Bahçeli İsrail'e yüklendi

MHP lideri Bahçeli, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında Mescid-i Aksa'daki gelişmeleri değerlendirdi, "İsrail büyük bir insanlık suçuna imza attı" dedi. Bahçeli, sosyal medyada yer alan fotoğraflarıyla ilgili soruyu da yanıtladı.

GÜNCEL, 25 Temmuz 2017 Salı, 16:50
Bahçeli İsrail'e yüklendi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.Bahçeli'ye neden TBMM'deki grup toplantısı yerine parti genel merkezinde basın toplantısı düzenlediği soruldu.

Basın toplantısının her yerde yapılabileceğini söyleyen Bahçeli, "Grup toplantısı yapmadığımıza göre sokağı tercih etmeyecektik, partimizi tercih ettik" dedi.

Bahçeli gelen bir soru üzerine geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yer alan ve "yeni imaj" olarak yorumlanan fotoğraflarına ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.

"Sosyal medyada kıyafetimizle ilgili bir duruşumuz çok yer aldı" diyen Bahçeli, "Biz kıyafete önem veren bir kişiyiz. Değerli bir bilim adamının çok önemli bir sözü vardır. Bir topluma kıyafetinizle giriniz, şahsiyetinizle çıkınız" diye konuştu.

Bahçeli'nin basın toplantısındaki açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"İsrail'in Müslümanlara yönelki yaklaşımı son günlerin en can yakan konusudur. İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa 14 Temmuz 2017 tarihinde İsrail tarafından ablukaya alınmıştır. İbadete kapatılmıştır. Giriş çıkışlar engellenmiştir. İsrail bu tutumuyla büyük bir insanlık suçuna imza atmıştır.

Doğu Kudüs işgalinden bu yana ilk kez ezan okunamamış, cuma namazı kılınamamıştır. Dedektörler Filistinli kardeşlerimize yaptığı zulümler insanlığı ayaklar altına alan bir uygulamadır. Filistinli kardeşlerimize ateş açılmış, barbarca muameleler sergilenmiştir. 3 Filistinli şehit edilmiştir.

Siyonizm bunu yaparken de yüce dinimizin kutsallarına hasar vermekten geri durmamıştır. İsrail'in gerçek yüzü ve karanlık niyeti gözler önüne serilmiştir. İsrail insan hakları suçu işlemiştir ve bu konuda sicili oldukça kalabalıktır. Din ve vicdan hürriyetini baskı altına, hatta askıya almıştır. İsrail'in yöntemi terörden farksızdır.

İsrail'in girişimleri gayri ahlakidir. Müslümanım diyenlerin sessiz kalamayacağı ilkelliklere bugün cevap verilmezse İslam toplumları birlik beraberlikten nasıl bahsedecektir. Çok sayıda İslam ülkesi Mescid-i Aksa dramına ne zaman çıkış yapacaktır. İslam dünyasının yardımlaşma duygusu hasarlıdır. İslam ülkelerinin 3 maymunu oynaması ayıptır.

Mescid-i Haram, Mescid-i Nebevi, Mescid-i Aksa inancımızın üç büyük değeridir. Her biri eşsiz ve paha biçilmez manevi hazinedir. Bunların herhangi birisine karşı yapılacak saldırı, aslında tüm Müslümanları hedef almış sayılmalıdır ve de öyle sayılacaktır. Ne var ki İslam alemi sığ gündemlerin kumandasında, gündelik hedeflerin kuyruğundadır.

"ERDOĞAN GÜNDEME GETİRDİ, TÜRKİYE DOĞRU YOLDA"

Bu ilgisizlik İslam dünyasının perişanlığının göstergesidir. İsrail büyük mescidlerimizden birini ibadete kapatabilmektedir. Bu bölgeyi bütünüyle ateşe verebilir. Arap Birliği nerededir, İsrail'i kınamaktan neden acizdir? Bu dehşet ülkemizde infialle karşılanmıştır. Cumhurbaşkanı Erdoğan Körfez gezisinde İsrail vandallığını gündeme getirmiştir. Bu konuda Türkiye doğru yoldadır.

İsrail, musallat olduğu Harem-i Şerif'ten elini çekmelidir. Kutsallarımıza hürmet etmeli, Filistinli kardeşlerimizin hayat ve varlık haklarını öğütmekten vazgeçmelidir.

