Hava Durumu

Karayollarında son durum ne?

Yetkililer; karayollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerektiği konusunda, vatandaşları uyardı.

Haber Giriş Tarihi: 27.05.2024 09:31
Haber Güncellenme Tarihi: 27.05.2024 09:31
Kaynak: (Vedat Aslan)
Karayollarında son durum ne?

Karayolları Genel Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre, Anadolu Otoyolunun Düzce kavşağı-Kaynaşlı Kavşağı 19-21.kilometreleri arası ( Ankara istikameti ) üstyapı onarım çalışması nedeniyle trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanıyor. (1 şerit İstanbul istikameti, 2 Şerit Ankara istikameti açık olacaktır.) Bu kesimde Kaynaşlı Kavşağı ayrım kolu araç trafiğine kapatılacak olup bu kavşağı kullanmak isteyen sürücüler uyarı levhaları ile Gölyaka ve Düzce Kavşaklarına yönlendirilecek.

TEM Otoyolunun Ispartakule Köprülü Kavşağı Güney taşıma yolu (Ankara istikameti) Otoyol çıkış kolunda Derz yenileme çalışmaları nedeniyle Otoyol çıkış kolundaki köprüde şerit daraltması yapılacak.

Bornova-Çeşme otoyolu otogar kavşağı dönüş kolunda Aydınlatma direklerinin demontaj-montaj işlerinin yapılması amacıyla 27.05.2024 tarihinde 05.00-23:00 saatleri arasında yonca kolları kullanılarak sağlanacaktır. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

TAG Otoyolunun Yılankale kavşağı 6-7.kilometreleri arasında Osmaniye istikametinde katılım kolunda yapılacak üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle katılımlar bir gerideki Baklalı kavşağından veya bir ilerideki Ceyhan kavşağından sağlanıyor.

Samsun-Ankara yolunun 30-40.kilometreleri arasında (Çaklallı Mevkii-Kavak İlçesi arası) muhtelif kesimlerde bakım onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

Giresun İl Sınırı-Suşehri yolunun 15-16.kilometreleri arasında toprak işleri sanat yapıları üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Kırşehir-Kaman-Bala yolunun 15-16.kilometreleri arasında yol yapım çalışması nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanıyor. Sürücülerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

Altınoluk-Edremit yolunun 18-19.kilometreleri arasında betonarme istinat duvarı yapım çalışmaları nedeniyle Edremit istikametinde tek şerit trafiğe kapatılarak ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

Maden-Diyarbakır yolunun 71-72 kilometreleri arasında bulunan Dicle-2 Köprüsü üzerinde yapılan çalışmalar nedeniyle ulaşım servis yolundan kontrollü olarak sağlanıyor.

Trabzon-Gümüşhane İl Sınırı-Gümüşhane-Bayburt yolunun 44-54.kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde yapılmakta olan oto korkuluk imalat çalışması nedeniyle 07:00-19:00 saatleri aralığında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.

Kaynak: (Vedat Aslan)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.