İYİ Parti Yıldırım’da kongre coşkusu  

H. Gül KOLAYLI 19 Şubat 2018 Pazartesi, 06:01

İYİ Parti Bursa teşkilatında kongreler sürüyor. Dün Yıldırım İlçe Kongresi düzenlendi. Kongrede üyelerin yanı sıra İl Başkanı Yüksel Yılmaz, Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Toktaş ile Genel Merkez Danışma Kurulu Üyesi İbrahim Okur ile çok sayıda ilçe başkanı da hazır bulundu.

Parti binası girişinde mehteran takımının gösteri sunduğu kongrede divan başkanlığına Nurettin Bacak, Serdar Burulday, Birgül Yıldız Günay, Tahsin Küçükaslan ve Yavuz Akpınar seçildi.

Serpil Aslantürk'ün sunuculuğunu üstlendiği kongreye Bursa basınından Hayriye Turgut ile Ahmet Sevinç, Şükrü Gökçek de bu defa siyasi kimlikleriyle katılmışlardı...

İlçe hizmet binasında düzenlenen kongreye ilgi büyüktü, kongreye coşku ve heyecan hâkimdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in gönderdiği mesaj Birgül Yıldız Günay tarafından okundu...

Partililere "Medeniyetin yolunu cesurlar döşer diye çıktığımız bu yoldaki kahraman dava arkadaşlarım" diyen Akşener'in mesajında şu ifadeler yer aldı:

"Bu topraklar için canını ortaya koymuş şehitlerin ruhu şad olsun. Vatan toprağı için mücadele eden askerlerimizin yanındayız.

Bizler iyi partideyiz. Bizler haksızlığa susup oturamıyoruz. Gençlerimiz mutsuzken mutlu olamıyoruz. Binlerce yıllık tarihimizi Atatürk'ün emanetini sahipsiz bırakamıyoruz.

Birkaç ay olmasına karşın Türkiye'de İYİ Parti siyasetin en ön sıralarında yer almış ve milletin umudu olmuştur.

'Kurulamaz' dediler, kurulduk, 'Milletin umudu olamaz' dediler olduk. 'İktidar olamaz' dediler, yarın iktidar olacağız.

İYİ parti bir kardeşlik, kucaklaşma hareketidir. Nefretin, bağrışmanın kara bulutlarını dağıtmak için buradayız...
Hiç kimseye, 'Senin dinin ne, inancın ne?' diye sormadık. Ne olursan ol misali toplumun her kesimine kucak açtık. Size düşen il il mahalle mahalle bunu toplumun her kesimine yaymak olacaktır.

Türkiye'nin iyi olması için önce biz iyi olmak zorundayız. Kapımıza gelen milyonlarca vatandaş olacak. Her birini kucaklayın, her birini dinleyin. Herkesi İYİ Parti çatısı altına davet edin. Bizler yüzde 40, yüzde 50 ile yetinmeyeceğiz. Bu mücadeleye yüzde 100'ün duasını alıncaya kadar devam edeceğiz..."

Ardından Ferit Gürsoy tarafından faaliyet ve mali raporlar okundu ve oy birliğiyle onandı.

'KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK!'

Konuşmasına "İyilerin doğum gününe hoş geldiniz" diyerek başlayan İYİ Parti Yıldırım İlçe Başkanı Erkan Subaşı sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet'i, onun ilke ve inkılaplarını, milliyetçiliğini, bayrak ve vatan sevgisini milli irade şuurunu kendimize amaç edinip Meral ablamızın cesareti ve önderliğinde tüm fikirleri bir araya toplayarak vatan bayrak sevdasıyla bu yola çıktık... Bu kutsal yoldan dönenin kaşığı kırılsın..."

Subaşı "Korkunun ecele faydası yok. Gümbür gümbür geliyoruz" dedi ve ekledi:

"Görevlendirme yazısını aldığımızda Yıldırım'ın orta yerinde yalnız bir ağaç gibi çakılı kaldık. Ne bir ilçe binamız ne de kapısını çalıp yardım isteyeceğimiz kimse yokken.

İşte o ağacı sizler yeşillendirip bugün içinde bulunduğumuz ilçe binamıza kavuştuk. İnşaat halinde aldık ama umudumuzu kırmadık. Her İYİ Partilinin emeği ve katkısıyla bu günlere geldik ve Yıldırım'da bir güneş gibi doğduk. Çok çalıştık, tabelamızı asarken bile Yıldırım halkının sevgisi ve ilgisiyle karşılandık onlar bize, biz onlara kucak açarak 'İyilerin Evi'nin kapısını hangi fikirde, hangi inançta ve nereli olursa olsun vatan-bayrak sevdalısı olanlara sonuna kadar açtık. 2 günde 500 üye yaptık..."

