7. HİÇ Ödülleri sahiplerini buldu

BHİD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sönmezay, "HİÇ'e başvuracak bir projeyi hayata geçirmek ve sonrasında hazırlık yaparak HİÇ'e başvuru göndermek, mesleki farkındalık açısından büyük bir gelişmedir" dedi.

GÜNCEL, 20 Nisan 2019 Cumartesi, 11:41
7. HİÇ Ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye'nin en prestijli ödülleri arasında yerini alan 7. Halkla İlişkiler Çalışmaları (HİÇ) Ödülleri, Jülide Ateş'in sunuculuğunu üstlendiği görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Bursa Halkla İlişkiler Derneği'nin (BHİD) organizasyonu ile Podyum Davet'de  düzenlenen HİÇ Ödülleri, iş, siyaset ve sektörün önemli isimlerini bir araya getirdi. 

"HİÇ fark yaratıyor" sloganı ile Türkiye genelinden 12 kategoride 80'in üzerinde projenin yarıştığı ödül törenine,  Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik, Bursa İl Emniyet Müdür Yardımcısı Tugay Dikmen, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı Murat Beyazıt, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur, GESİAD Başkanı Kerim Demiral, BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan, DOSABSİAD Başkanı Nilüfer Çevikel, BUMİAD Başkanı Şaban Bozdemir, BOSİAD Başkanı Rasim Çağan, KALDER Bursa Şube Başkanı Erdal Elbay, BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Başkanı Naci Şahin'in, yanı sıra üyeler ve çok sayıda davetli katıldı.

Türkiye'nin en prestijli ödülleri arasında yerini alan HİÇ Ödülleri'nin gerçekleştirdiği gecede, özel kurumlar, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları üniversitelerin birbirinden değerli çalışmaları ödüllendirildi. Kazananlar, Türkiye'nin en önemli iletişimcilerinden oluşan jüri tarafından titiz bir değerlendirme sürecinin ardından belirlendi. Sektörel iletişimin artması ve meslek bilincinin gelişmesi adına özveri ile çalışan BHİD üyelerinden oluşan komiteler, yine görkemli bir organizasyona imza attı.

Her yıl büyüyen HİÇ Ödülleri'ne geçtiğimiz yıl yapılan başvuru sayısının üzerine çıktığını belirten BHİD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sönmezay, "Türkiye'de mesleğimiz adına, ödül veren dernek sayısının bir elin parmağını geçmediği günümüzde,  Bursa'dan Türkiye'yi kucaklıyor olmaktan son derece gururluyuz. Bursa markası adına sağladığımız katma değer konusunda da ayrıca bir sorumluluk ve paydaşlık hissediyoruz. 80'in üzerinde yapılan başvurudan sadece 10 projeye ödül dağıtıyor olsak da, aslında bizim için HİÇ'e başvurmak sektör adına büyük bir kazanç. Ödüle başvuracak bir projeyi hayata geçirmek ve sonrasında hazırlık yaparak başvuru göndermek, dikkat çekmek istediğimiz mesleki farkındalık açısından önemli bir adım. Bu sebeple diyoruz ki; HİÇ'e başvurmak demek sektörümüz, mesleğimiz ve meslektaşlarımız adına kazanmak demektir. Kısaca hiç'e başvurmak kazanmak demektir" dedi.

Mustafa Sönmezay, "Bugün, Derneğimizin bir alt markası haline gelen, yönetimden tamamen bağımsız olarak, üyelerimizin oluşturduğu komite yapılarıyla ilerleyen, 7. HİÇ Ödülleri için buradayız. Bursa'da 7 yıl önce başlayan, 2. yılında ulusal başvurulara açılan, her yıl yeniliklerle gelişenve Türkiye'de halkla ilişkiler alanında, artık bir marka haline geldiğine inandığımız, HİÇ Ödülleri'nin yedincisini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik, halkla ilişkiler mesleğinin özellikle sanayinin yoğun olduğu bir şehirde önemine dikkat çekti. Çelik, bu anlam yapılan çalışmalardan dolayı Bursa Halkla İlişkiler Derneği'nin kutladı.

Sektör açısından projelerin hayata geçmesinin, projelerin aldığı ödüllerle daha da önemsendiğini  kaydeden Bursa İl Emniyet Müdür Yardımcısı Tugay Dikmen de bunun en güzel örneğinin DOSABİSİAD ile birlikte yürüttükleri projenin ödüle layık görülmesi olduğunu hatırlattı. Diken, sektör açısından yapılan çalışmalardan ve ödülden dolayı Bursa Halkla İlişkiler Derneği'ne teşekkür etti.

Gecede; "Kurumsal İletişim kategorisinde, Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası ile

Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası Organizasyonu ve ajansı ARPR İletişim"

"Kurum İçi İletişim kategorisinde, Benim Ailem Benim Fabrikam ile Oyak Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş ve ajansı Hill And Knowlton Strategies."

"Sponsorluk İletişimi kategorisinde, İSG & İZEV - Hayvanlar ve Biz Sosyal Sorumluluk Projesi Sponsorluğu ile İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş ve ajansı Lobby İletişim ve Etkinlik Danışmanlığı."

