Akhisar kâbusuna son!

Vedat ASLAN 11 Eylül 2017 Pazartesi, 08:19

Son dönemlerde Bursaspor'a en ters gelen takımdı Akhisar. Hem ligde hem de kupada başımıza bela olmuşlardı. Mevzubahis kabusu sona erdirme Le Guen'in takımına kısmetmiş. Tebrik ediyoruz başarılı hocayı...

Hocayı tebrik ediyoruz çünkü elindeki malzemeden en iyi verimi almayı başarıyor. Futbolcularla arasındaki diyalog çok iyi. İlk 11 ve değişiklik tercihleri de son derece yerinde. Transferde de kulübün menajerlerin maskarası olmasına mani oldu. Le Guen'i omuzlarda taşımayalım da ne yapalım?

Le Guen sen bizim her şeyimizsin!

Dönelim maça...Bursaspor uzun zaman sonra ilk kez iki kanat oyuncusuyla maça çıktı. Kanatlar yoktu, Kanatsızkuş'u kanatta oynatıyorduk malumunuz. Kanatlar açısından durumumuz ağlanacak cinstendi. Artık öyle değil.

 İlk yarıda maçı Batalla ve Behic ile lehimize çevirebilirdik. Lakin mağlup da kapatabilirdik ilk 45 dakikayı. Harun sahneye çıkmasa işler sarpa sarabilirdi.

İkinci yarıda Batalla sahneye çıktı doğal olarak golü buldu ve takımını öne geçirdi. Ardından tam oyundan çıkmadan önce Delarge 3. golüne imza attı. Asistin Ekoko'dan geldiğinin de altını çizelim. Yani sol kanat, sağ kanada gol attırdı. Görülmüş manzara değildi Bursaspor açısından. Ağlamak istedim o an mutuluktan. Hem kanatlarımız var hem de asist-gol ilişkisi içindeler. Pek şahaneydi manzara.

Son olarak tartışmalı transfer Stancu sazı eline aldı ve Ekoko'nun asistini hırsla gole çevirdi. Maç da bu skorla sona erdi. Ekoko'yu isteyen Le Guen'e bir kez daha teşekkürler. Adam direk rakip kaleyi düşünüyor hep. Sürekli dikine gidiyor. Beğenmemek elde değil.

Savunma hattına da nazar değmesin. Çok az hata yaptılar. Dördünü de övelim. Hak ettiler.

Badu'nun tutuk futboluna bir anlam veremedim sadece. Mütevazi Agu, Badu'nun önündeydi futbol olarak.

4 maçta 6 puan yapıldı. Beşiktaş ve Başakşehir maçları kaybedildi. Kabul edilebilir mağlubiyetlerde de puan alabilirdik pekala. Ah kanatlarımız erkenden olsaydı ah...

Sonuçta istediğimiz 3 puanı taraftar-oyuncu bütünleşmesiyle aldık. Geçen yılki tuhaf kırgınlıklar da yok bu sezon. Yeni transfer Yusuf'u bünyenin kabul etmesi de ayrı bir avantaj.

Malatya deplasmanından iyi bir sonuçla dönülürse lig yeniden başlar G.Saray iç saha maçıyla...

Le Guen'in takımı lige damgasını vurursa şaşırmayın!