Maç kapalı gişe!..

Ali ŞAHİN 15 Mayıs 2019 Çarşamba, 04:00

19 Mayıs Pazar günü dananın kuyruğunun kopacağı Bursaspor-Göztepe maçı öncesi ortalık da hareketlenmeye başladı.

Maçın biletleri dün 11'de satışa çıkarken 20 dakikada bütün maraton biletleri tükendi.

Sırf bu veri bile maçın atmosferi için bize fazlasıyla fikir verdi.

Bu yazı yazılırken stadyumda sadece TOFAŞ tribününde boşluk kalmıştı.

***

Biletler peynir ekmek gibi tükenirken taraftara kötü haber İl Güvenlik Kurulu'ndan geldi.

Bursaspor Kulübü'nün Bursa Valiliği ve Bursa Emniyeti ile yaptığı görüşmeler neticesinde stadyumun maraton ve batı tribününde güvenlik için ayrılan ilk üç sıra koltuklarının bilet satışına izin verilmedi.

***

Misafir tribün biletleri de aynı hızla tükendi. Karşılaşmanın biletleri satışa çıktıktan yaklaşık yarım saat sonra bütün misafir tribün biletleri satıldı.

Sarı Kırmızılılar, Timsah'tan ek kontenjan isterken bazı Göztepe taraftarı karaborsa biletlerin satıldığını gösteren ilanları sosyal medyada paylaştı. Karaborsadaki bilet fiyatları 200 TL'yi buldu.

***

Pazar günü tam anlamıyla stadyumda bayram olacak. Biletler bu hızla satılırken ilk 3 sıranın da açılması için bir kez daha başvuru yapılmalı. Taraftarın hızı kesilmemeli.

Hepsi olmasa bile en azından 2 sıra daha satışa açılmalı.

***

Taraftar sadece biletleri satışa çıktığı gibi tüketerek yetinmedi.

Daha önce Sönmez İş Sarayı'na Bursaspor bayrağı asan taraftar bu kez aynı bayrağı Bursa surlarında dalgalandırdı.

Dev Bursaspor bayrağının üstünde 'Şehrinin Takımına sahip çık Bursa' yazdı.

Bursa'nın en işlek caddesindeki bir üstgeçide pankart astı ve futbolculara mesaj yolladı;

'Biz hep o formanın içinde olmayı hayal ettik'

***

Şehirdeki herkes maça kilitlendi ve adeta seferberlik başladı. Bugünden belli oldu. Maç saatinde her yer Yeşil Beyaz'a boyanacak. Karşılaşma kapalı gişe oynanacak.

Herkes unutur Göz Göz unutmaz!

Göztepe ve Bursaspor arasındaki maç iki takım için de ölüm kalım anlamına gelirken bazı provokatör gruplar, iki dost kulüp taraftarı arasında gerilim çıkarmak adına sosyal medya aracılığıyla gerilim yaratmaya çalışsa da İzmir ekibinin 'Kenar Mahalle' grubundan muazzam bir açıklama geldi.

Kenar Mahalle "Oyak Renault maçlarından tutun da Mustafakemalpaşa maçlarını yaptığımız kötü zamanlarımızda bizleri en iyi şekilde ağırlayan, 'Süper' denen bu ligde karşılaştığımızda bizleri misafir eden dost Bursaspor'la çok kritik ve önemli bir maça çıkacağız.

Bizlere düşen görev yıllardır zor zamanlarımızda yanımızda olan Dost Bursaspor maçında yalnızca takımımıza destek vermek ve sahadan galibiyetle ayrılmasını sağlamaktır.

Bu dostluğun başka taraftar gruplarının gazıyla internet ortamında kendini bilmez birkaç yeni yetmenin klavye delikanlılığıyla ve en önemlisi skora bağlı tavırlarla bozulmasına müsaade etmeyeceğimizin bilinmesini isteriz.

Herkes unutur Göz Göz unutmaz!" dedi.