Hava Durumu

Başkan Dalgıç: Yeni hizmetler için nakde ihtiyaç var

YeniDönem Gazetesi’ni Yıldıztepe tesislerindeki makamında ağırlayan Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç, borç yükünden kurtulmaya çalıştıklarını belirtip, yeni hizmetler için nakit akışına ihtiyaç olduğunu söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 29.05.2024 10:11
Haber Güncellenme Tarihi: 29.05.2024 10:11
Kaynak: (Vedat Aslan)
Başkan Dalgıç: Yeni hizmetler için nakde ihtiyaç var

YeniDönem Gazetesi Medya Yönetimi, Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç'a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Mudanya Belediyesi Yıldıztepe Yerleşkesi’nde gerçekleşen ziyarette YeniDönem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Burhan Kaya’ya Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Serap Öztürk ve köşe yazarlarından İrem Güner ile Semih Ökten eşlik etti. Ziyarette açıklamalarda bulunan Başkan Dalgıç, Mudanya Belediyesi’nin finansal olarak zor durumda olduğu belirtip, "İçerde birçok sıkıntı var. Biz şimdi tüm ekip arkadaşlarımla birlikte bir yol haritası çizerek yeni bir başlangıç için çalışmaları hızlandırdık. Ama bunun için eski sıkıntıları bertaraf etmek gerekir. Şu an burada herkes canla başla çalışıyor" ifadelerine yer verdi.

‘ÇALIŞMALARI HIZLANDIRDIK’

Görevi devraldığından beri borçları ve diğer sıkıntıların çözümü için gece gündüz mesai harcadıklarını söyleyen Başkan Dalgıç, “bu olumsuzlukların yanında Mudanya halkına verdiğimiz sözleri ve taahhütleri de uygulamaya koymak için hızla çalışıyoruz” dedi. Kullanıma kapatılan pazar yerinin yeniden açılmasının ardından nihai hedeflerinin, her yerden kolayca ulaşılabilecek ve haftanın yedi günü hizmet verecek modern bir pazar yeri oluşturmak olduğunu belirten Dalgıç, “Önümüzdeki süreçte kentsel dönüşüm ile beraber Mudanya’nın merkezi bir noktasında yeni bir kapalı pazar yeri yapmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

‘NAKİT AKIŞI YOK’

Mudanya Belediye'sinin 186 milyon TL borcu olduğunu ifade eden Başkan Dalgıç, her ay 20 milyon TL personele borçlandıklarını, vergi dairesine de 120 milyon TL borç olduğunu söyledi. Borçları temizleme çalışmalarının yanı sıra, yeni projeleri hayata geçirmek için nakit akışı sağlamaya çalıştıklarını kaydeden Dalgıç, listeye alınan tesislerin satılması durumunda rahatlama sağlanacağını, bu sayede hizmetlerin de daha hızlı hayata geçeceğini sözlerine ekledi. Dalgıç, satışa çıkarılan tesislerden birinin de 12 dönümlük Yıldıztepe Sosyal Yaşam Merkezi olduğunu belirtti.

‘DÖNÜŞÜME ODAKLANDIK’

Başkan Dalgıç, kenti beton yığını yapmadan yüksek kat imar izni vermeden dönüştürmeyi de hedeflediklerini belirterek, “Yılsonuna kadar deprem ve dönüşümle ilgili çalışmalarımızı planlayacağız. Çürük binaları kentten seyrelterek yenilemeyi planlıyoruz. Ama bu, Büyükşehir Belediyesi’nin çevre düzeni planıyla birlikte ilerleyecek. Biz belediye olarak kendi parasını ödeyerek kentsel dönüşüm yapacak kişilere de yardımcı olacağız. Yatırımcı ile bir olup çürük konutları birleştirerek yenilemeyi planlıyoruz. Deprem yaklaşıyor, hazırlıklı olmak zorundayız” şeklinde konuştu.

‘DEVRİNİ İSTEYECEĞİZ’ Mudanya’nın Türkiye’de önemli bir sahil kenti olduğuna dikkat çeken Başkan Dalgıç, “45 kilometre uzunluğunda sahili olan bir ilçeyiz. Sahil bandı ile ilgili inisiyatifin bize verilmesi için Büyükşehir Belediyesi ile görüşüyoruz. Olursa buralardan da gelir elde edebiliriz. Hızlı bir değerlendirme yaparak gelir getiren hamleler yapmamız gerekiyor” dedi.

Kaynak: (Vedat Aslan)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.