Hava Durumu

“Umut olmak için bir araya geldiler “

Bursa'da faaliyet gösteren hayır dernekleri, önemli bir adım atarak ortak bir iş birliği toplantısı düzenledi. Sefa Vakfı Bursa Şube Başkanı Fevzi Alpaslan, Veren El Dernek Başkanı Tahir Keskin, Bursa Ağrı Kültürü Yaşatma Dernek Başkanı Atilla Güney ve Bursa Kalbi Selim Dernek Başkanı Osman İpekçioğulları'nın katılımıyla gerçekleşen toplantıda, insani yardım faaliyetleri ve hedeflenen projeler masaya yatırıldı.

Haber Giriş Tarihi: 28.12.2023 09:45
Haber Güncellenme Tarihi: 28.12.2023 09:45
Kaynak: (HABER MERKEZİ)
“Umut olmak için bir araya geldiler “

Son dönemde dünya genelinde artan mazlumiyetler ve mağduriyetler, dernekleri bir araya getiren en önemli faktörlerden biri oldu. Özellikle Orta Doğu'da yaşanan insanlık dramı, bu tür zorlu zamanlarda Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve sivil toplum kuruluşları, Filistin halkının yanında olmak için büyük çaba harcıyor.

Katılımcı dernekler arasında yer alan Kalbi Selim Derneği, Bursa'ya göç etmiş Suriyeli yetimlere sahip çıkarken, Sefa Vakfı ve Veren El Derneği ise deprem bölgeleriyle birlikte Suriye'nin Afrin bölgesinde gıda yardımı ve eğitim faaliyetlerini sürdürüyor. Bursa Ağrı Kültürü Yaşatma Derneği (BURSAAKYAD) ise kurulduğu günden bu yana Bursa'da yaşayan yetim, dul ve fakir vatandaşlara destek olmayı sürdürüyor.

BURSAAKYAD, kamu kurumları ve vatandaşlar arasında köprü görevi üstlenirken, Kalbi Selim Derneği ise yetim ve öksüz çocuklar için kurduğu eğitim sınıflarıyla her bir çocuğun bire bir destek görmesini sağlamayı hedefliyor.

Gerçekleşen  iş birliği toplantısında, ihtiyaç sahiplerine yönelik insani yardım faaliyetlerinde iş birliğinin önemini bir kez daha vurgulayarak, bu derneklerin kararlılıkla ve birlikte hareket etme iradesini ortaya koydu.

Derneklerin, gelecekteki projeleri ve hedefleri konusunda da ortak bir vizyon oluşturarak, toplumun her kesimine yardım eli uzatma konusundaki kararlılıklarını sürdürecekleri belirtildi.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.