Hava Durumu

İznik tezlere konu olmaya devam ediyor

İznik Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nden tez çalışmasıyla ilgili destek talebinde bulunan Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nden Buse Işık, İznik’in eşsiz doğası ve tarihini tez olarak çalışmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 25.12.2023 14:06
Haber Güncellenme Tarihi: 25.12.2023 14:06
Kaynak: İHA
İznik tezlere konu olmaya devam ediyor

Binlerce yıllık geçmişi ve eşsiz doğasıyla tarihin her döneminde ilgi odağı haline gelen İznik günümüzde de bu özelliğini birçok alanda koruyor. İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta’nın vizyonel hamleleriyle İznik birçok akademik çalışmaya da konu olmaya devam ediyor. Son olarak İznik Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nden tez çalışmasıyla ilgili destek talebinde bulunan Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nden Buse Işık, İznik’in eşsiz doğası ve tarihini tez olarak çalışmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


İznik Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü A. Yalın Karadağ’ın gerçekleştirdiği görüşmede ortak atılacak adımlar ile İznik Belediyesi’nin çalışmaya vereceği destekler ele alındı. İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta’nın akademik çalışması olan “İnanç turizmi potansiyeli açısından İznik'in değerlendirilmesi” tezinin de konu alındığı toplantı da turist rehberliği, kültürel miras, doğa turizmi ve rotalar alanında değinilecek konular ele alındı.


Belediyeden araştırmacılara kullanıcı hizmeti
İznik Belediyesi tarafından Süleyman Paşa Medresesi’nde oluşturulan Tarih Arşivi araştırmacılara, akademik çalışma yapanlara, öğrenci ve tarih meraklılarına kullanıcı hizmeti veriyor. Araştırma yapanlar çalışmalarının bir nüshasını merkeze bırakmayı teyit ettiklerinde arşivde bulunan kitap, belge, yayın ve tezler konusunda hizmet alabiliyor.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.