Hava Durumu

Karayollarında son durum ne?

Yetkililer; karayollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerektiği konusunda, vatandaşları uyardı.

Haber Giriş Tarihi: 28.05.2024 09:17
Haber Güncellenme Tarihi: 28.05.2024 09:17
Kaynak: (Vedat Aslan)
Karayollarında son durum ne?

Karayolları Genel Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre, TEM Otoyolunun Saray Kavşağı-Çorlu Kavşağı Kesimi 0-5.kilometreleri arasında üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle İstanbul İstikametinde kesimler halinde şerit daraltma yapılarak ulaşım diğer şeritlerden sağlanıyor. (Çalışmalar 7/24 gün/saat esasına göre yapılıyor.)

Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolunun Bahçe Kavşağı-Nurdağı Kavşağı Kesimi 5-6.kilometreleri arasında deprem hasarlarının onarım çalışmaları nedeniyle Gaziantep istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Adana istikametinden iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanıyor.

İzmir Çevre Otoyolunun Otogar Kavşağında aydınlatma direklerinin demontaj-montaj çalışmaları nedeniyle 23:00-05:00 saatleri arasında Manisa-İstanbul-Ankara istikametine dönüş kolu trafiğe kapatılarak ulaşım 2.Sanayi ayrımı kullanılmak üzere U dönüşü yapılarak Otogar Köprüsü üzerinden sağlanıyor. (27.05.2024-03.06.2024)

Akçakoca-Düzce yolunun 14-18.kilometreleri arasında üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle Düzce-Akçakoca istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü olarak sağlanıyor.

Emirdağ-Bolvadin-Çay yolunun 23-24.kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Tavşanlı-Emet yolunun 38-42.kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

Çekerek-Sorgun yolunun 34-35.kilometreleri arasında yol yapım çalışması nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanıyor.

Diyarbakır-Silvan yolunun 34-40.kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.

Piraziz-Giresun-Tirebolu yolunun 32-54.kilometreleri arasında bulunan Keşap, Geçilmez, Uluburun ve Arıdurak Tünellerinde elektrik, elektronik sistemleri bakım onarım çalışması nedeniyle 28.05.2024-31.05.2024 tarihleri arası (4 gün), 08:00-17:00 saatleri arasında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanacak.

Taşköprü-Hanönü-Boyabat yolunun 3-5.kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.

Kaynak: (Vedat Aslan)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.