Hava Durumu

Karayollarında son durum ne?

Yetkililer; karayollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerektiği konusunda, vatandaşları uyardı.

Haber Giriş Tarihi: 04.06.2024 09:37
Haber Güncellenme Tarihi: 04.06.2024 09:37
Kaynak: (Vedat Aslan)
Karayollarında son durum ne?

Karayolları Genel Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre, TEM Otoyolunun Saray Kavşağı-Çorlu Kavşağı Kesimi 0-5.kilometreleri arasında üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle İstanbul İstikametinde kesimler halinde şerit daraltma yapılarak ulaşım diğer şeritlerden sağlanıyor. (Çalışmalar 7/24 gün/saat esasına göre yapılıyor.)

Anadolu Otoyolunun Düzce Kavşağı-Kaynaşlı Kavşağı Kesimi 16-18.kilometreleri arasında üstyapı onarım çalışması nedeniyle Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanıyor.

Aydın-Denizli Otoyolunun 11.kilometresinde TEİAŞ enerji iletişim hattı yapım çalışmaları nedeniyle 04.06.2024-05.06.2024 tarihleri arasında trafik akışı her iki yönde kontrollü olarak sağlanacak.

TAG Otoyolunun Yılankale kavşağında 6-7.kilometreleri arasında Osmaniye istikametinde katılım kolunda yapılacak üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle katılımlar bir gerideki Baklalı kavşağından veya bir ilerideki Ceyhan kavşağından sağlanıyor.

Ermenek-Mut yolunun 10-30.kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Nevşehir-Aksaray yolunun 30-42.kilometreleri arasında yol yapım çalışması nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.

Tirebolu Doğankent Kürtün yolunun 33. kilometre sinde bulunan Güvenlik tünelinde yapılacak olan elektrik, elektronik sistemleri bakım onarım çalışması nedeniyle 03.06.2024-07.06.2024 günleri arası (5 gün), 08:00-17:00 saatleri aralığında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.

Kumluca-Kemer-Antalya yolu üzerinde bulunan tünellerde bakım onarım çalışmaları nedeniyle 09:00-17:00 saatleri (hafta sonu hariç) arasında her iki istikamette bir şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden sağlanıyor.

Çanakkale-Çan yolunun 11-21.kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

Erzurum ayr.-İspir yolunun 28-29.kilometreleri arasında devam eden yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanıyor.

Kaynak: (Vedat Aslan)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.