Evlat kurşunu!

Mustafa ÖZKESKİN 13 Nisan 2016 Çarşamba, 09:25

Rıza Çalımbay'dan sonra Aykut Kocaman'da yuvasından yetişen bir evlat olarak büyüklerini üzmeyi sürdürünce Beşiktaş takipçisi F.Bahçe'nin bir adım önüne geçti. 

Süper Lig'de futbol mevsiminin kapanışına 6 etap kala lig apartmanının terasındakilerle bodrumundaki sakinlerinin adrenalini tavan yapmaya başladı.  

Adrenalin, malumunuz kandaki şekeri artırdığı için savunma ve saldırı durumlarında performansı yükselten acil enerji kaynağı olarak tanımlanır.

Önceki hafta öz evladı Kasımpaşalı Rıza Çalımbay aracılığıyla kanadını kırılan Kartal, Fenerbahçe'nin Konya'da aldığı 'Kocaman' darbe ile teselli bulmakla kalmayıp zirvede 3 puanlık avantajın da sahibi oldu.

Konyaspor, Başakşehir, Kasımpaşa ve Akhisar arasındaki Avrupa yarışı ise heyecanını koruyor. Vodafone Arena'nın açılış maçında 3-2'lik skorla Beşiktaş'a boyun eğen Bursaspor ise UEFA umudu için önündeki maçlara bel bağlamak zorunda kaldı. Düşme hattında düğüm 28. Haftada da çözülemedi. Evinde G.Birliği'ne teslim olan Mersin büyük ölçüde hazin sona yaklaşırken, Kayseri-Sivas-Eskişehir üçlüsü ligden düşecek son iki takım olmama adına müthiş bir mücadele vermeye devam ediyor.

HAFTANIN TAKIMI: Sivasspor
Gaziantep deplasmanından tek golle 3 puanı çıkaran Yiğido ligde kalma adına çok önemli bir hamle yaparak, evinde oynayacağı Beşiktaş maçı öncesi moral depoladı.

HAFTANIN HOCASI: Aykut Kocaman
Ligin ikinci yarısında topladığı puanlarla Konyaspor'u ilk üç arasına sıkıştıran tecrübeli hoca, Fenerbahçe galibiyetiyle çirkin söylentileri de boşa çıkarmayı bildi.

HAFTANIN OYUNCUSU: Ömer Ali Şahiner
Fenerbahçe maçında yaptığı iki gollük asistin dışında bitmek bilmez enerjisi ile Konyaspor'da bir dinamo gibi çalışan genç futbolcu performansıyla kürsüye hak etti

HAFTANIN HAKEMİ: Halil Umut Meler
Özellikle Eskişehir açısından büyük önem taşıyan başkentteki Osmanlı maçında her iki takım adına da adaletli ve eşit düdükler çalarken, avantajlara da çok dikkat etti.

HAFTANIN İNCİSİ: Şenol Güneş
Bursaspor maçı öncesi dolu tribünleri gösteren Beşiktaş'ın hocası Mustafa Kemal'in 'Samimiyetin dili yoktur, gözlerden anlaşılır' söylemiyle taraftarın takımına olan sevgisine dikkat çekti.

HAFTANIN AYIBI: Konya Stadı
Maç sonrası Fenerbahçeli taraftarlarınca stat tuvaletlerinde klozet kapaklarının parçalanıp, muslukların kullanılamaz hale getirilmesi, aynalar ile koltukların kırılması yakışık almadı.

HAFTANIN KIZGINI: Ümit Özat
Mersin'in hocası G.Birliği maçı sonrası Sadiku için 'Adam sabah bismillah -belim ağrıyor- diye mesaj atıyor, yatakta mı sakatlandın birader' diye dert yandı.

HAFTANIN KARMASI

 • Boffın (Eskişehir)
 • Cicinho (Sivas)
 • Yalçın (Başakşehir)
 • Celutska (Antalya) 
 • Akakpo (Trabzon)
 • Yiğit (Sivas)
 • Ömer Ali (Konyaspor)
 • Campos (Gençlerbirliği) 
 • Tuszynski (Ç. Rizespor)
 • Gomez (Beşiktaş)
 • Scarione (Kasımpaşa)