AK Parti Bursa İl Başkanı Gürkan resmen göreve başladı! İşte yönetimdeki isimler

AK Parti Bursa 7. Olağan Kongresi, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın telekonferans katılımıyla gerçekleşti. Tek listeyle gidilen seçimlerde AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan resmen göreve başlamış oldu. Kongrede kullanılan 449 oyun tamamı geçerli sayıldı.

GÜNCEL, 01 Şubat 2021 Pazartesi, 15:46
AK Parti Bursa İl Başkanı Gürkan resmen göreve başladı! İşte yönetimdeki isimler

AK Parti Bursa 7. Olağan Kongresi, delege, ilçe teşkilatları ve STK'ların geniş katılımıyla Tofaş Spor Salonunda gerçekleşti. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da telekonferansla katıldığı kongreye Eski Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, AK Parti milletvekilleri, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın yanı sıra, MHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi teşkilatları yer aldı.

AK Parti'nin 19 yılı geride bıraktığını belirten Binali Yıldırım, "AK Parti bir kutlu yürüyüşün adıdır. Recep Tayyip Erdoğan ile çıktığımız bu yola ilk günkü heyecanla devam ediyoruz. Bursa kongresi Mart ayı sonunda yapılacak kongrenin hazırlığıdır. İnşallah marttaki kongrede yenilenmiş kadrolarla 2023'e emin adımlarla yürümeye hazırlanacaktır. AK Parti 19 yılda 15 tane seçimi geride bıraktı. Bu seçimlerin hapsinde milletimizin güvenini aldı. Her seçim öncesinde yenilen pehlivan iktidar olmak için yanıp tutuştu. İktidar olmak için milletin, gençlerin, kadınların beklentilerine çevirmelidir. Bizim muhalefet evlere şenliktir. Yatıp kalkıp tek söyledikleri şey, Recep Tayyip Erdoğan iktidardan gitsin de ne olursa olsun. Onlara inat 2023'e daha güçlü bir şekilde geliyoruz.

Konuşunca bazıları alınıyor. 18 yıl AK Parti sadece millete hizmet ederek buralara gelmedi. Teröre, darbecilere ve vesayet odaklarına da karşı durarak geldi. FETÖ alçak örgütüne karşı 15 Temmuz gecesi ne mücadeleler verdiğimizi milletimiz çok iyi biliyor. Alçak terör örgütüne hak ettiği dersi milletimizle birlikte verdik. O gece halkın gücü tankın gücünü yendi. Biz sizlerle gurur duyuyoruz. Türkiye hedef bir ülkedir. 20 yıl önce Türkiye'nin sesi kısıktı. Herkes ona göre eylem alırdı. Artık Türkiye'nin sözü geçiyor. Çünkü başında yerli ve milli Recep Tayyip Erdoğan var. Aziz milletimize hizmet yolunda gece gündüz çalıştık. Sorunları torunlara bırakmadık. Emperyalist güçler, darbe ile indiremediği Recep Tayyip Erdoğan'ı şimdi de muhalefete verdiği destekle yıkmak istiyor" diye konuştu.

"Mazlumun umudu ve gönüllerin fatihi olan dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan ile aynı yolu yürümeyi nasip eden rabbime şükürler olsun" diyerek söze başlayan AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan ise, "Yeni dönemde bu onurlu emaneti bize tevdi eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı arz ediyorum. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak sloganıyla çıktığımız siyaset yolculuğumuzda bizler hep şunu bildik. Bu partinin öznesi millettir.

Milletimizin isteği bizim isteğimiz, hayali bizim hayalimiz, yolu bizim yolumuzdur. 19 yıldır bizleri hiç yalnız bırakmayan ve her seçimde bizleri onurlandıran, ülkemize hizmet görevini işte bu kadrolara emanet eden halkımızı hürmetle selamlıyorum. Yeni ve güçlü Türkiye, hayali için gecesini gündüz kılmış böyle eşsiz bir teşkilatla çalışabilecek olmanın onurunu ve heyecanını yaşıyorum. Kuruluşundan bugüne kadar emek vermiş teşkilatımızın her bir mensubuna sonsuz şükranlarımı sunuyor, özellikle de görevi teslim eden Ayhan Salman başkanıma ve yönetimine çok teşekkür ediyorum" dedi.

