Ne mutlu Türk’üm diyene!

Asuman Kurt Öge 04 Mart 2018 Pazar, 06:00

Esnaf ziyaretinde bulunan bakanlardan biri, kendisine yönelik "Okullarda neden andımızı kaldırdınız?" sorusuna verdiği cevapta "Neden varlığım Türk varlığına armağan olsun ki" demişti. Hatırlayın PKK'nın ön bahçesindeki partisinin mensubu Sırrı Sakık da 2014'te benzer ifadeler sarf etmişti.

Aslında şimdi bu malum bakana O Türk varlığının neden yüce olduğunun cevabını Afrin'e yola çıkarken Mehmetçiklerimiz veriyordu:

 "Biz yıllarca varlığım Türk varlığına armağan olsun derken şaka yapmıyorduk. Bunu herkes böyle bilsin. İnşallah gereğini yerine getirmeye gidiyoruz"

Yüce Tanrım onları korusun!

Bugünlerde Türk olmak, "Türküm" demek neden bu kadar rahatsız etmeye başladı insanları diye düşünürken, 'Ne mutlu Türk'üm diyene!' demek bile toplumda neredeyse ayıp karşılanırken;

İşte tam da bugün birileri coşkuyla ve gururla 'Ne mutlu Türk'üm diyene!' diyerek haykırdı...

Kimler mi?

Anlatayım...

'Dünya Emekçi Kadınlar Günü' yaklaşırken dün, Milliyetçi Hareket Partisi Bursa İl Kadın Kolları tarafından, basına açık, teşkilat üyelerinin dahil olduğu, tüm kadınlara yönelik ve katılımın çok yoğun olduğu bir etkinlik gerçekleştirildi.

Daha salona adım atar atmaz, pırıl pırıl, umutlu ve gururlu kadınları bir arada görmenin beni çok heyecanlandırdığını söylemek isterim.

Ve...

Etkinlikte, Kadın Kolları Başkanı Yasemin Meriç'in konuşmasından bahsedeceğim.

Kürsüye çıkan Yasemin Meriç, Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutlayarak başladı sözlerine... Kadınların hak ettiği saygı ve desteği yeterince görmediğini ve son dönemde kadına karşı yapılan insanlık dışı eylemlerin endişe verici boyutlara ulaştığını vurguladı ve Bilge Kaan'ın Orhun Anıtları'na asırlar öncesi kazınan şu sözlerini paylaştı:

"Tanrı, Türk milleti yok olmasın diye babam Kaan ile anam Hatunu yükseltti."   

Kadına yönelik aşağılayıcı, sömürücü ve ölümcül eylemlerin ayyuka çıktığı bugün, Meriç'in hatırlattığı bu cümle önemliydi...

Çünkü bizim kültürümüzde kadın ile erkek arasında adaletin hakim olduğu bir eşitlik söz konusu.

MHP İl Kadın Kolları Başkanı Meriç, son yılların dile pelesenk olmuş 'kadına pozitif ayrımcılık' mevzusuna da değinmeden edemedi.

Dedi ki Meriç:

"Pozitif ayrımcılık iddiasında bulunanların gaflet ve tedbirsizliği sonucu, kadınların lehine bu ayrımcılığın sözde kalması haklarımızın ihlal edilmesinin bir faktörüdür."

Haklıydı...

Pozitif ayrımcılık adı altında bir türlü kadını koyacak yer bulamayan erk, en sonunda çareyi pembe otobüslerde bulmuştu ki uygulama büyük tepkilere sebep olunca iptal edildi, Bursa örneğinde olduğu gibi.

Pozitif ayrımcılığın uygulandığı kadın, yine dövüldü, tacize uğradı, bıçaklandı, öldürüldü.

Devam edelim;

Sayın Yasemin Meriç'in konuşmasının sonunda söylediği sözleri çok önemliydi ve dinleyicilerde yarattığı coşkuyu fark etmemek mümkün değildi.

Ne mi söyledi?

"Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e Türk kadınları olarak minnet ve şükran duygularımızı bir kez daha ifade ediyorum. Ne mutlu Türk'üm diyene!"

Bu sözler sakın sıradan gelmesin size. Allah'ın dini ile uzaktan yakından ilgisi olmayan sözde dindarların, feslilerin, cübbe giymişlerin Atatürk'ü karalamaya çalıştığı bugünlerde, Türk olmayı hiçlikle değerlendirip, yerin dibine sokmaya çalışanların çokluğu karşısında bu sözler, toplum içinde ve haykırarak ve daha çok söylenmeli...

Yasemin Meriç nezdinde MHP İl Kadın Kolları'nı kutluyor ve bu ekibin önümüzdeki günlerde önemli projelere imza atacağını hissettiğimi, beklediğimi söylemek istiyorum.

Ne mutlu Türk'üm diyene!

***

Bu arada;

Kısa süre önce Yasemin Meriç başkanlığında oluşan MHP İl Kadın Kolları yönetiminde şu isimler bulunuyor:

Yasemin Meriç - Başkan (Mali Müşavir, Genel Müdür Yardımcısı)

Yasemin Apak - Başkan Vekili (Optisyen)

Hülya Zeytun - Başkan Yardımcısı (Emekli-Spor Kulübü Kadın Kolları Başkanı)

Sevim Ünal Karakuş - Başkan Yardımcısı (Emekli)

Selma Çiçek - Muhasip (Mali Müşavir)

Filiz Candan - Sekreter (Elektronik Mühendisi)

Günay Barış - Üye (Sosyolog, Eğitimci)

Ruhiye Çetin - Üye (İş sahibi, Genel Müdür)

Ülker Güngören - Üye (Hemşire)

Belgin Yazır - Üye (Emekli)

Yasemin Duran - Üye (Organizatör)

Handan Özdemir - Üye (İş sahibi, Genel Müdür)

Sevda Kasap - Üye (Emekli)

Melek Efe - Üye (Ev Hanımı)

Sevilay Aydemir - Üye (Güzellik Uzmanı)