Hava Durumu

Karayollarında son durum ne?

Yetkililer; karayollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerektiği konusunda, vatandaşları uyardı.

Haber Giriş Tarihi: 05.06.2024 09:32
Haber Güncellenme Tarihi: 05.06.2024 09:32
Kaynak: (Vedat Aslan)
Karayollarında son durum ne?

Karayolları Genel Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre, Eceabat-Gelibolu-Keşan yolunun 62-65.kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.

İzmir-Çeşme otoyolunun 5-6.kilometreleri arasında üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle Çeşme istikameti sol ve orta şerit trafiğe kapatılmış olup trafik akışı diğer şeritten sağlanacak.

Kızılcahamam-Kahramankazan-Ankara yolunun 30-33.kilometreleri arasında Ankara-Kahramankazan-Kızılcahamam istikametinde banket dışı ilave servis yolu yapım çalışmaları nedeniyle trafik kontrollü olarak sağlanıyor.

Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolunun Bahçe Kavşağı-Nurdağı Kavşağı Kesimi 5-6.kilometreleri arasında deprem hasarlarının onarım çalışmaları nedeniyle Gaziantep istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Adana istikametinden iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanıyor.

Samsun-Ordu yolunun Ünye Çevre yolu 6-8.kilometreleri arasında Yunus Emre Tünelinin Samsun istikameti, bakım onarım çalışmaları nedeniyle trafiğe kapatılmış olup, ulaşım diğer tüpten iki yönlü olarak sağlanıyor.

Dursunbey-Harmancık-Tavşanlı yolunun (Sinderler Mah. Mevkii) 15-16.kilometreleri arasında yapılacak olan patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 04.06.2024 ve 05.06.2024 günleri, 10:00-16:00 saatleri arasında yol kısa süreli olarak trafiğe kapatılacak.

Elmalı-Finike yolunun 22-25.kilometreleri arasında meydana gelen heyelan ve çökme nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.

İkizdere-İspir yolunun 24.kilometresinde bulunan Ovit Tünelinin, bölünmüş yolun her iki yönündeki tüplerinde yapılacak olan elektrik, elektronik sistemleri bakım onarım çalışması nedeniyle 05.06.2024-06.06.2024 günleri, 08:00-17:00 saatleri arasında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanacak.

Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 9-10.kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.

Refahiye-İliç yolunun 22-52.kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

Kaynak: (Vedat Aslan)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.