"Sağlık emekçilerinin kalbine dokunulacak!"

Lale AKASOY 13 Aralık 2019 Cuma, 06:00

Deyim yerinde ise sosyal medya yıkılıyor...

Sağlıkçılar bu günlerde öyle hareketli, öyle telaşlı ki...

Koşuşturmalar, toplantılar, programlar, projeler gırla...

Adeta uçuşuyor havada...

İçleri içlerine sığmıyor valla!

Heyecan dorukta!

"Merak ettiniz değil mi, neler oluyor acaba?" diye...

Buyurun...

BUSAD kapatıldı, yaşasın TÜSÇAD!

***

Kısa adı Bursa Sağlık Çalışanları Derneği (BUSAD) olan ve yaklaşık 8 yıldan bu yana 3 bine yakın üyesi ile ilimizde faaliyetini sürdüren dernek kapatılarak, ülke genelinde çalışan tüm sağlıkçılara ulaşmak için yeni bir dernek kuruldu.

Adı: TÜSÇAD (Tüm Sağlıkta Çalışanlar Derneği)  

Derneğin amacının; siyasetten ve sendikalardan uzak, sağlık emekçilerinin sorununa yönelik hizmet verecek sosyal-kültürel alanlar sağlamak, maddi ve manevi destek verip fark yaratmak olduğu belirtildi.

Dernek Başkanı Metin Altundal, doktorundan hemşiresine, temizlik elemanından güvenlik görevlisine kadar Türk bayrağı altında yaşamaktan rahatsız olmayan herkesi bu dernek çatısı altında kucaklayacaklarını söyledi.

Başkan Altundal, şu bigileri verdi:

***

"BUSAD siyasete ve kimsenin dünya görüşüne karışmayan, hiçbir yerden icazet almayan bir sivil toplum kuruluşuydu. Bu vasıfları nedeniyle yoğun ilgi vardı. Diğer illerden bizden destek istendi. Sonra arkadaşlarımızla birlikte 'Federasyon olalım' dedik ve düğmeye bastık. 1 yılın sonunda alanımızda en fazla üyeye sahip olursak gerekli girişimleri başlatıp Federasyon haline gelmeyi hedefliyoruz. O zaman derneğimizin adı 'Türkiye Sağlıkta Çalışanlar' olacak. Eğitim, festival, kurs çalışmalarımıza devam edeceğiz. Derneğimiz ötekileştirmeyen, ayrıştırmayan bir sivil toplum kuruluşu olarak faaliyetlerini yürütecek..."

***

Başkan Altundal, 2 dev projeden de söz etti.

Valla maketlerini gördüğümde şöyle derin bir iç çekmedim değil hani!

Her iki proje de aynı anda başlayacakmış.

Biri 750 dairelik toplu konut, diğeri ise sosyal tesis...

Hepsi sağlıkçıların olacak...

70 dönüm arazi üzerinde kurulacak toplu konutun 3 yıl içinde tamamlanacağını vurgulayan Başkan Altundal, yapılacak projeler hakkında şunları anlattı:

"Hem sosyal tesis hem de toplu konut yapacağız üyelerimize. Sosyal tesisimiz 20 dönüm alan üzerine kurulacak. İçinde 100 yatak kapasiteli butik otel, 3 düğün salonu, spor tesisleri, konferans salonu ve dükkânlar bulunacak. Toplu konutumuzun içinde de AVM olacak. Bu projeleri çalışanlarla beraber yapacağız. İşletme hakkı da sağlıkçıların olacak. Maliyet hesapları yapılıyor... Projeleri ve yerleri hazır..."

***

Ha şunu da paylaşayım sizinle...

TÜSÇAD'ın logosunu gördüm...

Avuç içinde bir kalp ve kalbin içinde kalp grafisi var...

Görüntüde ritimler düzenli, dalgalanmalar normal...

Bu dernek sağlıkçıların kalbine dokunacak, rahatlatacak anlaşılan...

Hayırlı olsun!