Bu posta adresini not edin!

Lale AKASOY 16 Nisan 2018 Pazartesi, 06:45

sizolsanizneyapardiniz@gmail.com

Yazının başlığında rica ettiğim gibi yukardaki posta adresi Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ait...

Anımsayacaksınız...

Geçen hafta Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin başhekim yardımcılığı makamında hasta Harika Pahsa, iddialara göre güvenlik görevlisi H.V.'nin hakaretlerine maruz kalmıştı.

Tahlil için kan alma biriminde saatlerce sıra bekleyen hasta Harika Pahsa, içeride sadece bir hemşirenin çalıştığını tespit edince konuyu yetkili makamlara taşımak istedi, ancak hiç istenmeyen tatsız bir hadise yaşandı...

Harika Pasha ile birlikte şikâyete gelen 10'un üzerinde hasta, bu sırada başhekimlik katında mesaide olan güvenlik görevlisi ile tartışma yaşamıştı.

Gerisini anlatmaya gerek yok ama hastanelerdeki kadro yetersizliği, hem vatandaşın hem de çalışanların sinirlerini bozuyor.

Artık bu kadro açıklarının Sağlık Bakanlığı'nca bir an önce kapatılması gerekiyor...

Yoksa daha tatsız hadiseler yaşanabilir!

Bizden söylemesi...

***

Neyse!

Biz hasta-görevli arasında yaşanan gerginliği bu sütunlara taşıdıktan sonra Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yüksel Özkan yazılı bir açıklama gönderdi.

Prof. Dr. Özkan, açıklamasına, "Hiç kimsenin hiç kimseye hangi gerekçe ile olursa olsun bahsedilen şekilde davranışta bulunması asla kabul edilebilir bir şey değil" cümlesiyle başladı.

Konuyla ilgili inceleme başlatıldığını duyuran Başhekim Prof. Dr. Yüksel Özkan, şunları dile getirdi:

"Hastanemizde hasta hakları birimine gelen tüm şikâyetler her hafta düzenlenen geniş idari toplantılarda inceleniyor ve önlemler masaya yatırılıyor. Göreve geldiğimiz günden beri radyolojik inceleme ve diğer laboratuvar tetkikleri için kuyrukların olduğunu gözledik.

Tedbirler alıyoruz...

Röntgen ve kan alma birimlerindeki yığılmayı azaltmak için ise vizit zorunluluğu olmayan ünitelerde poliklinik hizmetlerimizi saat 09.00'dan 08.30'a çektik. Bildiğiniz üzere hastanemiz Türkiye sıralamasında yoğunluk bakımından 3. sırada. Türkiye sıralamasında en fazla özellikli ameliyatlar yapan ve en fazla acil kabul eden yine bizim kurum. Fiziki koşullar bizi zorlamasına rağmen mensubu olmaktan gurur duyduğum bu fedakâr sağlık çalışanlarımız ile birlikte tüm zorlukların üstesinden geleceğiz.

Ayrıca iyileştirici önlemler için öneri adresi oluşturduk:

sizolsanizneyapardiniz@gmail.com

Buraya gelen öneriler haftalık olarak inceleniyor.

Duyarlılığınız için teşekkür ederim."

***

Evet, açıklama böyle.

Bizler de teşekkür ediyoruz!