"Bizim manifestomuz icraatlardır" diyen Başkan Davut Gürkan, "Bizler, insanı yaşat ki devlet yaşasın düsturunun öğrencileriyiz. Şükürler olsun ki, dünden bugüne ülkemizi her alanda büyüttük ve güçlendirdik. Buna şehrimiz şahit, Türkiye şahittir. 2023, 2053 ve 2071'e giden süreçte de aynı iradeyi ortaya koymak için yollardayız. İşte bu salon, güçlü Türkiye rüyalarının hâlâ ne kadar canlı ve güçlü olduğunu sorgulayanlara cevabımızdır. Bu salon, 3 milyonuyla Bursa'ya aşık olanların, 83 milyonu ile ülkesini büyük ailesi görenlerin cevabıdır. Şükürler olsun. Önümüzdeki yol uzun ve nice engellerle dolu olacak. Bizler biliyoruz ki, dün ve bugün olduğu gibi aydınlık geleceğimize gölge düşürmek isteyenler her daim karşımızda duracak.

Yine bizler biliyoruz ki, birliğimizi ve beraberliğimizi tek yol kabul ederek, halkımızla birlikte bu engelleri de aşacağız. Azalmadan çoğalacağız. Bölünmeden bütünleşeceğiz. Yorulmadan koşacağız. Bütün kalbimle inanıyorum ki, eksik gördüğümüz ne varsa, hep birlikte, doğrudan ve güzelden yana değiştirmek için çalışacağız. Yeni ve güçlü Türkiye adına inşa seferberliğimiz devam ederken belirtmek isterim ki, Cumhur İttifakı olarak da birliğimizi diri tutmaya, birlikte yürümeye devam edeceğiz.

Çünkü bizler, bu ittifakla başka hiçbir çıkara dayalı olmadan, sadece ülke ve millet menfaatleri için bir hareketin kurulabileceğini gösterdik. Ey Bursa, rahat ol. Senin için uyumayanlar burada, bu salondadır. Daha güzeli için çalışmaya devam edenler burada, bu salondadır. Dün ve bugün olduğu gibi yarınların da ak olacak. İşte bu teşkilat, her zaman senin hizmetkarın kalacak. İşte bu teşkilat, hayallerini gerçek kılmak için her zaman yanında olacak. Bursa için, daha güçlü yarınlar inşa etmek için inandığımız yolda yürümeye devan edeceğiz" şeklinde konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, "Salgın sürecinde bile olsa Türkiye'nin dört bir yanından gelen birlik ve beraberlik coşkusu göğsümüzü kabartıyor. Göreve başladığım ilk günden itibaren attığımız her adımı istişare ederek gerçekleştiriyoruz. Gece gündüz demeden hazırladığımız projeleri vatandaşımıza kapı kapı dolaşarak anlattık. AK belediyeciliği herkese göstermiş olduk. Bursa için canla başla çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın hayallerini gerçekleştirmek adına sorumluluğumuzu biliyoruz. Ekibimizle taşın altına elimizi değil gövdemizi koyuyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Eski AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman da, "Bursa teşkilatları olarak hedeflere odaklanarak Bursa Büyükşehir Belediyesi başka olmak üzere 14 ilçemizde Cumhur İttifakı bayrağını dalgalandırdık. Bu süreçte destekleri ve özverili çalışmalarından dolayı herkese teşekkür ediyorum. Davut Gürkan kardeşim bu bayrağı yukarılara taşıyacaktır. Bir nefer olarak kararlılıkla yürüyeceğimi belirtirim" dedi.


Konuşmaların ardından tek listeyle gidilen seçimde atama ile gelen Başkan Davut Gürkan, 666 delegenin oy kullandığı seçimlerin ardından resmen göreve başlamış oldu.

