Cennet YÜZER CANKILIÇ 16 Ocak 2019 Çarşamba, 06:00

AK Parti'nin aday belirleme sürecinde en ok tartışılan Osmangazi ve Yıldırım ilçeleri oldu. Sadece parti kulislerinin değil Bursa kamuoyunun da gündeminde yer alan bu iki ilçenin mevcut belediye başkanlarının değişimi noktasında yerlerine pek çok isimler dillendirildi. Hatta Osmangazi için aday adaylığı bulunmayan bazı isimler de son süreçte Ankara'ya çağrılarak görüşmeler yapıldı.

Her defasında yanında bir başka alternatif isimle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne gittiği iddia edilen bu listelerdeki baş döndürücü git-gellerde cuma günü son dakika gelişmesi yaşandı. Mustafa Dündar ismi yeniden belediye başkan adayı olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylandı.

 Süreçte tüm bu olup bitenlere diğer belediye başkanları gibi sessiz kalan Dündar, aday tanıtım töreninin yapıldığı pazar günü tam anlamıyla Dündar şovu yaptı. Beraberinde büyük bir kalabalıkla Merinos'a davul zurna eşliğinde katılım sağlayarak destek verdi. AK Parti ilçe Başkanı Ufuk Cömez'le boyunlarında Mustafa Dündar yazan yeşil beyazlı atkılarla salona giren Osmangazi ekibi, tanıtım toplantısı bitimine kadar da salonun coşkusunu artıran gruplardandı.

Dündar, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş gibi halihazırda partinin Bursa'daki en eski isimlerinden. Dolayısıyla siyaseti de iyi okuyanlardan. Tanıtım toplantısının hemen ardından ilk siyasi organizasyonu, aday adayı 20 ismi toplayarak onlara teşekkür etmek oldu.

Pazartesi sabahı Değirmenönü'ndeki sabah kahvaltısına 20 aday adayından hemen hemen 3 isim mazereti nedeniyle katılamadı. Başkan Dündar kendilerine bu süreçte hem Osmangazi'ye yönelik yaptıkları siyasi çalışmalar, ürettikleri projeler ve partiye de sağladıkları katkı anlamında tek tek teşekkür etti.

                          ********                           ********                            ********

Dün öğle saatlerinde AK Parti Osmangazi ilçe binasında düzenlenen basın toplantısından birkaç saat önce bu toplantı ile ilgili kendisiyle görüştüğümde, ilk değerlendirmesi "güzel bir dayanışma örneği sergiledik" oldu.

Ardından da "20 aday adayı resmi olarak başvuruda bulundu. Tüm bu arkadaşlar partimizin birer zenginliğidir. Hepsi Osmangazi'de gerçekten çok seviyeli bir propaganda çalışması yürüttü. Yaptıkları çalışmalarla hem partimizi temsil ettiler hem de Osmangazi'nin daha yaşanabilir bir kent olması için ürettikleri projeleri paylaştılar. Sağ olsunlar emekleri var. İlçe Başkanımız Ufuk Bey'le birlikte dün sabah bu arkadaşlarımızla bir araya gelerek seçim çalışmalarını hep birlikte başlatalım istedik. Kendilerine parti içi yarışın tamamlandığını ama bundan sonra hep birlikte sahada çalışacağımızı söyledik. Hatta projelerinden faydalanacağımızı da özellikle belirttik." dedi.

İlçedeki toplantıya gelince;

Daveti İlçe Başkanı Ufuk Cömez yaptı. Burada da belediye meclis üyeleri, yeni dönem aday adayları, muhtarlar, mahalle temsilcilerinden oluşan büyük bir kalabalık vardı.

Başkan Cömez "Osmangazi'de girmedik, çalmadık kapı tutmadık el bırakmayacağız" diyerek başladığı konuşmasını şu iddiayla tamamladı:

"Cumhur İttifakı olarak Bursa'yı 18-0 almak hedefimizdir."

Başkan Dündar da uzun bir teşekkür sıralamasından sonra gayet kendinden emin bir tavırla noktayı koydu.

"Bizler Osmangazi'de tarih yazmaya devam edeceğiz."

 İl başkanlığı tanıtımlara başladı

AK Parti Genel Başkanlığı bu seçimlerde farklı bir seçim kampanyasını uygulamaya koyuyor. Resmi olarak 1 Şubat tarihinde Ankara'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında tüm adayların katılımıyla başlayacak olan 60 günlük seçim kampanyasında, ilk 20 gün genel yatırımlar anlatılacak, kalan 40 günde ise adayların vaatleri.

İşte bu kapsamda AK Parti İl Başkanlığı da dünden itibaren sosyal medyada iktidar partisi olarak Bursa'da 16 yılda yapılan hizmetleri tek tek paylaşmaya başladı. İl Başkanı Ayhan Salman'ın fotoğrafının yer aldığı tanıtım çalışmalarında ilk olarak kente 16 yılda kazandırılan sağlık yatırımları yer aldı.