KUPAYA DOĞRU(2)

Mustafa ÖZKESKİN 09 Haziran 2018 Cumartesi, 02:52

Dünya Kupası'na adını yazdırır yazdırmaz 32 takım hayal kurmaya başlar. O kupa kazanılsa nasıl olur? Kupa sevinci nasıl yaşanır? Ülkede nasıl bir coşku ve karşılama olur? Kariyerlerinin en değerli kupası ve madalyası için futbolcular kadar teknik ekip de can atar.

İşte böylesine bir atmosferde başlayan ve 4 yılda bir tekrarlanan şampiyona için artık geri sayıma geçildiğine göre biz de öngörülerimizi sizlerle paylaşalım...

A GRUBU:  Attığı 16 golle Mısır'a Rusya yolunda en çok fayda sağlayan isim olan Muhammed Salah'ın turnuvada da can yakmaya devam etmesi beklenebilir.

Uruguay 2 dünya kupası apoletiyle grubun favorilerinden. Galatasaraylı Muslera, Barcelonalı Suarez, Atletico Madridli Godin ve Jose Gimenez ile son 16'yı rahat görürler.

Mısır'ın 45 yaşındaki kalecisi Essam El-Hadary belki de turnuvada forma giyen en yaşlı futbolcu unvanını eski Galatasaraylı Mondragon'dan alacak.

B GRUBU: Son Avrupa Futbol Şampiyonası'nın kupalısı Ronaldolu, Pepeli, Quaresmalı, Luis Netolu, Renato Sanchezli daha doğrusu sayısız yıldızıyla Portekiz grubun racon kesecek takımı. Elemelerdeki 10 maçta yenilmeyip 9 galibiyetle Rusya'ya gelen İspanya son turnuvalardaki tutukluğunu Portekiz maçıyla üzerinden atabilir.

Fas ve İran ise grupta figüranlar!..

C GRUBU: 1 dünya ve 2 Avrupa şampiyonluğu ile Fransa grubun favorisi. Plajdan gelip 92'de Avrupa'nın en büyüğü olarak hep hatırlanan Danimarka, Horozların peşinden ötmek için sıra bekleyen ülke.

Avustralya rakip görme açısından gözüne Danimarka'yı kestirip Fransa maçından puan ya da puanlar koparmaya çalışacaktır.

'Peru averaj takımı olur mu?' göreceğiz. Avustralyalı Tim Cahill 3 dünya kupasının ardından Rusya'da da yer alacak. Gol atarsa Cahill de Pele, Seler ve Klose ile birlikte 4 farklı dünya kupasında ağları sarsan isim olarak tarihe geçecek.

D GRUBU: Arjantin ve Hırvatistan 21 Haziran'da karşılaşacak. Barcelonalı iki takım arkadaşı uzaylı Messi ile Rakitic belki de grup liderliği savaşı verecek.

İzlandalıların Avrupa şampiyonasına damga vuran 'Balina Tezahüratı' yine tüyleri diken diken edecek. Grupta ilkler yaşanacak. Arjantin ile İzlanda ilk kez karşılaşacak. Hırvatistan ve Nijerya da ilk defa birbirlerine rakip olacak...

(Devamı yarın...)