"FİLİSTİNLİLERİN DAVASI BİZİM DAVAMIZ"

Müslüman Türk milleti oynanan oyunların farkındadır. Kudüs'te dini ve etnik temizlik yapmak için her köhnemiş ve karanlık yolu deneyen siyonizm zihniyeti, muhakkak mahcup ve mağlup edilecektir. Filistinli kardeşlerimizin davaları bizim davamızdır. İsrail yanlıştadır. Utanç verici bir şekilde krize yatırım yapmaktadır. İsrail musallat olduğu Harem-i Şerif'ten elini çekmelidir.

ŞİDDET UYARISI

Türkiye'deki sinagoglara yapılacak en ufak saldırı, elimizi zayıflatmakla kalmayacak, din ve vicdan hürriyetine darbe olacaktır. Bunu da doğru göremeyiz. Bu yüzden son günlerde medyaya yansıyan bazı müessif hadiseleri endişe ile izlediğimi özellikle belirtmek isterim. Musevi vatandaşlarımızın dini tercih ve inanç haklarına gelebilecek zayiat, bilinsin ki Türkiye'ye yakışmayacak, Türk milleti ile bağdaşmayacak bir çirkinliktir ki buna da asla onay veremeyiz.

"BİR ÖĞRETMENİMİZ ŞEHİT OLSA..."

İç ve dış mihraklar son kozlarını oynamaktadır. Tehlike çok yakındır. 16 Haziran'da görev yerinden memleketine dönerken Tunceli'de alıkonulan ve sonra şehit edilen öğretmenimiz Necmettin Yılmaz'ın katilleriyle, Gölbaşı Özel Haraket Merkezimizi bombalayan teröristler ve onların yardakçılarıyla çetin bir mücadele sürmektedir. Bir öğretmen şehit düşse de bin tanesini arkadan gelmektedir. Hero tişörtü giyen namertler kazanamayacaktır. Konu vatan, millet, devlet olunca irademiz katı ve kesindir. Bu uğurda taviz yoktur. Zor oyunu her zaman bozmuştur. Soylu duruş soysuz duruşları tarih boyunca kepazeye çevirmiştir.

"İSMİN NE ÖNEMİ VAR?"

YPG, isim değiştiriyormuş, yeni adıyla 'Suriye Demokratik Güçleri' olacakmış. İsmin ne önemi var, kaldı ki bu değişiklik malumun ilanı da değildir? İsim değişikliği, cinayet ve ihanetleri nasıl örtecektir. Terör her yerde, terörist her isim altında terörist ve şerefsizdir. Ha YPG ha SDG ha FETÖ ha PKK, bunlar arasında en küçük eylem ve emel farklılığı yoktur.

ABD'nin silah desteği milli güvenlik sorunu haline dönüşmüştür. Terör devletiyle küresel vahşet çetesi altın vuruşu yapmak istemektedir. İngiliz Büyükelçisi'nin FETÖ'yü terör örgütü olarak görmediğini söylemesi sözün bittiği noktadır. Terör örgütlerine Batılı ülkeler omuz vermektedir. Her gün şehit haberleri gelmektedir. Barzani yanlıları Kürdistan referandumu için hazırlık yapmaktadırlar.

"AJANLARIN YENİ MASKESİ AKTİVİSTLİK"

İstanbul Büyükada'da gözaltına alınarak tutuklanan sözde aktivistler arasında Alman vatandaşının bulunması ilişkilerde bir gedik daha açtı. Ajanların yeni maskesi olan aktivistlik 15 Temmuz'dan beri gündemde. Toplanacak başka yer mi bulamamışlar. Şu an tutuklu olan aktivistler şu an neyin peşine düşmüşlerdir. Bunlar neye ve kime hizmetle görevlidirler. Yargıda suçlu bulunurlarsa söz söylemeye yüzleri olmayacaktır. Almanya neden bu kadar asabidir? Madem vatandaşlarının korunmasından rahatsız neden kendilerine sığınan FETÖ'cüleri iade etmemektedir. Almanya Dışişleri Bakanı Türkiye'ye çok sabır gösterdik diyerek boyunu aşan laflar etmiştir. Bu bakan sabır göstermese kaç yazacaktır. Alman şirketleriyle ilgili aslı astarı olmayan iddialar ülke ilişkilerine zarar verecektir.

