Bu kişiyi tanıyor musunuz?

Bay Diplomat 28 Mayıs 2018 Pazartesi, 03:18

            "Şayet savaş davullarını duymuyorsanız sağır olmalısınız."

            "Onlar savaş için emir aldıklarında Müslümanları küle döndürecekler."

             "İsrail, Orta Doğu'nun yarısına hâkim olacak."

            "İsrail, mümkün olduğu kadar çok Arap öldürerek Orta Doğu'nun yarısını işgal edecek."

            "Sonunda savaşın küllerinden yeni bir dünya doğacak, yalnızca tek bir süper güç kalacak ve o bütün dünyayı yöneten tek hükümet olacak."

            Bu sözlerin sahibi;

            1923 (Fürth) Almanya doğumlu, 1943-46 arası ABD ordusunda görev yaparken kendisinden "Benim küçük Yahudim" diye söz eden Karşı İstihbarat Birliği (Counterintelligence Corps - CIC) üst yöneticisi Fritz Kraemer'in emrine girdi.

            ABD Avrupa Komutanlığı İstihbarat Okulu'nda öğretmenlik yaptı.

            1961-68 yılları arasında ABD başkanları John F. Kennedy ve Lyndon B. Johnson'ın özel danışmanı olarak görev yaptı.

            Başkan Richard Nixon onu Ulusal Güvenlik Danışmanı olarak hizmete atadı.  

            22 Eylül 1973-20 Ocak 1977 tarihleri arasında Richard Nixon ve Gerald Rodolph Ford Jr. döneminde 56. Dışişleri Bakanı olarak görev yaptı.

            Arap-İsrail savaşları sırasında "adım adım siyaset" politikasına uygun olarak bölgede mekik diplomasisinde bulundu. 

            1983 senesinde dönemin başkanı Ronald Reagan tarafından ABD'nin Orta Amerika'ya yönelik politikasını geliştirmek için oluşturulan federasyon heyetinin başına getirildi.

            George W. Bush tarafından, 11 Eylül saldırısının sebeplerini araştırmakla görevlendirilen kurulun başına getirildi.

            Güney Amerika'daki darbe girişimlerinde, rejim değişikliklerinde ve CIA operasyonlarında onun adı duyuldu.

            Donald Trump'ın damadı ve başdanışmanı siyonist Jared Kushner ile düzenli olarak görüşerek, Trump ailesi ile tanışmasına öncülük etti.

            Daha doğrusu Birleşik Devletler Başkanı Trump'ın Pensilvanya Üniversitesi bünyesindeki Wharton Business School'daki ekonomi eğitimini 2004'te en yüksek onur derecesiyle tamamlayan kızı Ivanka için çöpçatanlık yaptı. [1]

            Birleşik Devletler Başkanı Donald J. Trump'ın beyninin yarısı olarak dünya politika arenasında dillendirilen kişi oldu.

            Öyle ki Birleşik Devletler yönetiminin önem verdiği toplantılarda, Birleşik Devletler delegasyonunun vazgeçilmez üyesi oldu.

            2016 yılında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplantısı nedeni ile bulunduğu New York'ta, Birleşik Devletleri iş adamları ve üst düzey yatırım yöneticileri ile yapılan toplantıya bile katıldı. [2]

            94 yaşında Amerikalı diplomat, siyaset bilimci ve siyasetçisi.

            Dünyada Birleşik Devletler'in özellikle üçüncü dünya ülkelerindeki demokrasi (!) amaçlı politikalarının mimarı Henry Alfred Kissinger'dır.

            Birleşik Devletler'in uyguladığı bu barışsever görünümlü politikası ne yazık ki başarı derecelendirmesinde 2 puandan yukarı çıkamadı.

            Özetle, günümüzde yürütülen siyonist amaçlı her raporun altında onun imzası olmasına karşın, kendisi dünya felaketinin öncüsü olmaktan ileri gidemedi.

            Başta Güney Amerika olmak üzere dünyanın hemen her yerinde, ABD karşıtı ülkelerde, kanlı darbeler, katliamlar düzenleyip gerçekleştiren bir küresel terörist olarak uluslararası arenada tanımlanan Kissenger, oldum olası ödüllendirme kıstasına akıl erdiremediğim iki ödülden (Nobel Barış ve Nobel Edebiyat) 1973 yılında verilen Nobel Barış Ödülü'nün sahibi oldu!

            Kissinger'ın imza attığı global soykırım planları, Hitler'in planlarının fersah fersah ötesindedir!

            NSSM 2000 raporunun mimarı Henry Kissinger'ın kartvizitine bakıldığında bilinen kartvizit ölçütlerinin yetersiz kaldığı görülüyor. [3]

            Dünya siyonist hareketlerinin uluslararası platformda saygınlık (!) kazanan örgütü Chatham House'un onursal başkanı ise bulunduğu görevlerde kendisine kolayca iyi yer bulmasına neden olan hareketlerinden dolayı Department of Government, Center for International Affairs, Harvard University Müdürü Robert Bowie ve bölüm profesörlerince Kissassinger[4] olarak nitelendirilen Henry Alfred Kissinger'dır.

