Bahçeli'den Akşener'in evinin önündeki olaylarla ilgili açıklama: 'Davete icabet edildi'

İYİ Parti lideri Akşener'in evinin önüne gidenleri ülküdaş olarak nitelendiren MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Sosyal medyadan şahsımı etiketleyip adres verecek kadar çıldırmış, gözü dönmüştür. Bu davet pis bir davetti, tehlikeli bir meydan okumaydı. Türk'ün töresidir, davet varsa icabet eden de çıkacaktı, gerçekten çıkmıştır" dedi.

SİYASET, 09 Ekim 2018 Salı, 12:05
Bahçeli'den Akşener'in evinin önündeki olaylarla ilgili açıklama: 'Davete icabet edildi'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin milletvekillerine Meclis grup toplantısında seslendi.

Bahçeli'nin konuşmasında öne çıkan noktalar şunlar:

"Bir milleti kimliğinden, köklerinden ayırmadan vatanından koparmak bir hayaldir... Bunu yapmak isteyen dahili ve harici mihraklar, Allah'a çok şükür bugüne kadar amaçlarına ulaşamamışlardır... Bir eliyle selam verip diğer eliyle teröristlere silah tutuşturanlar, canilerdir.

Türkiye'yi terörle köşeye sıkıştıracaklarını zannedenler, kişiliksizdir ve bunlar net olarak bilinmektedir... Türk milleti teröre boyun eğmez, eğmeyecektir... Vatan müdafaasında her şehit yürekleri kavuruyor, son olarak 8 kahramanımız şehit düştü. Özellikle bu kahramanların uzman çavuş olmaları dikkat çekicidir. Bunların özlük haklarına kavuşmaları tarihi ve milli bir hedeftir. Sözümüz sözdür, seçim beyannamemizde ne söylediysek gerçekleşmesi için çalışacağız. Kahramanlar yüzüstü bırakılamaz. Hala sözleşme çilesinin reva görülmesi hak değildir... 

Türkiye terörle mücadelesini sürdürmektedir. Doğrusu budur, olması gereken de budur. Milli bekamız buna kalmalıdır. En küçük taviz vahim sonuçlar doğuracaktır. Hainler nerede iseler yok edilmeleri milli gayedir. 

"PKK'NIN 5 TEPE YÖNETİCİSİ YAKALANMALI"

Sayın Cumhurbaşkanı'nın 'Dünya 5'ten büyüktür' tespiti isabetlidir ama Türkiye de hain terör örgütlerinden katbekat büyük ve üstündür. Kandil'de nefret kuluçkasına yatan terör elebaşları niye yakalanamaz. Terörle mücadelede kaydadeğer gelişmeler yaşanmaktadır ama bu katillerin kökünün tümden kazınmasını istiyoruz. Uçaklarımız vurdukça kaçıyorlar. Maden Dünya 5'ten büyükse, Türkiye de her rezil örgütten üstünse PKK'nın 5 tepe yöneticisinin bir gece ansızın karga tulumba ülkemize getirilmesi önemlidir. Cemil Bayık, Murat Karayılan, Mustafa Karasu, Rıza Altun ve Bahoz Erdal'dan oluşan 5'li katil grubunun hakkından gelmek bugün değilse ne zaman olacaktır... Bunu yapmalıyız, başarmalıyız...

MENBİÇ'TEKİ GELİŞMELER VE TRUMP'A TEPKİ

Madem hainler Menbiç'e çukur kazmakla meşguller, Türkiye'ye yakışan, hazır çukur kazılmışken alayına o çukura gömmektir... ABD'nin samimi olmayan tutumuna bakarak terörle mücadeleyi sürdüremeyiz. Trump o koltukta oturdukça, ilişki ağının kurulması zordur. Dürüst ve samimi değiller. ABD Başkanı, Türkiye'yi başka ülkelerle karıştırmasın, parmak sallayarak korkuttuklarına fazla güvenmesin... Her gün ölüp ölüp dirileceğine bir gün ölürsün ama adam gibi, mükafatı Allah'tan bekleyen iman eri gibi ölürsün. Egemen bir devletin kralından haraç isteyen bir siyaset anlayışına herkes suskun kalsa da, milliyetçi hareket susmaz. 

(Cemal Kaşıkçı olayı) Akibetini merak ediyoruz. Haberlerin doğru olup olmadığı teyide muhtaçtır. Eğer ortada suç varsa, suçlular belirlenmeli ve caniler cezalandırılmalıdır.

