Hava Durumu

Açıklamalar peş peşe geliyor! Ekrem İmamoğlu oy farkını duyurdu...

Resmi olmayan sonuçlara İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında önde olan Ekrem İmamoğlu, "Süreç devam ediyor. 11 ilçede geçersiz oylar sayıldı. Aradaki fark 19 bin 552. Fark korunarak bu süreç tamamlanacak" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 04.04.2019 16:34
Haber Güncellenme Tarihi: 04.04.2019 16:34
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yenidonem.com.tr/
Açıklamalar peş peşe geliyor! Ekrem İmamoğlu oy farkını duyurdu...

Resmi olmayan sonuçlara İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında önde görünen CHP'li Ekrem İmamoğlu, basın açıklamasında konuştu.

İmamoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

''Süreç devam ediyor. 11 ilçede geçersiz oyların sayımı bitmiş durumda. Şu an aradaki fark 19 bin 552. Yani 20 binin biraz üzerinden, 21 bin civarındaki rakamlardan bu süreç başladığında buraya indi. 4 milyon 171 bin 475'e çıktı bizim oyumuz. Rakibimizin oyu da 4 milyon 151 bin 923'e çıktı. Bu farklar dengeli bir şekilde devam ediyor. Arkadaşlarımın yapmış olduğu simülasyona göre artı eksi değerlere göre günün sonunda bütün ilçelerdeki geçersiz oylar sayılsa dahi 18 bin ila 20 bin arasındaki fark korunarak bu süreç tamamlanacak. Geçersiz oyların sayılmasının daha önceki teamüller gereği sayılmaması halinde bugün sayılmasının bizi getireceği sonuç budur.

''BİR ALGI YÖNETİLMEYE ÇALIŞILIYOR''

Halen yok kameralar önünde başka sayımlar da yapılsın diyen rakibimiz adına konuşan yetkili arkadaşlar ne acı ki seçimden önce dünyanın en güvenilir sistemini anlatırken seçimden sonra oradaki hakime memura müdüre AK Parti adına katılan vatandaşlarımıza bile güvenmeyerek kameralar önünde olsun çağrısı çok vahim bir şey. Sanki geçersiz oylarda 545 sandık sayıldı ve 11 bin oy düştü diyerek bir algı yönetilmeye çalışılıyor. Öyle değil.

''FIRSATIM OLSA SENENİN 365 GÜNÜ ANITKABİR'E GİDERİM''

Fırsatım olsa senenin 365 günü Anıtkabir'e giderim. Dua ederim minnet duygularımı dile getiririm. Gitmeden de ederim. Onun silah arkadaşı olan dedemi anarım. Anıtkabir'e gitmek sağa sola gitmek değildir memlekete olan özendir giderim yine de giderim. Anıtkabir'de ziyaretimin sonrasındaki yazdığım metin bence beni eleştirenler tarafından okunması gereken güzel bir yazı olduğunu düşünüyorum. Benim imzamı eleştiriyorlar. Ben daha kolay bir şey söyleyeyim onlara televizyon kameraları 500 metre yola dönsünler en az 200 afiş görürler. Rakibimin bütün İstanbul'u on binlerce afişle doldurmasının 500 metredeki sayısını paylaşıyorum. 3 bin küsür oyla kendini başkan ilan ettiler. Sonra biz onu 25 ilçeyi kazandık onun için açıyoruz dediler. Keşke oraya Sayın Yıldırım'ın değil de onların fotoğraflarını assaydınız. Anıtkabir'e gitmek sağa sola gitmek değildir. Bu süreç uzamamalıdır. Toplumun mutluluğunu sahada görüyorum.

''İBB'YE VE İSTANBULLULARA HİZMET DÖNEMİ BAŞLAYACAK''

Siz İstanbul'a hizmet edeceksiniz. Adama kişiye kişilere gruplara derneklere hizmet işi bitti. İBB'ye ve İstanbullulara hizmet dönemi başlayacak.

''KUCAKLAŞTIĞIMIZ AN BU ÜLKEDE EKONOMİK VERİLER BİLE DÜZELİR''

Kucaklaştığımız an bu ülkede ekonomik veriler bile düzelir. İş insanıyım moralimin iyi olduğu gün işlerim iyi giderdi kötü olduğu gün kötü giderdi. Bu süreç bir an önce tamamlansın.''

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.