2018 Oscar ödülleri sahiplerini buldu. Los Angeles'taki Dolby Tiyatrosu'nda gerçekleştirilen 90. Oscar Ödül Töreni'nde gecenin galibi, En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Prodüksiyon Tasarımı ve En İyi Film Müziği ödüllerini kazanan 'The Shape of Water' oldu.
Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek adına sitemizde çerez konumlandırmaktayız. Kişisel verileriniz, KVKK ve GDPR
kapsamında toplanıp işlenir. Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı kabul etmiş olacaksınız.
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.
2018 Oscar Ödüllerini kazananlar belli oldu!
2018 Oscar ödülleri sahiplerini buldu. Los Angeles'taki Dolby Tiyatrosu'nda gerçekleştirilen 90. Oscar Ödül Töreni'nde gecenin galibi, En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Prodüksiyon Tasarımı ve En İyi Film Müziği ödüllerini kazanan 'The Shape of Water' oldu.
İşte 2018 Oscar'ının kazananları...
EN İYİ FİLM
Kazanan: The Shape of Water
Diğer adaylar
Call me By Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
EN İYİ YÖNETMEN
Kazanan: Guillermo del Toro (The Shape of Water)
Diğer adaylar
Christopher Nolan (Dunkirk)
Jordan Peele (Get Out)
Greta Gerwig (Lady Bird)
Paul Thomas Anderson (Phantom Thread)
EN İYİ ERKEK OYUNCU
Kazanan: Gary Oldman (Darkest Hour)
Diğer adaylar
Timothee Chalamet (Call Me by Your Name)
Daniel Day-Lewis (Phantom Thread)
Daniel Kaluuya (Get Out)
Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.)
EN İYİ KADIN OYUNCU
Kazanan: Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Diğer adaylar
Sally Hawkins (The Shape of Water)
Margot Robbie (I, Tonya)
Saoirse Ronan (Lady Bird)
Meryl Streep (The Post)
EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU
Kazanan: Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Diğer adaylar
William Defoe (Florida Project)
Christopher Plummer (All the Money in The World)
Woody Harrelson (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Richard Jenkins (The Shape of Water)
EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU
Kazanan: Allison Janney (I, Tonya)
Diğer adaylar
Mary J. Blige (Mudbound)
Lesley Manville (Phantom Thread)
Laurie Metcalf (Lady Bird)
Octovia Spencer (The Shape of Water)
YABANCI DİLDE EN İYİ FİLM
Kazanan: A Fantastic Woman
Diğer adaylar
The Insult
Loveless
On Body and Soul
The Square
EN İYİ ANİMASYON FİLMİ
Kazanan: Coco
Diğer adaylar
The Boss Baby
The Breadwinner
Ferdinand
Loving Vincent
EN İYİ BELGESEL FİLM
Kazanan: Icarus
Diğer adaylar
Abacus: Small Enough to Jail
Faces Places
Last Men In Aleppo
Strong Island
EN İYİ KISA ANİMASYON FİLMİ
Kazanan: Dear Basketball
Diğer adaylar
Negative Space
Garden Party
Lou
Revolting Rhymes
EN İYİ MAKYAJ VE SAÇ TASARIMI
Kazanan: Darkest Hour
Diğer adaylar
Victoria & Abdul
Wonder
EN İYİ KOSTÜM TASARIMI
Kazanan: Phantom Thread
Diğer adaylar
Beauty and The Beast
Darkest Hour
The Shape of Water
Victoria & Abdul
EN İYİ FİLM KURGUSU
Kazanan: Dunkirk
Diğer adaylar
Baby Driver
I, Tonya
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
EN İYİ ÖZGÜN SENARYO
Kazanan: Get Out
Diğer adaylar
The Big Sick
Lady Bird
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ
Kazanan: Blade Runner 2049
Diğer adaylar
Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
The Shape of Water
EN İYİ UYARLAMA SENARYO
Kazanan: Call Me By Your Name
Diğer adaylar
The Disaster Artist
Logan
Molly's Game
Mudbound
EN İYİ SES MİKSAJI
Kazanan: Dunkirk
Diğer adaylar
Baby Driver
Blade Runner 2049
Shape of Water
Star Wars: Last Jedi
EN İYİ SES KURGUSU
Kazanan: Dunkirk
Diğer adaylar
Baby Driver
Blade Runner 2049
Shape of Water
Star Wars Last Jedi
EN İYİ KISA FİLM (CANLI AKSİYON)
Kazanan: The Silent Child
Diğer adaylar
Dekalb Elementary
The Eleven O'Clock
My Nephew Emmett
Watu Wote / All of us
EN İYİ PRODÜKSİYON TASARIMI
Kazanan: The Shape of Water
Diğer adaylar
Beaty and Beast
Blade Runner
Darkest Hour
Dunkirk
EN İYİ GÖRSEL EFEKT
Kazanan: Blade Runner 2049
Diğer adaylar
Guardians of The Galaxy Vol. 2
Star Wars The Last Jedi
War for the Planet of the Apes
Kong: Skull Island
EN İYİ KISA BELGESEL
Kazanan: Heaven is a Traffic Jam on the 405
Diğer adaylar
Edith+Eddie
Heroin(e)
Knife Skills
Traffic Stop
EN İYİ FİLM MÜZİĞİ
Kazanan: The Shape of Water
Diğer adaylar
Dunkirk
Phantom Thread
Star Wars the Last Jedi
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
EN İYİ ÖZGÜN ŞARKI
Kazanan: Remember Me (Coco)
Diğer adaylar
Mighty River (Mudbound)
Mystery of Love (Call Me By Your Name)
Stand up for Something (Marshall)
This is Me (The Greatest Snowman)
En Çok Okunan Haberler
BURSA’da Startup yatırımcı ekosistemi bir araya geldi
SOLOTÜRK öğrencilerle bir araya geldi
Basın İlan Kurumu Yönetimi’nden Şanlıurfa Valisi Şıldak’a ziyaret
Nihal Candan’ın hastaneye yatışı yapıldı
Coşkunöz Çocukları hayallerindeki meslekleri resmettiler
Sınırlar Hudut Kartalları'na emanet
Erdoğan: İsrail'le tüm ilişkilerimizi kestik!
Bursa AFSİAD'dan "Uludağ Ekonomi Zirvesi" çağrısı!
Tavuk ihracatına yasak!