EKONOMİDEKİ GELİŞMELER

Konu sadece papaz değildir, olması da mümkün değildir. Maskeye değil malum yüz ve niyetlere bakalım. Türkiye ekonomisine dipsiz bir kuyu açmak için kuyruktalar... Yaşanan ekonomik şok ve dengesizlik her insanımızı zorda bıraktı. Ekonomik sisteme saatli bomba döşediler. Amaç, sosyal çözülme, siyasal kaos; yeni hükümet sistemine karşı tetikte bekleyen ve sokağı gösteren işbirlikçilerini hareket geçirmekti. Tehdit sönmüş değildir. Çok şükür küresel baronların hesabı Ankara'da bozuldu. Mesele çok yedim az yedim meselesi değildir, ben kazandım sen kaybettin meselesi de değldir. Mesele, milli ve ekonomik bekamızın devamıdır. Başkaları gibi olsaydık, fırsat bu fırsat diyerek siyasal ranta heves ederdik...

Ekonomide sorun yok demedik, yapısal açmazlardan bahsettik. Yanlış ekonomi politiklarını yeri ve zamanı geldiğinde ifade ettik. Muhataplarımızla bunları paylaştık. Ancak bu ülkke hepimiz, bu millet bizim, bu devlet bizim. Felaket tellallığı yapan gafillere soruyorum, başımıza çığ düşerse kurtulacağınızı mı zannediyorsunuz.

MCKINSEY ELEŞTİRİLERİNE YANIT

ABD'li denetim ve danışmanlık şirketi McKinsey'le çalışılmasını yerinde bulduk. Yeni bir IMF, kayyum, kapitilasyon, Düyun-u Umumiye olmadığını söyledik. Hemen açığa düştüğümüzü söylediler. Be hey zır cahiller, pekçok faaliyeti olan McKinsey, denetim ve danışmanlık şirketidir. Akıl ve irade milli olduğu sürece ister uyar isterse iade edersiniz... Hükümet McKinsey ile yollarını ayırsa da bizim düşüncelerimiz, değerlendirmelerimiz asla değişmeyecek, tutarlı ve gerçekçi tespitlerimiz hükmünü muhafaza edecektir...

MERAL AKŞENER'E YANIT

Geçen hafta İP Genel Başkanı'nın sözleri zinicirleme tepki ve olaylara neden olmuştur. Bundan rahatsız olduğumuz çok açıktır.  Bu şahıs, MHP'ye, imal ettiği zehri kusmuştur. Burada dile getireceklerimden oradaki eski ülküdaşlarımız muaftır. Kulağına kim fısıldamışsa, kimler tembihlemişse ilk grup toplantısında son derece saldırgan bir tutum sergilemiştir. Saray yancısı, saray paspası, küçük ortak demiştir...

Sosyal medyadan şahsımı etiketleyecek kadar gözü dönmüştür. Pis bir davet ve tehlikeli bir meydan okumaydı. Türkün töresinde, davet varsa icabet eden de çıkacaktır; gerçekten de çıkmıştır. Üsküdar ilçe başkanımız ve beraberindeki bir grup ülküdaşımız, evinin önünde demokratik protestolarını yaptılar. Fakat  Üsküdar ilçe başkanımız ve yönetimi, genel merkeze haber vermeden eylemi yaptıklarından dolayı görevden alındılar. Ne olursa olsun tahriklere kapılmayacağız. İşin tuhaf yanı, İP Genel Başkanı'nın evinde füguranların yerini alması, tuzağın tesis edilmesidir. 'Evde iki kişiyiz' demesine rağmen, olan bitenin 3. kişi tarafından kayda alınması gözden kaçmamıştır. Kamerayı tutan el kimdir, evde kimler hangi gaye ile toplanmışlardır... Üsküdar'da tuzak kurulmuştur; CHP, HDP ve yurt dışına kaçan casuslar hemen Sütlüce savunmasına geçmişlerdir.

"DİLİ KOPARTIRIZ, ELİ KIRARIZ"

Hiçbir Türk kadının heveslenmeyeceği tahrik edici ve terbiye sınırlarını ihlal eden meydan okumalara şahitlik edilmiştir. Toplumun gözü önünde siyaset yapan bir siyasetçi, muhataplarına pencereyi açıp da 'erkekseniz gelin ulan' diyebilir mi. Bu nasıl bir şuursuzluktur. Varsa bir rahatsızlığın polisi çağırırsın, hukuka başvurursun. Siyasi erime yaşıyorlar, tükenmenin sınır hattındalar. MHP şehit ocağıdır, yancı ve paspas değildir. MHP, Türklüğün kıvancı, Türkiye'nin son kalesidir; lastik adamlarla işi olmayacaktır. Aksini söyleyenler arsızdır, edepsizdir, terbiyesizdir, MHP'nin hükmü şahsiyetine kim dil uzatırsa, kimler el kaldırırsa ya dili kopartırız ya da eli kırarız. Canı çekene ağzının payını bol bol veririz.  Bir dirhem bal için bir keçi boynuzu çiğneriz. Ayağımıza basan olursa uyarıyorum, aklını başından alırız. Merak buyrulmasın, fincancı katırlarını ürkütmeye devam edeceğiz. Foyaları meydana çıkarmayı inançla sürdüreceğiz.

