Hava Durumu

Yola çıkacaklar dikkat! O yolda çalışma var!

Yetkililer; karayollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerektiği konusunda, vatandaşları uyardı.

Haber Giriş Tarihi: 29.05.2024 09:31
Haber Güncellenme Tarihi: 29.05.2024 09:31
Kaynak: (Vedat Aslan)
Yola çıkacaklar dikkat! O yolda çalışma var!

Karayolları Genel Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre, Gebze- Orhangazi- İzmir otoyolunun üstyapı onarım ve yenileme çalışmaları yapılacaktır. Ulaşım tek şeritten sağlanacak olup sürücülerin trafik işaret işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolunun Yılankale Kavşağı ile Ceyhan Kavşağı arasında üstyapı onarım çalışmaları kapsamında Osmaniye istikameti trafiğe kapatılarak, trafik akışı Adana istikametinde iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanıyor.

İzmir Çevre Yolu Bornova-Çeşme otoyolunun Otogar kavşağı dönüş kolunda Aydınlatma direklerinin demontaj-montaj işlerinin yapılması amacıyla 27.05.2024 ile 03.06.2024 tarihleri arasında gece 23:00 ile 05.00 sabah saatlerinde trafiğe kapatılarak yapılacaktır. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Ermenek-Mut yolunun 10-30.kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Zonguldak İl Sınırı-Mengen-Yeniçağa yolunun 11-12.kilometreleri arasında Taş Duvar yapım çalışmaları nedeniyle Yeniçağa-Mengen-Zonguldak istikametinde çalışma yapılan kesimde trafik tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.

Nevşehir-Aksaray yolunun 30-42.kilometreleri arasında yol yapım çalışması nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.

Isparta-Antalya yolunun 32.kilometresinde sanat yapıları çalışmaları nedeniyle Antalya-Isparta geliş istikameti trafiğe kapatılacak olup, ulaşım bölünmüş yolun Antalya gidiş istikametinden iki yönlü olarak sağlanıyor.

Çamlıhemşin Ayder yolunun 32-34. kilometre leri arasında yapılmakta olan yol yapım çalışması nedeniyle trafik kısa sürelerle ulaşıma kapatılmak suretiyle tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.

Samsun-Ankara yolunun 30-40. kilometreleri arasında (Çaklallı Mevkii-Kavak İlçesi arası) muhtelif kesimlerde bakım onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

Diyarbakır-Mardin yolunun 13-15.kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.

Kaynak: (Vedat Aslan)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.