CHP'de skandal; parti aracını eşinin üzerine yaptığı iddiası!

Yüksel BAYSAL 14 Kasım 2019 Perşembe, 06:00

Milletvekili adayı olduğumda bir şeyi fark ettim...

AKP ile CHP tabanı arasında cahillik ve tarafgirlik konusunda çok fark yok!

Belge koymak, rakamlarla kanıtlamak bile önyargıları yıkamıyor.

Okumamak, düşünmemek, sorgulamamak, empati yapmamak bizim halkımızın ortak özelliği demek ki!..

****

Bunca seçim başarısızlığının ardından istifa etmek yerine, seçilen belediye meclis üyeleriyle, bu partiye ömrünü adamış insanları disipline veren CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş ve yönetiminin doğru yaptığını söylemiyorlar mı, at kendini Setbaşı Köprüsü'nden aşağı!..

****

Aslında hesap küçük...

İl başkanlığı seçiminde Mustafakemalpaşa'nın şaibeli işlere imza atan İlçe Başkanı Tandoğan Kuru'nun desteğini alabilmek!

Birkaç gün önceki yazımda CHP Mustafakemalpaşa'ya alınan araçla ilgili sorular sormuştum.

Yanıt alamadım elbette...

Ama okuyuculardan belge-bilgi aldım.

****

İşte belgesi...

Tandoğan Kuru'nun, partililerden ve parti adına iş adamlarından topladığı parayla aldığı iddia edilen aracı, eşinin üzerine kayıt yaptırdı.

16 CHP... plakalı araç eşi Tuğba Kuru'nun üzerinde...

Sormak isterim bu yasal mıdır, yoksa bu araç CHP Genel Merkezi'ne kayıtlı olmak zorunda değil mi?

****

İhraç işinin ne kadar etik dışı bir davranış olduğunu anlatmak için şunu noktayı da açıklamak isterim.

31 Mart seçimlerinde kişisel hırslarıyla hareket edip Demokrat Parti'ye giden Orhan Alper, Erol Bora, Metin Yılmaz, Abdullah Akkaş, A. Berk Akkaş, Recep Sancak, başta olmak üzere DP belediye meclis üyelerinin tamamı kısa bir süre sonra ihanetleri ödüllendirilip partiye geri alındı.

Onlara, "Aferim size, partiye iyi küfrettiniz, karşı partiye gidip seçimi kaybettirdiniz, görevinizi yaptınız, gelin içerde bize destek olun!" denildi.

****

İl Başkanı Hüseyin Akkuş ve arkadaşları bu yanlışlara karşı koymak bir yana, Tandoğan Kuru'ya bu soruları sormayı bir kenara bırakıp, seçilmiş belediye meclis üyeleri Gürkan Esen, Elçin Demiroğlu, Süleyman Yasin Dede, Saltık Buğra Ata, Derya Deniz Kanar, Onurhan Gülsün'ü ihraç etmek için düğmeye bastı.

Daha doğrusu basılan düğmenin aracı oldu.

Bu noktada bir soru daha soralım, Belediye Meclis Üyesi İsmet Betin, neden ihraç listesine konulmadı?

****

Ayrıca, ömrünü bu partiye adamış, İlçe eski Başkanı Eşref Yıldız ile iki dönem belediye başkanlığı yapmış Hayri Öztetikler gibi iki önemli ismi dedikoduları esas alarak İl Disiplin Kurulu'na sevk etmek ne kadar doğru?

Daha önce de yazdığım gibi, ne olur ne olmaz diye belediye meclis yedek üyeleri Engin Engin, Ramazan Sevim, Kamil Durmuş, Saim Engin, Ramazan Sevim bile Disiplin Kurulu'na verildi.

****

Sonuç olarak altını çizmek isterim ki, CHP'de koltuğunu korumak isteyen üç yönetici, Orhan Sarıbal (Arkasında Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı), Hüseyin Akkuş ile Tandoğan Kuru, partiyi güçlendirecek adımlar atmak yerine, ayak oyunlarıyla egemenliklerini sürdürmek istiyorlar!

Bakalım CHP üyesi, delegesi buna izin verecek mi?

MUSTAFAKEMALPAŞA'DAN İYİ HABERLER DE GELİYOR!

Türkiye'de Mustafa Kemal Paşa'nın adı tek bir yere verildi, o da Bursa'nın Ege'ye açılan kapısı ilçeye yani Mustafakemalpaşa'ya...

Atatürkçü Düşünce Derneği Mustafakemalpaşa Şubesi, 10 Kasım'da Büyük Önder'e layık olacak bir etkinliğe imza attı; 81 genci Anıtkabir'e götürdü.

10 Kasım sabahı ilk olarak Sıhhiye Zafer Anıtı'nda saygı duruşunda bulunan grup, daha sonra 1. Meclis'teki Kurtuluş Savaşı Müzesi'ni ziyaret etti.

Ardından 1. Meclis'ten Anıtkabir'e kadar yürüyüş yaptı.

Dönüş yolunda da 81 gence Atatürk'ün Nutuk kitabı armağan edildi.

****

ADD Mustafakemalpaşa Şube Başkanı, Veteriner Hekim Haşim Yoldaş, dünya tarihinin karanlıkla aydınlığın mücadelesi olduğunu, Mustafa Kemal Atatürk'ün de aydınlığın temsilcisi ve lideri olduğunu belirterek "Milli Mücadele'nin 100. yılında Atatürk'ü anmak, onu anlamak ve anlatmak sorumluluğundayız. Dünya emperyalizmini yenilgiye uğratan, sömürgecilerin projelerini tarihin çöplüğüne atan, tüm mazlum uluslara ilham ve güç kaynağı olan, gerçek anlamda evrensel bir önderdir Atatürk" dedi.