10 numara futbola 0 tabela yakışmadı

Mustafa ÖZKESKİN 23 Eylül 2018 Pazar, 06:54

Bu ligde maç kazanana ekstra para veriyorlar değil mi?.. Peki, maçı tadından yenmez "futbol pastası" haline getirenlere, niyeti "şovu güzelleştirmek" olanlara, mücadelede sınır tanımayanlara niye para yok?

Yayıncı kuruluşun yerinde olsam önceki akşam Başakşehir'e sahayı dar eden Bursaspor'a ekstradan bir çek yazarım.

Yeşil Beyaz formalılar seyredemeyenlerin yanıp yakılacağı, "uzunlamasına değil genişlemesine","direnmesine değil saldırmasına" ve en başından en sonuna "pozisyonları delicesine" bir maç oynadılar Timsah Arena'da...

XXX

Artık herkesin ezbere saydığı Başakşehir bildik klasik isimlerden oluşan kadrosuyla oturmuş bir takım. Sahaya çıkan 11'de Ertuğrul ve Barış'ın dışındaki 9 oyuncusu yenilerden oluşan Bursaspor ise kalkmış bir takım...

Samet Hoca'nın öğrencileri kafalarını tekmeye, yüreklerini sahaya koyunca tribünler coşuyor maçın tadı bir başka oluyor.

İşte böyle bir atmosfer vardı önceki gece Bursa'da...

5 haftadır bir türlü 3 puanı denkleştiremeyen bir takım düşünün. Buna rağmen müsabaka başlarken taraftarının Yeşil Beyazlı takımına gösterdiği sevgi seli bana Abdullah Yüce'nin hüzzam şarkısını hatırlattı:

'Bu Ne Sevgi Ah, Bu Ne Istırap...'

Takımın/hocanın hakkını verdik yeri gelmişken taraftarın da hakkını teslim edelim...

Bana göre Bursaspor seyircisi şu an itibarıyla takımının en etkili ve en yoğun destekçisi olarak bir numara...

XXX

Tezahürat yapmanın ötesinde sanki 'terapi' yapıyorlar...

İnletiyorlar ortalığı...

Oyuncularını ve rakibi incitmeden 'hep destek tam destek' prensibinin kitabını baştan yazıyorlar...

Amigo Yaşar ile Figo'nun ruhu dolaşıyor tribünlerde...

Takımı coşturarak maç seyrediyorlar...

İlk yarıda 'Kaçıran adam' Sakho, 'adam eksilten adam' Lima ve 'esas oğlan' Badji ikinci devre vites düşürünce ve de dolayısıyla takım geriye yaslanınca 'kötü gidişe dur demenin' yollarını arayan Başakşehir biraz kıpırdadı ama frene basan Timsah direksiyonu bırakmadığı için cılız atakları Bursaspor'a vız geldi, tırıs gitti ve de tabela değişmedi!

Bana sorarsanız; son iki sezonda olduğu gibi 'acıların takımı' ile yaşamaktansa 'beraberlikler takımı' ile yola devam etmeyi tercih ederim.