KALBİ KIRIK 2 YALNIZ ADAM!

Mustafa ÖZKESKİN 06 Temmuz 2018 Cuma, 06:14

-KONTRA-

1990 Dünya Kupası'nda İngilizlerin Almanlara penaltılarla elenmesi sonucu, ünlü İngiliz futbolcu Gary Lineker'in büyük bir umutsuzlukla söylediği o meşhur söz, 28 yıl sonra geçerliliğini kaybetti.

Ne demişti Lineker:

 "Futbol basit bir oyundur, 22 adamın 90 dakika bir topu kovaladığı ve sonunda Almanların kazandığı bir oyundur..." 

...Ve son şampiyon o Almanya 2018'de gruplardan çıkamayıp Dünya Kupası'ndan ilk kez erken düştü...

Şaka gibi!

Neden/nasıl/ kim/ sorularıyla şimdi suçlu aranıyor Panzerler'de?

Oysa Almanlar o sorunun cevabını şampiyona önce bulmuşlar, hatta linç kampanyası başlatıp infazın eşiğine gelmişlerdi!

Kimdi onlar?

Alman Milli Takımı'nın Türk asıllı iki oyuncusu Mesut Özil ile İlkay Gündoğan...

Ne mi yapmışlardı?

Seçimler öncesi İngiltere ziyaretinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelip objektiflere poz vermişler formalarını imzalatmışlar...

"Ne var bunda?" demeyin; Almanlara göre çok şey var!

Mesela; iktidar ortağı Sosyal Demokrat Parti ya da ayrılıkçı/ırkçı Alternatif AfD partisi ile medyanın büyük bir bölümüne göre Sayın Erdoğan'ın seçim kampanyalarına alet olup propaganda yapmışlar! Yuh olsun sizlere!

Oh olsun sizlere!

Milli takım tercihlerini Türkiye yerine Almanya'dan yana yapan iki gurbetçi futbolcunun, atalarının/dedelerinin/ babalarının doğduğu ülke topraklarının Cumhurbaşkanı ile fotoğraf çektirmelerini kabullenemeyen bir zihniyetin neresi çağdaş/özgürlükçü/demokratik anlayışın ürünü? Tepkiler bununla da kalsa iyi...

Bakın daha neler oldu?

İsveç maçında milli takım formasıyla ilk kez ilk 11'de yer almayıp kulübede oturtulan Mesut'un yokluğunda çilingirden yoksun Almanya set oyunu kuramayınca bunun bedelini kontrataktan yediği golle ödedi.

Meksika maçından sonra hedef tahtasındaki isim yine Mesut Özil oldu!

Eski efsane kaptanları Lothar Matthaus'un "Meksika maçında marşın ardından Alman tribünlerini selamlamayan tek futbolcu Mesut'tu" diyerek onu hedef göstermesi Türk asıllı oyuncuların üzerindeki baskıyı daha da derinleştirdi.

Cezayir asıllı Benzema Fransız Milli Marşı'nı söylemiyordu, sebebi ülke futbolunun efsane ismi Platini ile aynıydı. Michel Platini "Maça çıkıyordum, savaşa değil. Sevgi sözcükleri olsa okurdum" demişti zamanında. Blanc ve Cantona da milli marşı okumazlardı.

Mesut, marşı okumak zorunda değil, tribünleri selamlamaya gelince... Onca gündür süren ıslıklar ve linç kampanyasının ardından Matthaus'un anlamadığı; futbol aklını Alman Milli Takımı'nın emrine veren Mesut Özil ile İlkay Gündoğan'ın da birer kalbinin olduğu...

Bu iki yalnız adamın kalbini kırdınız, ama öyle kibirlisiniz ki farkında bile değilsiniz?

Onun için de kendi yarattığınız krizde yanmaya devam edeceksiniz...