Hava Durumu

Oruç Reis için yeni Navtex!

Doğu Akdeniz'de sismik çalışmalarını sürdüren Oruç Reis gemisi için Navtex ilan edildi. Çalışma süresi 1 Eylül'e kadar uzatıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih Sondaj Gemisi'nin Karadeniz'de keşfettiği doğal gaz rezervi sonrası yaptığı açıklamada Oruç Reis'ten de aynı müjdeyi beklediğini söylemişti.

Haber Giriş Tarihi: 27.08.2020 14:07
Haber Güncellenme Tarihi: 27.08.2020 14:07
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yenidonem.com.tr/
Oruç Reis için yeni Navtex!

Doğu Akdeniz'de çalışmalarına devam eden Oruç Reis gemisi için yeni bir Navtex yayınlandı. Navtex'le Oruç Reis'in bölgedeki çalışması 1 Eylül'e kadar uzatıldı. 

İlan edilen Navtex'te "Sismik çalışmalar, Oruç Reis, Ataman ve Cengizhan isimli gemiler ile 27 Ağustos-1 Eylül arasında yapılacaktır " denildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih Sondaj Gemisi'nin Karadeniz'de keşfettiği doğal gaz rezervi sonrası yaptığı açıklamada Oruç Reis'ten de aynı müjdeyi beklediğini söylemişti.

NAVTEX NEDİR?

Navtex deniz seyir ikazlarını, meteorolojik tahminleri ve ikazları, arama kurtarma ilanlarını ve gemiler için yayınlanan benzer bilgileri gemilere anında iletmek için tasarlanmış uluslararası bir iletişim sistemidir.

NAVTEX İLAN ETMEK NE DEMEK?

Navtex ilanı bu cihaz üzerinden yapılan bildirimi ifade eder. Navtex, aynı zamanda küçük, düşük maliyetli ve mesajları kâğıda basabilen radyo alıcısını kendi içinde bulunduran gemilerin köprüüstüne monte edilen, Deniz Kuvvetlerinin ilgi alanına giren sahalardaki bahsedilen mesajları almak üzere ilgi sahalarını seçme imkanı tanıyan bir cihazdır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.