İL YÖNETİM KURULU ASIL ÜYE 

1         Davut Gürkan

2         Adnan Kurtuluş

3         Ali Sait Adiloğlu

4         Asuman Akçay Sakallı

5         Bilal Tutuş

6         Bünyamin Savaş Albayrak

7         Cemile Yiğit

8         Dergah Mansur Alkan

9         Dilek Yamakoğlu

10       Ebru Ahu

11       Engin Kökçıkaran

12       Erol Oruç

13       Fatma Şahin

14       Ferhat Erol

15       Feyza Şükran  Hakyemez

16       Fuat Alpaslan

17       Gökhan Yıldız

18       Gülten  Doğrul

19       Hasan Durmayaz

20       İrfan  Akkaya

21       İzzet Şenocak

22       Kamil Bayramiç

23       Kemal Ermiş

24       Kevser Öztürk

25       Mahmut Kemal Bilgin

26       Mehmet Emin Kasapoğlu

27       Mehmet Fatih Özkul

28       Mehmet Refik Selik

29       Mustafa  Kaymaz

30       Mustafa Yavuz

31       Mustafa Yıldırım

32       Nurettin Arif Kurtulmuşlar

33       Nurettin Özbağkıran

34       Oğuz  Babacan

35       Orhan Aygün

36       Osman Doğruyol

37       Osman Öztürk

38       Osman Şahin

39       Salih  Bahadır

40       Servet Kaynar

41       Setenay Asyat Yüksel Olguner

42       Sinan  Kahraman

43       Süheyla Bülbül

44       Süleyman Son

45       Şahin Biba

46       Şakir Emin

47       Ufuk Ay

48       Ümmühan Fidan

49       Zehra Altınöz

50       Zeynep Höçük

İL YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYE 

1         Nurdan Sarıca  Bağcı

2         Okan Dinçderin

3         Tarık Akman

4         Erdoğan Akyıldız

5         Bayram Ali Yusufoğlu

6         Cevat Koç

7         Orhan Samast

8         Mehmet Akif Dikici

9         İsmail Tuğrul

10       Numan Yurtsever

11       Mehmet Fatih Çolak

12       Mehmet Taşar

13       Abdülkadir Taşçı

14       Muhammet Ali Bakır

15       Erdal Küçük

16       Zehranur Dalgıç

17       Fatih Dursun

18       Fatih Düzenli

19       Mehmet Çoruh

20       Yavuz Aman

21       Ahmet Aras

22       Volkan Alperen Menteşe

23       Latif Sağlam

24       Faruk Polat

25       Ömer Faruk Özdemir

İL DİSİPLİN KURULU ASIL ÜYE 

1         Mehmet Zahit Yanar

2         Emre Barış Şenkoyuncu

3         Asiye Bayram

4         Ömer Faruk Koçer

5         Ayhan Arslan

İL DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYE 

1         Melih Ünal

2         Ahmet Arif Büyükaslan

3         Muhammed Şafak

4         İsmail Safa Akgün

5         Emirhan Tolga Çavuşoğlu

İL PARTİ İÇİ DEMOKRASİ HAKEM KURULU ASIL ÜYE

           

1         Mustafa Gürses

2         Habil Sinan Onuk

3         Mehmet Karakoyun

İL PARTİ İÇİ DEMOKRASİ HAKEM KURULU YEDEK ÜYE 

1         Mehmet Sevim

2         Orhan Doğan

           

BÜYÜK KONGRE DELEGE ASIL ÜYE 

           

1         Davut Gürkan

2         Faruk Çelik

3         Alinur Aktaş

4         Emel Gözükara Durmaz

5         Tarık Köse

6         Ayhan Salman

7         Ayşe Hayrunnisa Avcı

8         Elif Gülsüm Yılmaz

9         Ümit Karadoğan

10       Merve Nur Bağlan

11       İsmail Aydın

12       Mahmut Sami Mallı

13       Yusuf İşler

14       Şevket Orhan

15       Umut Güçlü

16       Ufuk Cömez

17       Mustafa Dündar

18       Ali Erbay

19       Oktay Yılmaz

20       Eşref Kurem

21       Mustafa Durmuş

22       Alper Taban

23       Mehmet Şamil Yiğit

24       Murat Hallaçoğlu

25       Mehmet Kanar

26       İnci Söğütlü

27       Zekeriya Hacıoğlu

28       Mustafa Işık

29       Ertem İşcan

30       Ali Özkan

31       Gökhan Ulusu

32       Bekir Aydın

33       Sinan Aktaş

34       Önder Tanır

35       Fikret Hatipoğlu

36       Halil İbrahim Gökbulut

37       Kağan Mehmet Usta

38       Ramazan Turhan

39       Ali Aykurt

40       Özcan Yeni

41       Mehmet Keskin

42       Kamil Turhan

43       Ahmet Korkmaz

44       Yakup Bayram

45       Yılmaz Ataş

BÜYÜK KONGRE DELEGE YEDEK ÜYE 

           

