İl başkanı seçilince mi harekete geçmek lazım?

Cennet YÜZER CANKILIÇ 16 Ocak 2018 Salı, 06:00

Hafta sonu CHP'de gözler 2 adayın kıyasıya yarıştığı İstanbul il kongresinde idi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı gerilimli geçen kongreyi mevcut il başkanı Cemal Canpolat'a karşı 6 oy gibi kıl payı ile Canan Kaftancıoğlu kazandı.

Buraya kadar görünürde her şey normal.

Hatta ilk algı mükemmel.

Öyle ya...

"Kıyasıya mücadele sonunda İstanbul gibi metropol kentin il başkanlığına CHP'den de olsa bir kadının seçilmiş olması, kadınların siyasetteki yeri açısından önemli bir gelişme, aferin kadına!"

Ama bırakın aradan 24 saati geçmeyi, birkaç saat sonra işin rengi değişmeye başladı.

Zira;

Kaftancıoğlu, CHP'nin Kadın İl Başkanı seçildikten sonra CHP'nin gündeminden çıkıp, Türkiye'nin bir numaralı gündemi oldu.

Neredeyse kırmızı bültenle aranıp, il başkanı seçilince yakayı ele vermiş terörist misali...

Cumhuriyet Savcılığı "Terör örgütü propagandası yapmak", "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni ve kurumlarını alenen aşağılamak" ile "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlarından soruşturma başlattı.

                         *****                           *****                              ******

Meğer CHP'nin İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu PKK sempatizanının önde gideni imiş. CHP'den çok, HDP'ye, DHKP-C'ye yakın biriymiş!..

Hatta 11 Mart 2014'te, HDP'li vekiller gözaltına alındığında twitter hesabından "Devlet katil değil, seri katıl" diye yazacak kadar devletini aşağılamış

 Bu kadarla da sınırlı değil, bu hatunun bir anda geçmişe dönük twitleri ortaya çıkmış.

 24 Nisan sözde Ermeni soykırımı için, "24 Nisan 2012'de "Tarihte bugün Erkeni soykırımı başladı, katledilen Ermeni vatandaşlarımızı anıyoruz 19.15'de Taksim'de diyecek kadar da ileriye gitmiş.

Yine;

15 Temmuz gecesi de attığı twit de dikkat çekici:

"Alın size nur topu gibi bir mağduriyet daha".

Burada da AK Parti iktidarı ile Cumhurbaşkanı'na ağır itham var. Ve tabii 251 şehidimize...

                             *******                                    *******                             *******

Görüldüğü gibi;

Sosyal medya paylaşımlarına baktığınızda internet üzerinden alenen iftira atmakla kalmıyor, kamuoyunu kin ve nefret suçuyla isyana sürüklüyor.

Hal böyle iken ortada büyük bir tezatlık var. Bu hatun kişi bu twitleri yeni atmadı. Hesabında aylardır, yıllardır duruyor ve hatta o yolun yolcusu olarak davasından da yılmış değil!..

İl başkanı seçildiği kongreye kadar da tanınmayan, silik ve pasif biri hiç değil. Aktivist olarak hep ortalarda. 

Merak ettiğim, bu hatun kişi il başkanı seçilince mi birden bire devlete ve Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği ortaya çıkıyor ve hakkında savcılık işlem başlatıyor?

Daha önce neden harekete geçilmiyor?

Eğer ortada suç varsa ki paylaşımları asla kabul edilecek türden masum değil, ha dağdaki terörist ha, kendisi ikisi de sonuçta devlete ve millete karşı vurucu tim durumunda. Neden bu paylaşımları yaptığında ses çıkarılmıyor ya da adayım dediğinde "hayır sen sakıncalısın" denmiyor?

 Şimdiki durumu ben size söyleyeyim.

Aslı böyle olmasa bile: "AKP iktidarı, yargıyı kullanarak CHP'yi sıkıştırıyor".