Hava Durumu

BTSO strateji ve yol haritasına odaklandı

Bursa’daki teknik tekstil ve kompozit sektörlerine yönelik BUTEXCOMP Projesi kapsamında başlatılan kümelenme çalışmalarında yol haritası, paydaşların katılımı ile düzenlenen çalıştayda masaya yatırıldı.

Haber Giriş Tarihi: 29.12.2023 14:35
Haber Güncellenme Tarihi: 29.12.2023 14:35
Kaynak: (BÜLTEN)
BTSO strateji ve yol haritasına odaklandı

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Rekabetçi Sektörler Programı çerçevesinde desteklenen, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından yürütülen Kompozit Malzeme ve Teknik Tekstil Prototip Üretim ve Uygulama Merkezi Teknik Destek Projesi’nin (BUTEXCOMP) faaliyetleri devam ediyor. Proje kapsamında, firma temsilcileri ve proje paydaşlarının katılımıyla Bursa Teknik Tekstil ve Kompozit Malzemeler Küme Stratejisi Yol Haritası ve Aksiyon Planı Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.

Katma Değerli Üretime Destek

Bursa Teknik Tekstil ve Kompozit Malzemeler Küme Yol Haritası Bilgilendirme Toplantısında BUTEXCOMP Teknik Destek Ekibi uzmanlarınca hazırlanan küme stratejisi yol haritası ve aksiyon planını küme üyeleri ve paydaşlarla paylaştı. Toplantıda, öncelikli stratejiler ve gelişim alanları ele alındı. BUTEKOM Genel Müdürü Murat Kurtlar, toplantıda yaptığı değerlendirmede, “Bu projenin hayata geçmesinde, faaliyetlerini yürütmesinde BUTEKOM olarak destek oluyoruz. Bursa’da teknik tekstil ve kompozit malzemeler sektöründe faaliyet gösteren firmalarımızın katma değerli ürün üretmeleri noktasında fayda sağlamak adına desteklerimiz devam ediyor. Bir bütün, kendini oluşturan parçalardan çok daha büyük bir anlam ifade eder. Kümelenme faaliyetlerini de bu bakış açısıyla değerlendirmek gerekir. BUTEXCOMP’taki çalışmalar doğrultusunda oluşturulacak kümelenmenin tanımı, Avrupa’da çok yaygın ve çok iyi şekilde kullanılıyor. Rekabetin gerektirdiği ortamlara girmeden önce kendimizi geliştirdiğimiz bu tür çalıştaylar da her zaman için çok büyük faydalar sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Aksiyon Planı Oluşturuldu

BUTEXCOMP Kümelenme Uzmanı Yeliz Çuvalcı da “Küme stratejimizi ve aksiyon planımızı hazırladık. Özellikle stratejik önceliklerimiz, ana stratejik alanlarımız ve destek strateji alanlarımız, küme firmalarımız ile beraber daha rekabetçi olabilmek için hangi adımları atacağımızı bize net olarak söylüyor. Özellikle küme vizyonunu firmalarımızla, paydaşlarımızla tartışarak önümüzdeki kısa, orta ve uzun vadede atacağımız adımları netleştirmiş olduk.” dedi.

Kaynak: (BÜLTEN)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.