Mazeret yok rezalet var!

Mustafa ÖZKESKİN 18 Ekim 2015 Pazar, 09:04

Bursa Atatürk Stadı'nda gayet canlı ve karşılıklı kazanmak için oynanan iki takımın da 'açık kartlarla yarıştığı' bir lig kapışmasının zevkli fotoğrafları vardı. Cezası nedeniyle tribünde oturan Yusuf Şimşek Hoca'nın öğrencileri, Bursaspor önünde ezile büzüle defansif bir kapanış yöntemine itibar etmiyor, aksine sahanın her bölgesine yaydığı fizik gücü yüksek bir ekip anlayışıyla götürüyordu oyunu. Guilherme-Zeki-Makoun orta üçlüsüyle türlü pozisyonlar yaratıp, gol kapılarını aralıyorlar ancak kaleci Mert ile Sivok-Serdar ikilisinin yerinde müdahalelerine takılıyordu Eto'o ve Diarra gibi Antalyalı gol ayakları.

***

İlk 5 haftalık kayıp serisi sonrası dış ve iç maçlara büyük bir istek ve disiplinle sarılan Yeşil Beyazlı kramponlar, rakibin bu dirençli oyunu karşısında zorlanır bir görüntü veriyordu. Özellikle iki kanat adamı Cuşak ile Stoch'un çok altlarda kalan hücum güçsüzlüğü, Diego'nun amansız kelepçesi altında kalan Necid'in son hareketlerdeki dengesiz hareketleri bayağı endişelendirmekteydi Bursaspor'dan gol bekleyenleri.

Ev sahibi ekip adına ilk yarıda kayda değer olgular ise Stoch'un uzaklardan vurduğu görkemli şutun direkte patlaması, hemen ardından yerde yatan rakibinin göğsüne tabanı basan Jorquera'nın hakem Cüneyt Çakır tarafından kırmızı kartla erken duşa yollanmasıydı.

***

Timsah'ın sahada bir eksilmesini fırsat bilen Antalyaspor maçın ikinci yarısına da fırtına gibi giriyordu. Kırmızı-Beyaz formalılar tempoyu hiç düşürmeden Bursa defansı çevresini adeta abluka altına alıyor, zaten 10 kişi kalmanın çaresizliği ile korkular içinde oynayan Serdar ile Sivok'un bölgelerine kolayca girip-çıkıyorlardı.                                    Güney temsilcisi Mert'in beceri elleri sayesinde aradığı golü bir türlü bulamıyor ama imdada yetişen(!) Faty'nin akıl almaz hatası sayesinde Eto'o eşitliği bozuyordu: 0-1...

Bu gol sonrası tribünler 'Ölümüne Bursa' diye takımını ateşlemeye çalışıyor ama ne ilginçtir ki sahada Timsah'ın zaten ölüsü geziyordu!

Ertuğrul Hoca ne zaman ki yanında oturttuğu Cuenca ile Tom Sutter'in varlığını hatırlayıp sahaya sürmesi son çeyrekte Bursaspor'u 'Ölen ölür, kalan sağlar bizimdir' şahlanması ile oyuna ortak ediyor ne var ki beklenen gol beklenen taraftan değil Antalyalı Emrah'tan geliyordu: 0-2...     

KIRILMA ANI : Jorquera'nın rakibine attığı tekme ile takımını 10 kişi bıraktığı an.

MAÇIN HAKEMİ: Kırmızı kart doğru, Antalya'nın sertliğine aşırı toleransı yanlıştı