ÇAĞRI YAPTI: KAPI ARDINA KADAR AÇIK

İP partiden dışlanan ve horlanan, izlenen politikalardan dolayı rahatsızlık duyan; geçmişte bizlere kızgın ve kırgın olsa da pişmanlık yaşayan her arkadaşımızı kucaklıyor ve yürekten selamlıyorum. İşte kapı, ardına kadar açık. Kardeş kardeşle kavga etse de, uçurum kenarına gelince mutlaka kucaklar ve kucaklayacaktır...."

TÜRKİYE
Tam kapanma bitiyor! 17 Mayıs'tan sonra sokağa çıkma yasağı...
Tam kapanma 17 Mayıs Pazartesi günü 05.00'te bitiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Pazarte...
TÜRKİYE
Şehit İstihkam Uzman Onbaşı Özdamar son yolculuğuna uğurlandı!
Pençe-Şimşek Harekatı bölgesinde bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucu ...
DÜNYA
En çok milyarder Çin kentlerinde!
Uzun bir süre Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kentler dünyada en çok milyardere ev sahipliği ya...
YAŞAM
Estetik işlemleri yüzde 40 arttı!
Uzmanlar, pandemi sürecinde botoks, dolgu ve burun estetiği gibi işlemlerde yüzde 40 artış olduğu...
SAĞLIK
Sarı-turuncu besinlerden gelen sağlık: Beta karoten ne işe yarar?
Besinlerin lezzetleri kadar renkleri de pek çok şeyi ifade ediyor. Beslenmede çeşitlilik sağlaman...
EKONOMİ
Altın ve dolar yükselmeye devam ediyor! Nedeni belli oldu...
Hafta içinde yurt içi piyasalarda Ramazan Bayramı dolayısıyla 2,5 gün işlem gerçekleştirilirken d...
İki günü aynı anda yaşayan ülke Kiribati!
İstanbul'un tarihi 10 apartmanı ve hikayeleri!
İntihar şüphesi... Doktor baba ve kızı ölü bulundu
Çernobil'de büyük tehlike: Nükleer reaksiyonlar yeniden başladı

En Çok Okunan Haberler

Kontrolü kaybetti! Bursa'da otomobil duvara ...

Bursa Kestel'de, kontrolden çıkan otomobil duvara ça...

Görüntüler Bursa'dan! Kısıtlamada mangal key...

Bursa'nın Kestel ilçesinde mangal ateşinden çıktığı ...

Milyonların beklediği kritik tarih belli old...

Geride kalan 24 saatte 203 bin 73 Kovid-19 testi yap...

Büyük değişim! Bursa'da hem kilolarından hem...

Uzun yıllar aldığı kilolar sebebiyle kontrolsüz şeke...

Sesleri duyup delikten baktı! Sonrası korkun...

Evde bilgisayar oyunu oynadığı sırada yatak odasında...

Bursa'da korku dolu anlar! 1 saat içinde ayn...

Bursa'da bir saat içerisinde aynı apartmanı iki kez ...

8 ay sürecek! Bursa çileğinde hasat zamanı!

Bursa'nın İnegöl ilçesinin çilek köyü diye nitelendi...

Kayıplara karıştı! 8 ay önce eşinden ayrılan...

Bursa'da geçtiğimiz Ekim ayında eşinden ayrılarak ka...

Büyüleyen kareler! Bursa'da leylekler beslen...

Baharın müjdecisi leyleklerin göçü Mayıs ayında da s...

Süre doldu! Whatsapp'tan sözleşme açıklaması...

Sosyal medya şirketi Facebook'un bünyesinde bulunan ...

Ağır yaralandı! Bursa'da aracıyla zeytinliğe...

Bursa'da aracıyla zeytinliğe uçan genç sürücü ağır y...

86 bin lira ceza! Bursa'da mühürlenmiş kafey...

Bursa'da polisi gelen ihbar üzerine bir kafeye yaptı...

Yeniden görülmeye başladı! Bursa Gemlik Körf...

Gemlik Belediyesi, bir süredir Marmara Denizi'nde et...

Maket bıçaklı tecavüz kabusu!

İki hafta kadar önce işe aldığı H. Ç.'yi (22) maket ...

İsrail'in katliamları ABD'yi çatırdattı! Zeh...

ABD'nin İsrail'in Filistinlilere yönelik katliamlara...