1         Dilşad Kafadar

2         Fatma Zehra Yekeler

3         Anzelha Nazlı Tan

4         Aynur Beki

5         Zehra Aslan

6         Aysel Özcan

7         Yelit Karakaşlar Yılmaz

8         Muazzez Yiğit

9         Derya Balcıoğlu

10       Gülcan Adaklı

11       Elif Kurtuldu

12       Musa Sağır

13       Ahmet Hamdi Beyhan

14       Ömer Faruk Baştürk

15       Kaan Özsoy

16       Berk Yigen

17       Ahmet Kemal Oraklı

18       Mehmet Semih Bozdemir

19       Semih Türkcan

20       Bayram Ali Sayın

21       Ömer Faruk Kaplan

22       Burak Çağatay Muti

23       Ülhak Eyin

GÜNCEL
Türkiye yasta! Şehitlerimizin kimlikleri belli oldu...
Bitlis Tatvan kırsalındaki helikopter kazasında 11 askerimiz şehit oldu, 2 askerimiz yaralandı. K...
GÜNCEL
Şehit askerler için partilerden başsağlığı dileği!
TBMM Genel Kurulunda grup başkanvekilleri ve milletvekilleri, Bingöl'den kalkan askeri helikopter...
GÜNCEL
Görgü tanığı, Bitlis'teki helikopter kazasını anlattı
Köylülerden Davut Bikeç, helikopter düştüğü haberini alır almaz diğer köylülerle bölgeye giderek ...
GÜNCEL
Rakamlar açıklandı! İşte Türkiye'nin güncel korona tablosu!
Koronavirüste son durum açıklandı. Buna göre, son 24 saatte 11 bin 322 kişiye koronavirüs tanısı ...
TÜRKİYE
Bitlis'te düşen Cougar tipi helikopterlerin Türkiye'deki kazaları!
Bitlis'teki helikopter kazası Türkiye'yi yasa boğarken, düşen Cougar tipi helikopterlerin güvenli...
GÜNCEL
Kahreden haber! Askeri helikopter düştü, şehitlerimiz var...
Bingöl'den Tatvan'a gitmek üzere bugün saat 13.55'te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na ...
Uzay oteli geliyor! 2027'de açılacak!
Netflix Türkiye fiyatlarına büyük zam!
Sosyal medyaya gelirse kaos çıkartacak 10 özellik!
Dünyada eşi benzeri yok! 99 kubbeli camii görenleri mest ediyor!

En Çok Okunan Haberler

Kısıtlamaya saatler kala yeni genelge: Bu ha...

Genelgeye göre, vergi borçlarını ödemek/yapılandırma...

Bursa'da dünyaca ünlü kebapçıya büyük şok: H...

İskender Kebap'ın sahibi Yavuz İskenderoğlu, yıllard...

Bursa'da yüz binlerce lira sayıp sıfır araç ...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde ikamet eden bir genç, bay...

Bursa Valiliği duyurdu! İşte berber, kuaför ...

Bursa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu yeni tip korona...

Bursa'daki hurdalıkta büyük yangın! 10 itfai...

Bursa'da bir oto yedek parça dükkanında büyük çaplı ...

Bursa'nın turistlik mahallesinde şaşırtan so...

Bursa'nın tarihî semtinde bulunan sokakta iki ...

Dikkatsiz noter Bursalı esnafın 450 lirasına...

Özbekistan asıllı bir kişinin kimlik ve mal varlığı ...

İllere göre son durum! Bursa için haberler p...

Normalleşme süreci öncesinde gözler pazartesi günü y...

Bursa Valiliği açıkladı: 2 Mart'ta başlıyor

Bursa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu yeni tip korona...

Bursa'nın ünlü kebapçısı isyan etti: Ben ve ...

Bursa'nın ünlü kebapçısında yaşanan dolandırıcılık o...

Bursa'nın ünlü kebapçısında 6 milyonluk vurg...

Bursa Kebabı denince ilk akla gelen İskender Ke...

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! İşte Türkiye...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kademeli normalleşmenin ele a...

Bakan Koca, vaka sayısı en çok azalan ve art...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz haftadan bu...

İnanılır gibi değil! Bursa'da genç kadın, ko...

Bursa'da bir kadın, gürültü sebebiyle tartıştığı ada...

Bursa'ya gelin gelen Tunuslu gelin kaçtı!

Bursa'nın İnegöl ilçesinde eşi ile tartıştıktan sonr...