Mustafa ÖZKESKİN 08 Mayıs 2016 Pazar, 06:57

 


 


Bursaspor'un ligin ilk yarısında evindeki dört gollü Osmanlı hezimeti nedeniyle başkente ayıp kapama amacıyla iade-i ziyarete geleceğini düşünmüştük karşılaşma öncesi... 
Yanlış düşünmüşüz!  Yeşil Beyazlı ayaklar dün akşam 19 Mayıs Stadı'da bırakın ayıp kapamayı, bir utanç resitali sergilediler! 
Dakika 62, tabelada Timsah lehine 3-0 yazıyor... Bir takım düşünün ki; baskın basanındır mantığıyla üç gollü önde götürdüğü mücadeleyi 22 dakika içinde kalesinde 3 gol görerek tamamlıyor! 
İnanması güç, şaka gibi...
Bir kere ezber dışıydı. Avrupa'ya açılmayı hedefleyen Osmanlıspor'un mutlaka kazanmaya oynayacağı belli. Böyle bir rakibe karşı ne yapmanız gerekir?
****
Savunmaya dikkat etmelisiniz her şeyden önce değil mi?
Defans güvenliği mi? Öyle bir şey yok... Pres asla... Orta saha, hiç arama... 
Bol geniş alan, bol bireysel hata...
Resmen "doğaçlama futbol!'
Bakmayın siz; Bursaspor'un ilk yarıyı 2-0 önde bitirdiğine... Osmanlılı kramponlar biraz dikkat etseydi, ya da Harun üç net gollük pozisyonu pençelemesiydi Yeşil Beyazlı konuk ekibin soyunma odasına 5-2 geride gitmesi işten bile değildi. 
Maçı "tuhaf" sınıfına sokan sadece sistemler, bireysel hatalar olsa iyi... Daha da ilginci, kimin "ne ve de nasıl oynadığı" bile belli değildi.
Başkent ekibi öyle goller kaçırdı ki, Mustafa Reşit Akçay kaçanlara baktıkça çıldırdı, sakalını yoldu, takımını N'Diaye, Webo, Erdal Kılıçarslan gibi forvetlerle doldurdu 
*****
Peki; bütün bunlar olurken, Bursaspor cephesinde kurmaylar ne yapıyordu? Üç farklı öne geçtikten sonra Hamza Hoca kenardan Batalla'ya seslenip tempoyu düşürüp oyunu soğutmalarını istedi.  Ama maçın bittiğini düşünen futbolcular aşırıya kaçıp, oyunu derin dondurucuya soktular... Bunun bedeli olarak da kalelerinde üç gol birden görünce donup kaldılar!  
Maçtan mutlaka bir "kıssa" çıkarmak gerekirse; anlaşılan şu ki, Batalla Bursaspor gömleğinin doğru iliklenen ilk düğmesi. Dün olduğu gibi Arjantinli yorulup oyundan düşerse, Yeşil Beyazlı armada yaka paça oluyor, en uçtaki adamdan en gerideki kaleciye kadar dağılıp un ufak oluyor.  
Sözü fazla uzatmaya gerek yok...
Ligin ilk yarısında Osmanlı hezimeti yaşayan Bursaspor sevdalıları dün de Ankara'da cenneti yaşarken cinnet geçirdiler ya...         Emeği geçenlere helal olsun!