Uğruna sakat kaldığı vatanında Gazi'ye saldıranlar!

Yüksel BAYSAL 16 Ağustos 2019 Cuma, 06:02

Gazi Ömür Karaman...

Vatanı uğruna terörle amansız mücadele ederken, 2002 yılında Kuzey Irak'ta uzaktan kumandayla patlatılan bir bombayla yaralandı.

6 ay yoğun bakımda kaldı.

İki yıl sonra ayakları üzerine yürümeye başlayabildi.

Vücuduna isabet eden şarapnel parçaları onu yüzde 92 engelli bir hale getirdi.

****

İşte bu kahraman, birkaç gün önce Gemlik Kumsaz'da bir işletmede rahatsız olan ayaklarını uzattı diye öldüresiye dövüldü.

Gazi Ömür Kahraman dövülürken, o sırada orada bulunan bazı kişiler araya girmeye çalıştı.

İşletmede çalıştırılanlar, ayırmaya çalışan vatandaşları bile dövdüler.

****

Oysa Gazi Kahraman Ankara'dan Gürsu'ya gelmiş, bir gece yeğenlerinin yanında kaldıktan sonra uğruna ölümüne çatıştığı vatanının güzel parçasında deniz havası almak istemişti.

Yüzdükten sonra Büyükşehir Belediyesi'nin ihaleyle verdiği BURFAŞ'a ait işletmenin bahçesine oturdu.

Ayaklarını uzatınca uyarı aldı ama durumu açıkladı.

Buna rağmen saldırıya uğradı ve dövüldü.

****

Bu acı olay bir gerçeği ortaya çıkardı.

Büyükşehir Belediyesi Kumsaz sahilindeki bu kafeyi ihaleye çıkarıyor.

İhale 15 bin liraya eski muhtar Özcan Ş. ve Ümit T.'ye kalıyor. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri yaptıkları araştırmada ihaleyi alan kişinin sabıkasını saptayınca, ihaleyi iptal ediyor.

Ve yeniden ihaleye çıkarıyor burayı...

Aynı kişiler bu kez sabıkası olmayan yeğenlerinden birini Süleyman Ş.'nin adıyla girip yarı fiyatına alıyorlar, elbette iddialı kimselerin girmesine de izin vermeyerek...

İddialar bu yönde...

Bu aile ihaleyi aldıktan sonra etrafa "düzen" veriyorlar!

Çevrede yaptığım araştırmada, kahraman gazimizin dövülmesinden önce de çok sayıda insana saldırı yapıldığını öğrendim.

Karakolda pek çok şikâyet olduğu iddiası var.

Örneğin, yan tarafta belediyenin piknik yeri olarak ayırdığı bölümde mangal yapanların dumanları işletmeye gidiyor diye dövülen insanlar olduğunu çevredekiler ifade ediyor.

****

Olayın duyulmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş bir açıklama yaparak saldırıyı kınadıktan sonra işletmeyle ilgili hukuki surecin başlatıldığını söyledi.

Büyük olasılıkla işletmecinin işine son verilecek.

***

Dün konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı ve Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri, Çevik Kuvvet desteğiyle sahilde işletmeye ait şezlonglar toplatılarak kafe mühürlendi. Saldırı şüphesiyle gözaltına alınanlardan Özcan Ş., Süleyman Ş. ve Ümit T. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

*****

"KONUNUN TAKİPÇİSİYİZ"

Milliyetçi Hareket Partisi Gürsu İlçe Başkanı Ali Osman Beysir, yönetimiyle birlikte Gazi Ömür Karaman'ı evinde ziyaret etti ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Konuyla ilgili bir açıklama yapan MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı da, "Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkücü hareket olarak sorumluların hak ettikleri cezayı almaları için meselenin yakın takipçisi olacağız" dedi.

Bu arada, CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal da İl Başkanı Hüseyin Akkuş'la birlikte Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği (TÜMSAD) Bursa Şube 2. Başkanı şehit babası Ali Taştan ile birlikte gazimizi ziyaret ederek sahip çıktı, olaya tepki gösterdi.