5 yıldızlı sağlık hizmeti...

Lale AKASOY 30 Kasım 2018 Cuma, 05:52

Biliyorsunuz, "GETAT" Geleneksel Tamamlayıcı Tıp tanımının kısaltması...

İlimizde İlker Çelikcan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'nin bahçesinde bu merkez kurulmuş vaziyette...

Merkezin tüm tıbbi donanımı, tıbbi malzemeleri ve mefruşatları Valiliğin desteği ile sağlandı...

10 milyonun üzerinde para harcandı...

Şimdi GETAT Merkezi'nin açılmasına sayılı günler kaldı...

Hekim kadrosu da tamam...

İşletme ruhsatı da bakanlığa gönderilmiş durumda...

Haydi, hep birlikte "kupa çektirmeye, sülüklere kanımızı emdirmeye" diyeceğim ama yok öyle elini kolunu sallaya sallaya merkeze gitmek!

Önce paranı koyacaksın cebine...

İster tomar tomar, ister deste deste...

Çünkü SGK kapsamında olmayacak alacağınız bu hizmetler...

Yani parayla hizmet alacaksınız bu merkezden...

İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, GETAT'ta bilimsel kriterlere göre sağlık hizmeti verileceğini söylüyor...

Tıp Merkezi gibi çalışacak sağlık tesisinde şimdilik 10 branşta hizmet verileceğini ifade eden Dr. Akan, merkez hakkında şu bilgileri aktardı:

"Ülkemizdeki geleneksel tamamlayıcı tıp uygulamaları alanındaki en büyük merkez bizim ilimizde. Söz konusu merkezimiz sağlık turizmi kapsamında da değerlendirilecek... Hekim kadromuz tamam. Sertifikalarını bakanlığımıza gönderdik. GETAT eğitim merkezi olacağı için Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bağlı olarak çalışacak. İlk etapta günde ortalama 300 hasta bakmayı planlıyoruz. Ciddi bir talep var. İnsanlar özel sektörde bu hizmeti almak için sıra bekliyor... Burada genel poliklinik, laboratuvar ve acil hizmetleri de verilecek..."

Ne diyelim, hayırlı olsun Bursa'mıza!

Merkezin tıbbi donanımı ve mefruşatı gerçekten beş yıldızlı bir otel havasında...

Dış kapıdan içeriye girdiğinizde mermerden yapılmış bir fıskiye çıkıyor karşınıza...

Turuncu, yeşil, mavi...

Rengârenk oturma grubu ergonomik olarak hazırlanmış vaziyette...

Hekim odaları da ona keza...

Rengârenk...

Tıpkı, "Gözüm kara kalmadı yara/ oldum rengârenk..." şarkı sözünde olduğu gibi...

Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Uygulamalarına tümden karşı değiliz elbette...

Şimdiii!

Bursa'mızın sağlık sorunlarının birçoğu çözülmemiş durumda...

Böyle yazınca da kızıyorlar ama...

Bu gerçek ortadayken fıskiyeli havuzlarla hastalardan para almaya dayalı alternatif tıp yönetenlerini içime sindiremiyorum...

"Kanser hastaları ilaçlarını bulamıyor" diyoruz biz,

"Sülük alımı ihalesi açtık" diyor onlar...

"Yoğun bakım, hasta yatağı, aciller..." diyoruz biz;

"Kupaları temin ettik parayı verene çekmeye başlayacağız" diyor onlar...

Pekiii...

Ya bazı doktorlar?

Anlayacağınız, hepimizin aklı, fikri para olmuş vaziyette...

Ooof of...