"Kamu Kuruluşları kategorisinde, AVM İletişim Noktaları" ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü."

"Sivil Toplum Kuruluşları kategorisinde, BOSİAD Mesleki-Teknik Eğitimi Özendirme Projesi ile Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BOSİAD) ve ajansı Yazıevi Yayıncılık İletişim."

"Dijital PR kategorisinde, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Özel Gün Aktiviteleri ile İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş ve ajansı Lobby İletişim ve Etkinlik Danışmanlığı."

"Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorisinde, Dünyayı Değiştiren Çocuklar ile Şahinkaya Özel Eğitim Kurumları A.Ş."

"ÜNİ-PR İletişim Fakülteleri kategorisinde  Lösevim-Lösemili Çocuklar Vakfı İçin Halkla İlişkiler Kampanyası ile Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencileri ve Sn. Doç. Dr. Ferah Onat."

ÜNİ-PR Meslek Yüksekokulları kategorisinde, Geleceği Yeniliyoruz ile Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile danışman öğretmenleri Özlem Mansuroğlu."

Jüri Özel Ödülü kategorisinde, Umuda Spor Huzura Skor ile Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamları Derneği (DOSABSİAD) ve ajansı BPR Tanıtım İletişim Ajansı." ödül aldı.

GÜNCEL
İnegöl'de semt pazarları denetlendi!
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Kaymakam Eren Arslan ve İlçe Emniyet Müdürü Erdoğan Baydemir...
DÜNYA
İsrail Gazze'de medya binasını vurdu!
İsrail savaş uçakları, Gazze'de içinde Associated Press ve Al Jazeera ofislerinin de bulunduğu bi...
DÜNYA
Dünyaca ünlü şirketten flaş karar: İşe alımlarda aşı zorunluluğu getirdi!
ABD'de bir havayolu şirketi aşıyı zorunlu kılan ilk büyük şirket oldu. Şirket yeni işe alımlarda ...
DÜNYA
Sirenler peş peşe çaldı! Kırmızı alarm...
İsrail'e ait 60 savaş uçağının katıldığı saldırı Gazze'de 10 kişilik bir Filistinli aileyi yok et...
EKONOMİ
Türkiye'nin Libya'ya ihracatı yüzde 58 arttı!
Türkiye'nin Libya'ya ihracatı yılın ilk 4 ayında 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 58 artarak 826...
DÜNYA
Hamas lideri Heniyye: Gazze'de sivillerin hedef alınmasının tüm sorumluluğu İsrail'e ait!
Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde sivillerin hedef alın...
İstanbul'un tarihi 10 apartmanı ve hikayeleri!
Çernobil'de büyük tehlike: Nükleer reaksiyonlar yeniden başladı
İki günü aynı anda yaşayan ülke Kiribati!
İntihar şüphesi... Doktor baba ve kızı ölü bulundu

En Çok Okunan Haberler

Kontrolü kaybetti! Bursa'da otomobil duvara ...

Bursa Kestel'de, kontrolden çıkan otomobil duvara ça...

Görüntüler Bursa'dan! Kısıtlamada mangal key...

Bursa'nın Kestel ilçesinde mangal ateşinden çıktığı ...

Milyonların beklediği kritik tarih belli old...

Geride kalan 24 saatte 203 bin 73 Kovid-19 testi yap...

Büyük değişim! Bursa'da hem kilolarından hem...

Uzun yıllar aldığı kilolar sebebiyle kontrolsüz şeke...

8 ay sürecek! Bursa çileğinde hasat zamanı!

Bursa'nın İnegöl ilçesinin çilek köyü diye nitelendi...

Bursa'da korku dolu anlar! 1 saat içinde ayn...

Bursa'da bir saat içerisinde aynı apartmanı iki kez ...

Kayıplara karıştı! 8 ay önce eşinden ayrılan...

Bursa'da geçtiğimiz Ekim ayında eşinden ayrılarak ka...

Sesleri duyup delikten baktı! Sonrası korkun...

Evde bilgisayar oyunu oynadığı sırada yatak odasında...

Süre doldu! Whatsapp'tan sözleşme açıklaması...

Sosyal medya şirketi Facebook'un bünyesinde bulunan ...

Büyüleyen kareler! Bursa'da leylekler beslen...

Baharın müjdecisi leyleklerin göçü Mayıs ayında da s...

Ağır yaralandı! Bursa'da aracıyla zeytinliğe...

Bursa'da aracıyla zeytinliğe uçan genç sürücü ağır y...

Yeniden görülmeye başladı! Bursa Gemlik Körf...

Gemlik Belediyesi, bir süredir Marmara Denizi'nde et...

İsrail'in katliamları ABD'yi çatırdattı! Zeh...

ABD'nin İsrail'in Filistinlilere yönelik katliamlara...

Dünya bunu konuşuyor: Dev şirkete soruşturma...

Kripto paralara Elon Musk'ın ardından bir darbe de A...

Bursa'da yangın! 2 katlı ahşap bina küle döndü!

Bursa'nın İnegöl ilçesinde gece saatlerinde meydana ...