KARAKOLDA BİTMESİN!

Mustafa ÖZKESKİN 26 Nisan 2018 Perşembe, 06:01

KONTRA

Fenerbahçe-Beşiktaş kupa derbisinde yaşananlar ve ardından gelişen olaylara bakınca görüyoruz ki futbol dünyamız yokuş aşağı hızla giderken son virajda aks kesti araba devrildi!

Feryatlar ayyuka çıktı. Nezaket, saygı rafa kalktı, birbirine hakaret tavan yaptı.

Etik değerler kayıp! Bundan sonrası yoğun bakımda geçer...

Karakolda biter!

Bu satırları göz ucuyla da olsa takip edenler ve beni tanıyanlar iyi bilir ki bizim işimiz 3 İstanbullu ile değil, sevdamız olan Bursaspor'la...

Baş yaran çakmak ortada yokmuş... Kafaya atılan 5 dikiş yalanmış... Bir damla kan bile akmamış...

Yesinler birbirini hiç dert değil.

Ancak konu herkesin ortak paydası 'Türk Futbolu' olunca susmak mümkün mü?

Fenerbahçeli'yi asla kınamıyorum, çünkü onlar suçlanan taraf. Doğaldır ki haklılıklarını iddia edecekler. Kendilerini savunacaklar.

Ancak öyle gereksiz yere konuşanlar var ki?

Akıl alır gibi değil!

Mesela Aykut Kocaman hiç susmadı!

Keza Aziz Yıldırım da öyle... Ateşe benzin dökmeye devam ediyorlar.

Şenol Güneş'in ne sahtekârlığı kaldı ne de artistliği?

Dünya da bunun örneği yok...

Mourinho, Klop, Guardiola, Enrique, Zidane, Ferguson, Ancelotti aklıma hemen gelen hocalar...

Bu isimlerin benzer bir haksızlığa uğrama iddiaları halinde emniyete ve de yargıya intikal etmiş bir konu hakkında Kocaman gibi 'hafta sekiz gün dokuz' konuşacaklarını hiç sanmıyorum...

Gelelim işin hukuki yönüne.

Her 'olay'ın ardından klasik sözler, koca koca adamların bir araya geldiği zirveler, gönderilen müfettişler ve ardından da 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'un daha da etkili kullanılması konusunda vaatler...

Yasanın çıktığı tarihten bu yana onlarca vukuat yaşandı, yüzlerce kişi o yasa kapsamında kaldı ama herkes, ucundan, başından kanunu istediği şekilde yorumladı. Onca olay failinin durumu meçhul kaldı!

Adam, hem de üç büyüklerin birinde yönetici olan bir isim, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda pet bardakta viskiyle yakalanıyor, savunmasında 'çay içiyordum' diyor ve yırtıyor!

Volkan Demirel, basketbol maçındaki olaylardan dolayı 6222 kapsamına giriyor, ön ödeme yaparak suçunu kabul ediyor. 'Seyirden yasaklama' aldı mı almadı mı belli değil?

Basketbol maçında rakip başkanı tokatlayan Aziz Yıldırım 'seyir yasağı' aldı ama süresi belli olmadığı için hemen ertesindeki maçta locasındaki görüntüsü kameralara yansıdı.

Bugüne kadar demeçler, yorumlar, sahaya çakmak, taş, bıçak atanlar, ve sair olaylar nedeniyle kaç kişi 6222'nin bu maddesi kapsamında ceza aldı?

Kaç kişi yargı karşısına çıktı?

Dünyanın en iyi kanunu olsa da uygulanmadıktan sonra ne fayda!

Hafta sonu Galatasaray-Beşiktaş maçı var.

Allah encamımızı hayreyleye!..