Yıldırım'da 2020 Fen İşleri Yılı olacak!

M.Kayhan KAYMAZ 03 Aralık 2019 Salı, 06:00

Malum; Yerel yönetimler bildiğiniz üzere çok ciddi bir borç yükünün altında...

"Ayağını yorganına göre" uzatamayan belediyelerden birisi de Yıldırım Belediyesi...

Yıldırım Belediyesi'nin şimdiki yönetimi bir yandan bu borç yükünü eritmenin, diğer yandan da vatandaşın ihtiyaç duyduğu yatırımları ilçeye kazandırmanın mücadelesini veriyor.

İşte bu yatırımlardan biri geçen günlerde tamamlandı ve vatandaşın hizmetine sunuldu:

Piremir Kapalı Pazar Yeri...

Açıkçası yıllardır dillendirilen Pazar yerinin açılış törenine, AK Parti Bursa milletvekilleri Emine Yavuz Gözgeç, Atilla Ödünç, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Süleyman Çelik, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, AK Parti İl Başkanvekili Bülent Kandemir, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Ali Erbay, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mutluydu Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz...

"Piremir Mahallesi'nde 30 yıllık bir özlemi giderdik. Bu mekân 12 bin 500 metrekarelik, 283 pazar tezgâhı alanıyla ve pazar günlerinin dışında yaklaşık 150 araçlık otoparkıyla bölgemize hizmet verecek önemli bir mekân olacak. Burası modern bir tesis; kafeteryasıyla, bebek bakım odalarıyla, zabıta güvenlik noktasıyla, mescidiyle birlikte bir bütüncül olarak bölgeye hizmet edecek önemli bir mekân. Ulaşım noktasında ise hem Musababa hem de Zümrütevler bölgelerine servis araçları koyarak ulaşım sorununu ortadan kaldırdık. İnşallah bundan sonraki süreçte, başta Mimarsinan Güllük Kapalı Pazar Yeri olmak üzere mahallerimizdeki açık pazar alanlarını, sokak pazarlarını kapalı pazar alanı olarak faaliyete almaya gayret edeceğiz. Piremir Kapalı Pazar Alanımızın ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum."

Piremir Mahallesi'nde açılışını gerçekleştirilen Kapalı Pazar Yeri'nin Yıldırım'a ve Bursa'ya hayırlar getirmesini temenni etti AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç de...

"Mimarisiyle, çelik çatı konstrüksiyon sistemiyle ciddi anlamda bir kompleksi andıran ve Yıldırımlı hemşehrilerimize yakışır bir pazar yeri inşa edildiği için belediye başkanımıza ve değerli ekibine teşekkür ediyorum. Uludağ'ın eteklerinde, teleferik manzaralı bir pazar yeri... Bu tür tesisler hem ilçe halkı hem de burada ticaret yapan esnafımız için önemli bir değerdir. İnşallah bu tür yatırımlar ile Yıldırım hak ettiği hizmetleri almaya devam edecektir."

AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç'teydi konuşma sırası...

"Yaptığımız yatırımların hepsi insana dair, insan odaklı yatırımlar. Bizim Bursa'mız çok güzel bir şehir. Bir yandan belediyelerimiz gerçekleştirdiği yatırımlar ile halkımıza hizmet ederken diğer yandan hükümetimiz de birçok sorun ile mücadele ediyor. Buradan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da selamlarını sizlere iletiyorum ve pazar yerimizin tüm Bursalılara hayırlı olmasını diliyorum."

***

Normal açılış konuşmalarıydı bunlar...

"Yahu sıradan bir pazar yeri açılışını neden köşene konu yaptın...

Bunlar her belediyenin yapması gereken işler değil mi?" şeklinde bir eleştiriyi gündeme getirebilirsiniz...

Haklısınız; ancak kasası tam takır bir belediyenin hizmet mücadelesini duyduğum saygıyı dile getirmek için bu yazıyı kaleme aldım.

Bakın ne diyor belediye başkanı...

"Hedefimiz hemşehrilerimiz için nitelikli sosyal yaşam alanları oluşturmak, bunları korumak, geliştirmek ve bu hizmetlerden, vatandaşlarımızın en güzel bir şekilde yararlanmasını sağlamaktır. İnşallah önümüzdeki günlerde yapılan imar planlarının, imar uygulamalarının kalıcı bir şekilde çözüm bulması için neticelerini bakanlığımızın, meclisimizin çalışmalarında göreceğimizi ümit ediyorum. Yıldırım Belediyesi olarak sosyal yaşam alanlarının daha nitelikli hale getirilmesi adına 2020 yılını 'Fen İşleri Yılı' ilan ettik. Çevre ve temizlik, park, bahçelerin ihya edilmesi, yolların, kaldırımların düzenlenmesi noktasında ciddi atılımlar gerçekleştireceğiz. Bu minvalde bizim dönemimizde 500 bin metrekare alanın üzerinde bir alanı aktif yeşil alan olarak ilçemize kazandırarak hemşehrilerimizin hizmetine sunmuş olacağız."

***

Ne yalan söyleyeyim; ne yaparsan yap, hangi yatırımı götürürsen götür, çok hissedilmeyen Yıldırım'da bir belediye başkanının yeni yılı şimdiden Fen İşleri Yılı ilan etmesi, üstüne kaçak yapılaşma nedeniyle grileştirilen Yıldırım'ın özüne yani, yeşil rengine döndürülmesi konusunda verdiği mücadeleye şapka çıkartmak gerekiyor...

Sayın Oktay Yılmaz; lütfen "Yeniden Yeşil Yıldırım" hedefinizden sakın vazgeçmeyin!..

Hatta eğer uygun görürseniz; ilçeye kazandıracağınız bir yeşil alanda YeniDönem gazetesi adına hatıra ormanı oluşturmaya hazırız...