Yıldırım'ın sorunlarına da değinen Subaşı Belediye başkanlığını kazanacaklarını savunarak  "Tek mutlu olan kesim ise yandaşlar. Yandaşlar bize düşman, biliyorlar ki İYİ Parti iktidara ve belediyelere geldiğinde yandaşlık değil vatandaşlık kazanacak" dedi.

İl Başkanı Yüksel Yılmaz ise 19 Haziran'a atıfta bulunarak "Hep birlikte üzülmüştük.  'Mevla'm ne eylerse iyi eyler' sözünü bu salona girince gördük. Bu parti 25 Ekim tarihi itibarıyla kuruldu. O gün üzüldük, ama bugün Sayın Meral Akşener'in daha hayırlı bir iş yaptığına kanaat getirdik.
Hepimiz çeşitli siyasi partilerden koparak bu çatı altında toplandık. 25 Ekim hepimiz için milat. Hepimiz sıfır kilometre siyasiyiz. Bu geçmişi reddetmek değildir. Hepimiz vatan ve millete hizmet ulvi davasını sırtımıza alıp geldik. Hepimiz bu çatı altında büyük Türk Milleti'ne hizmet etmek vesilesiyle toplandık..."

Ardından da İYİ Parti'yi iktidar ve Meral Akşener'i Cumhurbaşkanı yapacaklarına dikkat çekti.

Daha sonra söz alan Hasan Toktaş ise konuşmasında cesaret vurgusu yaptı:

"Cesur insanlar diyoruz. Sürekli her yerde kullanıyoruz. 'Medeniyet yollarının taşlarını cesurlar döşer' diyor genel başkanımız. Bugün burada olabilmek, Meral Akşener'in yanında saf tutabilmek, İYİ Parti'ye üye olmak, İYİ Partililerin paylaştıklarını beğenmek bile neredeyse cesurluk oldu. Kahraman bir milletin evlatları olarak nelere cesurluk diyoruz..."

Başkan Erkan Subaşı olmak üzere asıl ve yedek yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu:

Ayhan Yaman, Burhan Efe, Bünyamin Aygece, Cansu Kızılarslan, Çiğdem Solak Emre Boyoğlu, Engin Aslan, Fehmi Tongul, Ferhat Delibaş, Ferzende Söylemez, Güven Levent, Hayriye Turgut , İbrahim Tunca, Kadir Taşçı, Kerem Aslan, Köksal Akbaş, Lütfü Akyıldız, Mahir Bilgiseven, Maşallah Taşçı, Mediha Korkmaz, Mehmet Mustafa Gökbulut, Mehmet Sağ, Mevlüt Durmuş, Murat Budak, Mustafa Peker, Nihat Aydın, Okan Torun, Ömür Ayık, Recep Akar, Rukiye Conker, Salih Erol, Selahattin Algas, Serkan Beklen, Sevilay Önder, Şenay Coşkunlar, Talha Küçük, Tekin Emsal Ünlüsoy, Turgay Dadaşoğlu, Yasemin Arslan, Yılmaz Gürsen, Zeynep Demirbaş...

Ferit Gürsoy, Sedat Karadağ, Metin Ali Bitlisli, Tahsin Yıldız, Murat Akkuş, Aslan Özay, Engin Özeller, Metin Düzgün, Erdal Karadağ, Ahmet Erişti, Şaban Aksoy, Tuncay Altay, Hıyasettin Özer, İhsan Yaylacı, Sinan Gayretli, Ertan Beler, Ahmet Dülger, Sevgi Eraslan, Cemal Eraslan, Cumhur Güzelaslan, Cihan Cav, Yusuf Can, Recep Can, Tuncay Parlakoğlu, Serkan Türkoğlu, Mustafa Hızlı, Suat Ferah, Nihal Kocaman, Osman Nuri Coşkun, Özkan Gürel, Cahit Boyoğlu, Şerife Sevim, Mehmet Hanifi Ergül, Haydar Gazi, Muhammet Halis Erat, Türkan Koç, Erkan Ermez, Nurcan Bayraktar, Melek Karaefe, Ferişte Hasan, Hamiyet Ünlüsoy, Erkan Onat, Çetin Aslan...