğiyle ortaya çıkmıştır. Bu projeyle damgamızı vurduk. Şikayet eden değil, çözüm üreten anlayışı hiç terk etmedik. Osmangazi Meydanı ve kaliteli yaşam merkezi, Soğanlı Kentsel Dönüşüm örnek projelerdir. Yeni projelerimiz olacak. Önümüzdeki günlerde paylaşacağız. Kısaca bizler Osmangazi'de tarih yazmaya devam edeceğiz. Ak Parti teşkilatları birlik beraberlik içinde Bursa'da 18-0 yapmak için çalışacak. Arkadaşlarımla başarılı projeler ve örnek çalışma ortaya koyacağız. Her dönem arttırdığımız oyları yeniden arttırıp Osmangazi bayrağını burçlara dikeceğiz" diye konuştu. .

Başkan Dündar, yeni dönemde yeni projeleri hayata geçireceklerini, bunun detaylarını paylaşacağını ifade ederken, "Bursa turizmle büyüyor gelişiyor. Bu yönde ciddi gelişim var. Tarihi kimlik ve tarihi şehir önem arzediyor. Kalıcı projelerle şehrin sağlıklı büyümesine katkı sağlıyoruz. Bizim hedefimiz Hisar'ın tarihi doku olarak ortaya çıkmasıdır. Demirkapı projesi uygulamaya hazır. Çarşamba'nın ve Kükürtlü'nün yenilenmesi gerekiyor. Kükürtlü'de planlar meclisten geçti. Kükürtlü daha güzel olacak. Çünkü Bursa'nın en değerli yer" şeklinde konuştu.

GÜNCEL
İBB veri kopyalama işlemini durdurdu!
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, mahkeme kararında belirtilen hususların yerine getirilme...
SPOR
Bursaspor Teknik Direktörü Bakkal: 'Gol kaçıran takım iyi takımdır'
Bursaspor Teknik Direktör Mesut Bakkal, "Gol kaçıran takım iyi takımdır. Ceza sahasına girmeye ba...
TÜRKİYE
Bursa'da kereste imalathanesinde yangın! Hasar büyük...
Bursa'nın İnegöl ilçesinde kereste imalathanesinde çıkan yangın korku dolu dakikalar yaşanmasına ...
MAGAZİN
Sıla - Ahmet Kural davasında yeni gelişme! Savcı itiraz etti...
Oyuncu Ahmet Kural'ın, şarkıcı Sıla Gençoğlu'na sözlü ve fiziki şiddet uyguladığı gerekçesiyle 16...
GÜNCEL
Gönüllü hemşirelerden önemli etkinlik!
Uludağ Üniversitesi, Radyoloji Anabilimdalı Girişimsel Radyoloji Bölümü hemşireleri hafta sonu ön...
TÜRKİYE
Kozmik Oda'yı aratan eski savcıya FETÖ'den 17 yıl 1 ay hapis
Kozmik Odayı aratan eski savcı Bilgili'ye, FETÖ üyeliği, devlet güvenliğine ilişkin bilgileri tem...
Yıldız Tilbe vasiyetini açıkladı!
27 yıl komada kalan kadın uyandı! İşte ilk sözleri...
Eğitim-Bir-Sen Bursa şubesinden 23 Nisan açıklaması!
Eser West başrol oynayacak

En Çok Okunan Haberler

Türkiye'yi ayağa kaldıran iğrenç olayda flaş...

İstanbul Küçükçekmece'deki Kanarya Mahallesi'nde 22 ...

Bursa'da FETÖ operasyonu! Kritik ismin yeğen...

Bursa KOM şube müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlü...

İzmir'den kahreden haber!

İzmir'in Urla ilçesindeki askeri birlikte tahrip eği...

Herkes namaza geldiklerini zannetti! Bursa'd...

Bursa'da, sabah namazında cemaat namaz kılarken sada...

Bursa'daki dev fabrika vardiya sayısını düşü...

Bursa Ticaret Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay, T...

Bursa'da kontrolden çıkan oyuncak yüklü tır ...

Bursa'da virajı alamayan oyuncak yüklü TIR Bursa-İst...

Karşıya geçmek için bekliyordu! Saniyeler so...

Amasya'da yolun ortasında beklerken üzerine gelen tı...

CHP ilçe başkanı iş yerinde öldürüldü!

Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinde CHP'nin İlçe Başkanı ...

Garanti Bankası'nın ismi değişiyor!

Garanti Bankası faaliyetlerini "Garanti BBVA" markas...

Kuzey Afrika'dan geldi! Bursa'ya çamur yağdı...

Bursa'da dün akşam saatlerinde Kuzey Afrika'dan gele...

Bursa'da korkutan kaza! Ölümden döndüler...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde kontrolden çıkan otomobil...

Saldırının ardından ilk kez bir araya geldiler!

Devletin zirvesi AYM'nin kuruluş yıl dönümü törenind...

Gönüllü hemşirelerden önemli etkinlik!

Uludağ Üniversitesi, Radyoloji Anabilimdalı Girişims...

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı! İşte ...

Merkez Bankası beklendiği gibi politika faizini yüzd...

Dolmabahçe Sarayı'ndaki döşemelerin altında ...

Dolmabahçe Sarayı'nda bulunan Süfera Salonu'ndaki re...