            1974'te Ulusal Güvenlik Konseyi kadrosu ile birlikte hazırladığı raporun teması azgelişmiş ülkelerdeki nüfus artışının, sanayileşmiş dünyanın ihtiyaç duyduğu enerji ve ham madde kaynaklarını tüketeceği idi. [5]

            Bunun için önlem alınmalıydı.

            Anında 13 ülke belirlendi. [6]

            Dünya nüfusunun en çok 8 milyarda tutulmasını ve 2075'te beklenen 22 milyardan kaçınılmasını öneriyordu. Bu kadar nüfus artışının "savaşlar ve devrimlere" yol açacağını söyleyen NSSM 200 "gıda kontrolünün" hızlı nüfus artışını durdurmak için kullanımını öneriyor, modern ve yoğun tarım tekniklerinin başka bölgelerde yoğun nüfusu beslemesine rağmen "çok fazla sermaye yatırımı" gerektirdiğini iddia ediyordu.

            Öncelikle belirlenen; ülke ekonomilerinin temel unsurlarını aşamalı şekilde yok ederek, raporda belirtilen önerilerin uygulamaya alınması gerekiyordu.

            Bu raporun ülkemizdeki uygulaması, Türkiye Cumhuriyeti'nin can damarı olan tarım ve hayvancılık sektörünün ortadan kaldırılması idi.

            Rapor; kademe kademe uygulanarak Türkiye, ihracatçı tarım ülkesinden ithalatçı tarım ülkesine getirildi.

            Tarım topraklarımız rant uğruna imara açılırken, hayvancılıkla geçimlerini sağlayarak ülke ekonomisine katkıda bulunanlar yok edilirken, bunun NSSM 200'ün bir aşaması olduğunu ülkemizde karar alıcı mevkilerde bulunanların dışında kimse bilmiyordu!..

            Günlük yaşamda en zor şey, yıkılanın yerine yenisini yapmaktır.

            İmar rantına açılan tarım arazilerimizin yeniden tarıma elverişli hale getirilmesi olası mıdır?..

----------------------------------------------

[1] Fire and Fury: Inside the Trump White House, Michael Wolff, Macmillan,2018

[2] President Erdoğan Meets with High-Level Businesspeople in the US.

https://www.tccb.gov.tr/en/news/542/52400/president-erdogan-meets-with-high-level-businesspeople-in-the-us.html

President Erdoğan was accompanied by Minister of EU Affairs Ömer Çelik, Minister of Economy Nihat Zeybekçi, Minister of Energy and Natural Resources Berat Albayrak, Deputy Chairman of the Justice and Development Party (AK Party) Yasin Aktay, AK Party Parliamentary Group Deputy Chairman Mustafa Elitaş, Turkey's Ambassador to Washington, DC Serdar Kılıç Deputy Secretary General and Spokesperson of the Presidency İbrahim Kalın.

Attending the meeting were Citi's Chief Executive Officer for Europe, Middle East & Africa James C. Cowles, ‎Partner at Caxton Associates Jeff Enslin, CEO of Lazard Ken Jacobs, President of Blackstone Hamilton E. Jones, CEO of Warburg Pincus Chip Kaye, Henry Kissinger of Kissinger Associates, Executive Board Director of BBVA Jose Manuel Gonzalez-Paramo, President of WL Ross and Co. Wilbur Ross, Representative of the Secretary-General for the Investments of the Fund Carol Boykin, chess grandmaster Magnus Carlsen and his manager EspenAgdestein, James Rothschild of theRothschildFamily.

[3]Trilateral Komisyon'un Kuzey Amerika direktörü, Kissinger Associates, Inc.'in kurucusu, Orta Amerika Partiler arası Ulusal Komisyonu'nun da (NationalBipartisanCommission on Central america) başkanı, Stratejik Ve Uluslararası Etütler Merkezi, Georgetown Üniversitesi'nin mütevelli heyeti üyesi, Uluslararası Danışmanlar Kurulu üyeliği, Chase Manhattan Bank; Uluslararası Danışmanlar Kurulu üyeliği, Hollinger International, Inc.; Direktörler Heyeti üyeliği, ContiGroupCompanies, Inc. Direktörler Heyeti üyeliği, FreeportMcMoranCopper& Gold, Inc. Direktörler Heyeti üyeliği, First-Mark Holding; Direktörler Heyeti üyeliği, The TCW Group, Inc.; Danışman Direktörler Heyeti üyeliği, American Express Co. Danışman Direktörler Heyeti üyeliği, ForstmanLittle&Co.

[4]kissass: k.. öpmek

[5]National Security Study Memorandum 200: Implications of Worldwide Population Growth for US. Security Overseas Interests (NSSM 200)

[6]Hindistan, Bangladeş, Pakistan, Nijerya, Meksika, Endonezya, Brezilya, Filipinler, Tayland, Mısır, TÜRKİYE, Etopya ve Kolombiya.