Hayri Türkyılmaz’ın büyük suçları!

Yüksel BAYSAL 01 Şubat 2018 Perşembe, 06:07

Kiminle konuştuysam, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'a ateş püskürüyor.

 "CHP bu adamı aday yapmayacak" sözlerini dillendirenler mi arasın, "O aday olsun CHP seçimi kesin kaybeder" diyenleri mi?

Hayri Türkyılmaz'ın sert ve uzlaşmaz kişiliği, siyaseti zaman zaman vatandaşa hizmet etme aracı olarak değil, mücadele adı altında kavga aracı haline dönüştürmesi bu algıyı arttırıyor.

Bir de istediklerini alamayan gasteciler(!) var, onlar da koroya katıldıklarında sesleri gür çıkıyor.

****

Araştırmacı Erdal Akaltun'a sormuştum.

"Yahu arkadaş, Mudanya'da kiminle konuştuysam, Hayri Türkyılmaz'a öfke duyuyor, sevmediğini ifade ediyor. Sen başka şey söylüyorsun. Hatta 'Hayri Türkyılmaz ikinci dönem de rahat kazanır' diyorsun. Nasıl oluyor bu?

Yanıtı kısaydı ama Türkiye'nin bugünkü durumunu yansıtıyordu.

 "Aydınların sevdiğini halk, halkın sevdiğini aydınlar sevmiyor."

****

Bu konuşma sırasında Hitler'in propaganda bakanı Goebbels'in sözleri aklıma geldi:

 "Önemli olan halkın aydın kesimini kandırmak değildir. Onları fazla önemsemeyin. Onları kandırmak zordur ve zamanı boşa harcamış olursunuz. Sizin asıl hedefiniz cahil ve okumamış kitlelerdir. Onları kandırmak daha kolaydır."

Bilmem bu sözler size bir şeyleri anımsatıyor mu?

****

Bu değerlendirmeyi ve Goebbels'in sözlerini, gazetemizi ziyaret eden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'a da aktardım.

Türkyılmaz, "Biz halkı kandırmıyoruz" şeklinde yanıt verdi.

Özellikle Bademli'den, CHP'nin çok oy aldığı bölgeden şikâyet geldiğini aktardım Başkan Türkyılmaz'a...

Beklediğim yanıtı aldım:

"Bademli'de oturan villa sahibi pek çok vatandaş, kamu malını kendi mülküne kattı. Kimisi havuz yaptı kendine, kimisi basket sahası, kimisi de bahçesine kattı. Tenis sahası yapanlar, hatta yol ortasına bekçi kulübesi koyanlar bile var.  Biz kamuya ait alanlarla ilgili ya burayı kamuya iade edin veya işgal bedeli ödeyin dedik. Sanırım bizden şikâyet edenler bunlardır."

****

Yine karşımıza haramiler çıktı.

Evet, Hayri Türkyılmaz, Mudanya'da haramilerin saltanatını yıkamadıysa da, haramilere bu kenti peşkeş çekmeyerek büyük suç işledi.

 

ÖZDİLEK ALIŞ-VERİŞ MERKEZİ YAPMAKTA ISRARLI!

Mudanya'da bu konuda çok örnek var ama Türkiye'nin büyük holdinglerinden Bursa'nın yıldız şirketlerinden Özdilek'in sahip olduğu Mudanya girişindeki KİPA'yı ele alalım.

Hüseyin Özdilek, Myrliea Antik Kenti üzerine yapılan, ruhsata aykırı olduğu için mühürlenen KİPA'ya ait binanın alış-veriş merkezi haline getirilmesi için ısrarlı.

Başkan Türkyılmaz, "Hüseyin Bey geldi, mağdur edildiğini söyledi. Biz kendisinden arazi takası istiyoruz. Yerini gösteriyoruz. Gitsin gösterdiğimiz yerde yapsın, burayı biz müze haline getirelim diyoruz. Ama henüz uzlaşamadık" dedi.

 

MUDANYA İÇİN HARİKA BİR ÖNERİ! MUDANYARAY!

Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, ziyaret sırasında hayal ettiği bir projeden söz etti.

"Bursa'dan gelen araçların Mudanya merkezine uğramadan, yer altına girmesi ve Yıldıztepe civarından yer üstüne çıkması..."

Böylece, tünel sistemiyle Mudanya trafiği rahat nefes almış olacak.

Teknolojinin bu kadar geliştiği bir çağda, Marmaray benzeri bir Mudanyaray neden olmasın?

Başkan Türkyılmaz, yaz döneminde Mudanya'ya günlük olarak gelen 140 bin civarında aracın 50-60 bininin Trilye'ye doğru gittiğini söyledi.

Bu çok önemli bir rakam değil mi?

Araçların yaklaşık yarısının kentin içine girmemesi, Mudanya'yı kurtarmaz mı?

Buradan başta Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş olmak üzere yetkilileri de seslenmek isterim.

Lütfen bu projeyi gündeminize alın!