Gönül ister ki Türkiye ile Almanya ilişkileri düzelsin. Umut ederiz ki süratle gerçekleşsin. Ancak Almanya'nın geri adım atmaya niyetli olmadığı gelişmelerle sabittir. Alman Ekonomi Bakanı'nın Gümrük Birliği anlaşmasını uzatmanın anlamı olmadığını söylemdi yeni bir krize neden olmuştur. Almanya unutmasın ki Türkiye köle değildir."

Kaynak: AA

GÜNCEL
Ukrayna'da askeri uçak düştü
Ukrayna'da Ukrayna Hava Kuvvetlerine ait askeri nakliye uçağı düştü. İlk belirlemelere göre uçakt...
SİYASET
Miçotakis'ten Türkiye açıklaması: Diplomasiye şans verelim
Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye ile Doğu Akdeniz'de yaşanan gerilime ilişkin, "d...
GÜNCEL
Bakan Koca koronavirüste son durumu açıkladı!
Türkiye'de koronavirüs kaynaklı can kaybı ve vaka sayıları artmaya devam ediyor. 24 saatlik veril...
GÜNCEL
Bakan Koca: Artık karşımızda 2 farklı virüs var!
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Samsun'da gerçekleştirdiği toplantıların ardından koronavirüs ile m...
GÜNCEL
İstanbul İl Sağlık Müdürü'nden koronavirüs açıklaması: En yüksek vaka sayısı...
İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu katıldığı canlı yayında soruları yanıtlıyor. Memişoğlu,...
SPOR
Kubilay Kanatsızkuş Bursaspor'a veda etti
Bursaspor'la sözleşmesini fesheden Kubilay Kanatsızkuş, veda açıklaması yaptı.
Sedat Ergin uyardı: Maske denetimine kuvvetli bir şekilde el atılmalı!
BUSMEK kurs merkezleri eğitime hazır!
Kavgada kullanılan sopa silah sayıldı! Tazminat ödeyecek
Lazer epilasyon için hayati uyarı!

En Çok Okunan Haberler

Bursa da sallandı! İşte depremin merkez üssü...

Marmara Denizi'nde meydana gelen 4.3 şiddetindeki de...

Bursa'da karısını başka bir erkekle gören ad...

Bursa'da eşinin 2 gün önce kendisi için evden uzakla...

Bursa'da şoke eden olay! Feci şekilde dövüld...

Bursa'da bir kişi alacak verecek meselesi yüzünden b...

Bursa'da abla cinayeti! Anne babasını odaya ...

Bursa'nın Gemlik ilçesinde bir abla, anne ve babasın...

Bursa'da HES kodu kararı! Artık zorunlu oldu...

Bursa Valiliği, kamu kurum ve kuruluşlara, AVM'ye, ç...

Bursa'da dehşete düşüren olay! Belediye otob...

Bursa'da belediye otobüsünde maske takma kavgasında ...

Bursa'da traktör faciası! Ölü ve yaralılar v...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde meydana gelen kazada trak...

Bursa'daki cinayetten çarpıcı detaylar! Sesi...

Bursa'da 50 suçtan sabıkalı Hasan Ali Yeşildağ (30) ...

İkinci el otomobil alacaklara kötü haber!

Cardata Genel Müdürü Hüsamettin Yalçın, ikinci el ar...

Yasak dinlemiyorlar! Bursa'da korona halayın...

Yurt genelinde artan vaka sayısına ve yapılan uyarıl...

Bursa'da ağır koku üzerine gittiler, gördükl...

Bursa'da 4 katlı evden ağır kokular geldiğini duyan ...

Bursa'da korku dolu anlar! Vatandaşlar taraf...

Bursa'da bir hırsız, eski bisikletini bırakıp market...

Bursalılar dikkat! Evinizin altından fay hat...

Marmara Denizi'nde dün 4,2 büyüklüğünde deprem meyda...

Bursa'da çevre felaketi: 'İnsanlara da geçme...

 Bursa'da bir sulama göletinde meydana gelen ba...

Bursa'da karton toplama kavgası! Ortalık fen...

Bursa'da belediyenin geri dönüşüm çalışanları ile ka...