Mutfaktaki yangın...

M.Kayhan KAYMAZ 12 Haziran 2018 Salı, 02:47

CHP Osmangazi İlçe Başkanı Mete Akyolcular, CHP Osmangazi Kadın Kolları Başkanı Müjgan Aytaç, Osmangazi Belediye Meclis üyeleri Bülent Özdemir ve Cevat Asa önceki gün konuğumdu.

Osmangazi'de yılların başkanı İsmet Karaca'nın, milletvekili aday adayı olmasının ardından başkanlık görevine geldi Mete Akyolcular.

Birkaç gün öncesinden telefon açıp geleceklerini belirtmişti Cevat Asa.

CHP'lilerin basın ziyaretlerini sık göremeyiz.

Onlar kendi çaplarında, kendi aralarında birbirlerini görürler!

Birbirlerine siyaset yaparlar!

İkinci kelimeleri olan halka inemezler.

1980 öncesi yoksulların umudu olan CHP; sonrasında salon partilileri ile dolmaya başladı.

Hatta...

Emekli memur partisi oldu denmeye başlandı.

Erkek, kadın ayrımı yoktu.

Yaşı 50'yi geçenlerin buluştuğu bir yer olmuştu CHP.

Gençlerin uzaklaştığı bir parti kimliğini almıştı.

Yıkılmalıydı bu düşünce.

Özellikle CHP il eski başkanları Gürhan Akdoğan, Metin Çelik ve CHP Kadın Kolları eski Başkanı Ayşe Şahin, yine CHP Kadın Kolları eski Başkanı Süheyla Özdemir, CHP Nilüfer Kadın Kolları eski Başkanı Nilgün Psav'ın ardından koptuk CHP'lilerden.

AK Parti, MHP ve hatta Büyük Birlik Partili dostlarımız sık sık ziyaret ederken, CHP'liler partilerinden, salonlardan çıkmıyordu!

Dedik ya dostlar...

'Ne yapıyor, nasıl çalışıyor bunlar?' derken önceki gün gelmek istediklerini belirtti Cevat Asa.

Şaşırmıştım...

"Buyurun onur verirsiniz, devlet düşmanları dışında herkese YeniDönem'in kapısı açık." dedim.

Geldiler.

İlk sözü CHP Osmangazi İlçe Başkanı Mete Akyolcular aldı...

"Ani baskın seçim kararı ve mevcut ilçe başkanımızın istifa etmesi sonucu, yönetim kurulu arkadaşlarımızın desteği ile ilçe başkanı seçildim. Başkan olur olmaz, seçimin içinde buldum kendimi. Osmangazi zor bir ilçe. 630 bin seçmeni ile Türkiye'nin dördüncü büyük ilçesi. 136 mahallesi, 1754 sandığı olan zor bir seçim bölgesi. Yönetim kurulumuz, kadın, gençlik kollarımız ile çalışmaya devam ediyoruz. Şunu iddia ederek belirtiyorum... Bursa'da17 ilçenin en hazırı biziz. Sandık görevlilerimizi YSK'ya teslim ettik. 200'ün üzerinde okul sorumlumuz var. Şu anda sekiz ayrı bölgede gündüz ve iftar sonrası olmak üzere milletvekili adaylarımızla sahadayız. Çalışmalarımızın karşılığında, 24 Haziran akşamı birinci bölgede birinci parti olacağız. İddialıyız. Çünkü bu kez çok farklı olarak çalışıyor ve her şeyimizi veriyoruz. Şu anda cumhurbaşkanı adayı Sayın Muharrem İnce'ye ve partimize büyük destek var. Halk, AK Parti iktidarından soğudu. Hayat pahalılığı, iç ve dış politika çok kötü. CHP iktidarında yaşam çok daha kaliteli olacak. Vatandaşlarımız; korkan değil, kendine, ülkesine ve devletine güvenen olacak. Bağımsız yargı, bağımsız basın ve özgür vatandaş olacak. Halkımızdan tek isteğimiz var; 24 Haziran'da sandığa gitsin ve oyunu kullansın."

CHP Osmangazi Kadın Kolları Başkanı Müjgan Aytaç'taydı söz...

"Biliyor, hesaplıyorduk erken seçimin olacağını. Seçim kararı alınmadan bir tur mahalle, ev ziyaretlerinde bulunduk. Seçim haberleri gelince çok daha hızlandık. Kapı kapı gezdik. Cumhurbaşkanı adayımız belirlendi. İşaretli olarak gezdik, dokunarak anlattık. Gerektiğinde 10 dakika, gerektiğinde 30 dakika konuştuk. Sokakta gezenlere, markete gidenlere, kuaföre ulaşanlara anlattık seçimin önemini. Şu anda referanduma göre çok değişiklik var. Ekonomiye isyan ediyor halkımız.  O da bizi olumlu etkiledi ve daha çok çalışmamızı sağladı. İnsanlar gerçeği gördü. Önceden 'CHP'liyiz' dediğimizde, bizlerden uzaklaşıyorlardı. Şimdi ise söylüyorlar. Ancak; birçok vatandaşımız korku içinde. Eğer bize; "sizi destekliyoruz" derlerse başlarının derde gireceğini düşünüyorlar. İnanın; kulağımıza eğilip; "Oyumuzu hem size, hem de Muharrem İnce'ye vereceğiz" diyorlar. Ne yazık ki korku hakim hâlâ. Kadın olarak 2 bini aşkın üyemiz var. Üye yapımız farklı. Her önüne geleni üye yapmıyoruz. Üye olmak isteyenleri araştırıyor ve üzerlerinde bir leke yoksa üye yapıyoruz. Muharrem İnce, genel başkan seçilmedi diye, partimize küsenler vardı. O küskünler şimdi çok mutlu olarak geri döndü.  Bizde sorgulayan üye var. Biat kültürü yok. Onlar başa kimi getirdiyse, 'eyvallah' diyorlar. Bizde yok. Başka partiye onların oyları gitmez. Şu anda Ulucami bahçesinde, Zafer Palaza, Kent Meydanı ve Akpınar raylı sistem önünde stantlarımız var. Orada 3-4 kadın arkadaşımız sabahtan akşama kadar görev yapıyor. Vatandaşlarımızla görüşüyorlar. Gezdiğimiz, dolaştığımız her yerde kadınlarımızın söylediği üç cümle var. 'Mutfakta yangın var!' İşte bu yangın AK Parti iktidarını yakacak!"

İddialı CHP'liler.

Olmak zorundalar. Dil, din, ırk ayrımı yapmadan çalışmalı ve halkın içinden çıkmamalılar.

Bursa'da birinci bölge ağaların, parti büyüklerinin bulunduğu yer.

AK Parti'de Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, CHP'de Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, MHP'de Genel Sekreter İsmet Büyükataman ve İYİ Parti'de Prof Dr. İsmail Tatlıoğlu.

Gerçekten partilerinin çok önemli isimleri birinci bölgede.

Ne olur? Nasıl bir sonuç çıkar?

İşte bunu da 24 Haziran'da göreceğiz.