Bundan böyle 'BUDO Gemlik Basketbol'

Ali ŞAHİN 26 Kasım 2019 Salı, 06:04

Türkiye Basketbol Ligi'ne, çekilen takımların yerine dâhil olan Gemlik Basketbol ilk galibiyetini geçen hafta sonu Merkezefendi Belediyesi'ni yenerek almayı başardı.

Diante Watkins'in etkili performansına karşın yerli rotasyonda sorumluluk alacak isim konusunda sıkıntı çeken Gemlik ekibi maçlarının büyük kısmını kafa kafaya götürse de ilk 6 maçında galibiyet yüzü görememişti.

İnişli çıkışlı bir grafik sergileyen Merkezefendi Belediyesi, Denizli Basket'i deplasmanda yenen Gemlik ekibi aynı zamanda lige tutunabilmek adına da umutlandı.

***

Kadrosunu genişletmek için mali açıdan daha da güçlenmesi gereken Gemlik Basketbol'a aradığı destek ise Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden geldi.

BUDO markasıyla Bursaspor futbol takımının en büyük destekçilerinden birisi olan Büyükşehir Belediyesi yine aynı marka ile Gemlik Basketbol'a da isim sponsoru olacak.

Merkezefendi zaferinin ardından galibiyet sevinci yaşayan basketbolcuların fotoğrafını sosyal medyadan paylaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş "Spor Şehri Bursa'da Gemlik Basketbol'a desteğimiz tam.

Önümüzdeki haftadan itibaren 1. Lig'de 'BUDO Gemlik Basketbol' ismiyle mücadele edecek takımımız, deplasmanda yüzümüzü güldürdü.

Sporcularımızı ve Kulüp Başkanı Berkay Bulut kardeşimi kutluyorum" notunu paylaştı.

***

Bu sponsorluk kuşkusuz takımın transfer bütçesine de ciddi bir katkı sağlayacak.

Zaten mali yapısı ve disiplini ile örnek olarak gösterilen kulüpler arasında yer alan Gemlik Basketbol'un doğru harcamalarla eksikliklerini gidereceğini de tahmin etmek çok zor değil.

Ligde kalmak için de aslında çok büyük bir mucize gerekmiyor.

Anadolu Basket'in yokları oynayan yapısının değişmesi zor gibi. Düzce yokluktan çatır çatır çatlıyor. Samsun hâlâ lige alışamadı.

Gemlik'in biraz paraya ve bir-iki takviyeye ihtiyacı vardı.

Büyükşehir'in hamlesiyle para sağlandı. Yapılacak takviyelerin ardından konuşmak daha doğru ama bu mali yapı ve düzenle Gemlik'in ligden düşmesi TBL'de kalmasından daha zor gibi.

Bir iki küçük dokunuşun ardından sadece sahasında kazanmaya alışması gerekli.

Gemlik TBL'yi sonuna kadar hak etti.

Gerekirse bütün şehrin bu kulübü desteklemesi gerekli.

***

Büyükşehir ile yapılan anlaşma birkaç gün içerisinde netlik kazanacak ve Gemlik Basketbol yasal prosedürleri tamamladıktan sonra sahasındaki Bornova Belediye maçına BUDO Gemlik Basketbol ismiyle çıkacak.

Maça gitmek isteyenler için de şimdiden hatırlatayım; karşılaşma 30 Kasım Cumartesi saat 17:00'de Gemlik Spor Salonu'nda oynanacak.