Hava Durumu

Bursa'da dönem stajyerlerine oryantasyon eğitimi

Bursa Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığına bağlı Eğitim Şube Müdürlüğü, hizmet içi ve dönem içi eğitim faaliyetlerine ek olarak stajını Büyükşehir'de yapmak isteyen üniversite ve lise öğrencilerine destek olmaya devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 05.11.2021 12:37
Haber Güncellenme Tarihi: 05.11.2021 12:37
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yenidonem.com.tr/
Bursa'da dönem stajyerlerine oryantasyon eğitimi

Daha önce yaz stajına katılan ve stajlarını başarıyla tamamlayan öğrencilerden sonra 2021-2022 dönem stajını yapmak isteyen öğrenciler meslek, kişisel gelişim, amaç ve hedefleri göz önünde bulundurularak belediyenin hizmet birimlerinde stajlarına başladı. İlerleyen yıllarda hem Bursa yerelinde hem de Türkiye ve dünyada istihdamı, üretimi, hizmeti, bilimi ve teknolojiyi üstlenecek; katma değer sağlayacak gençlerin motivasyonlarını arttırmak, kendi aralarında kaynaşmalarını sağlamak, hizmet birimlerini tanıtmak, çalışan personelle tanışmalarını sağlamak amacıyla Belediye meclis salonunda oryantasyon eğitimi yapıldı.

Eğitimde Büyükşehir Belediyesinin tanımı, yönetim modeli, yetki alanı, hizmet standartları gibi konulara değinildi. Ayrıca Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın gençlere verdiği önem ve destek doğrultusunda öğrencilerin stajlarını güvenli ve sağlıklı bir ortamda yapabilmelerini sağlamak amacıyla "İş Sağlığı ve Güvenliği" ve "İlk Yardım" konularında eğitim almaları sağlandı.

İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü tarafından verilen eğitimde, iş güvenliği,  işyerlerinde, çalışanlara sağlıklı çalışma ortam sunmak, çalışanları çalışma ortamındaki olumsuz etkilerinden korumak, oluşabilecek riskler ile maddi ve manevi zararları tamamen engellemek veya en aza indirgemek, çalışma ve üretim verimini en üst seviyeye çıkarma konuları anlatıldı.

Son olarak ilkyardım konusuna değinilerek ilk yardımın herhangi bir kaza veya yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda, sağlık görevlilerinin yardımı sağlanıncaya kadar, hayatın kurtarılması ya da durumun kötüye gitmesini önleyebilmek amacı ile olay yerinde, tıbbi araç gereç aranmaksızın, mevcut araç ve gereçlerle yapılan ilaçsız uygulama olduğu anlatıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.