YASAK! BİZE GELEMEZSİN

Mustafa ÖZKESKİN 02 Kasım 2017 Perşembe, 05:31

Malum; sezonun ikinci yarısında Süper Lig'de 'Video Hakem' uygulamasının açılış kokteyli yapılacak. Geride kalan haftada test amaçlı başlayan çalışmalarda pilot karşılaşmalardan biri de 'Bursaspor-Antalyaspor' maçıydı.                                                                                      

Ne sonuç alındı; ilgililerden başka kimse bilmiyor ama bildiğimiz bu uygulama bizim ülkemizde hakem sorunlarına asla çözüm getirmez...

Çünkü Türkiye'de futbol ve adalet konulu bütün söylemler birer palavradan ibarettir! Neden mi? Şimdi sıkı durun... Cüneyt Çakır, Bülent Yıldırım, Mete Kalkavan...  Son iki yılda düdük çalmadıkları kent kalmadı.Trabzon hariç! Bu sezonun 10 haftası geride kaldı, onlar için Trabzon yasağı sürüyor.

Özgür Yankaya...                                                                                                                                           2 yılda 60 maça çıktı, bu sezon 10 haftada 6 karşılaşmada düdük çaldı.Ama... Kadıköy'e 1 türlü gitmedi, gönderilmedi!  Çünkü iki sezon önce Fenerbahçe-Akhisar maçı sonrası Aziz Yıldırım 'Bu hakem bir daha bizim maçımıza gelemez. Gelse de çıkamaz' demişti...

Keza son Trabzon-Galatasaray derbisinin hakemi Halis Özkahya da öyle... Beşiktaş derbisinde o meşhur tükürük olayı nedeniyle Meireles'in 8 maç ceza (4'e indi) aldığı karşılaşma sonrası Fenerbahçe tarafından 'İstenmeyen adam' ilan edildiği için Şükrü Saracoğlu'nu ancak dışarıdan görebilir içeri giremez!

 Serkan Çınar...  Geçen sezon Konya-Antalya maçının ardından Güney temsilcisi tarafından kara listeye alındı. 3 hafta sonra Antalya-Galatasaray maçına Çınar'ın 4. hakem olarak atandığını öğrenen ev sahibi cenahı 'Yaşanacak tatsızlıklardan biz sorumlu değiliz' şeklinde yaklaşımda bulununca, son anda yerine Hakan Ceylan gönderildi! Duruma bozulan Galatasaray cephesi 'Biz de istemiyoruz' diye rest çekince Serkan Çınar o günden beri ne Antalya'ya ne de Türk Telekom Stadı'na adım atabildi!  Unutmadan söyleyelim...  Bu işler; Kadıköy'de, Trabzon'da, Beşiktaş'ta, Aslantepe'de, Antalya'da böyle de Başakşehir, Kasımpaşa, Konya, Kayseri veya Sivas'ta farklı mı? Değil...                                                                                                                                                 3 aşağı 5 yukarı her yerde aynı! Bu âlemde; saha içi kadar, saha dışı da önem taşıyor. Hakemlere atılmış bir tokat olan 'Video Hakem' uygulaması gelince onlar 'hazır ola' geçip düdüklerini adaletli mi üfleyecek?  Peki; yasaklı hakemler ne olacak?Birileri sürekli racon kesiyor.Bunu iyi bilen bazı hakemler de... Durumu idare ediyor!Son söz: Süper Lig'de tüm takımlar eşittir.Bazı takımlar daha eşittir!..