BTSO, güçlü iletişim platformlarıyla iş dünyasının yanında

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını sürecinde üyelerinin sesi olmaya devam ediyor. Salgın döneminde 46 bini aşkın üyesi için 'WhatsApp İletişim Hattı' ve 'BTSO Yanınızda' gibi platformları devreye alan BTSO, işletmelerin 7 gün 24 saat boyunca aktarabildikleri talepleri çözüm önerileriyle birlikte rapor haline getirerek ilgili bakanlıklara ve kurumlara en hızlı şekilde ulaştırıyor.

EKONOMİ, 03 Aralık 2020 Perşembe, 14:46
BTSO, güçlü iletişim platformlarıyla iş dünyasının yanında

BTSO, salgın döneminde ikinci zirvenin görüldüğü bugünlerde de üyelerinin yanında olmaya devam ediyor. Koronavirüsün mart ayında Türkiye'de de tespit edilmesiyle işletmelerin ve çalışanların sağlıklı ve güvenli bir yapıda üretime devam etmesi için 'Acil Eylem Planı'nı hızla devreye alan ve Bursa Valiliği öncülüğünde 'Kriz Masası'nın oluşturulmasını sağlayan BTSO, geride kalan 9 ayda örnek nitelikte birçok çalışmaya imza attı. Dijital platforma taşınan online eğitim ve seminerler, TOBB öncülüğünde iş dünyasının kullanımına sunulan Nefes Kredisi, medikal malzeme üretimi ve sosyal yardımlarla iş dünyasının yanında olan BTSO, bu süreçte üyeleriyle iletişimini artırmak amacıyla sağlam bir altyapı oluşturdu.

BTSO, Dijital Oda Projesi kapsamda 0533 145 46 13 numaralı 'WhatsApp Üye İletişim Hattı', 'BTSO Yanınızda' paneli ve btsoyaninizda@btso.org.tr uzantılı mail adresinin yanı sıra kısıtlama döneminde işletmeler için gerekli olan 'Çalışma İzin Belgesi' taleplerine de en hızlı şekilde cevap veriyor. Söz konusu iletişim kanalları üzerinden gelen her sorun ve talebi rapor haline getiren BTSO, iş dünyasının sıkıntılarını üst düzey istişare toplantılarında Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Turizm Bakanlığı ve TOBB ile paylaştı. BTSO, salgının iş dünyası üzerindeki etkisini azaltmak amacıyla hazırladığı rapor, TOBB Ekonomi Şurası'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da sunuldu.

Whatsapp iletişim hattı 7/24 açık

BTSO'nun iletişim platformu içinde 'WhatsApp İletişim Hattı' önemli bir rol üstleniyor. Bursa iş dünyasının 7 gün 24 saat boyunca ulaşabildiği söz konusu iletişim platformu ile devlet desteklerinden kredi taleplerine, Oda işlemlerinden çalışma izinlerine kadar birçok talep aktarıldı. BTSO üyeleri, 'WhatsApp İletişim Hattı'nın yanı sıra Oda'nın resmi web sitesine girerek 'BTSO Yanınızda' paneliyle de taleplerini iletebiliyor. BTSO, her iki iletişim platformuyla binlerce üyenin sorununu titizlikle ele alıyor.

BTSO, salgınla mücadele kapsamında 'BTSO Bilgilendiriyor' temasıyla web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden gerçekleştirdiği online bilgilendirme paylaşımlarını da sürdürüyor. Devlet destekleri, işçi ve işverenlere yönelik teşvikler, kredi destekleri gibi işletmeleri yakından ilgilendiren destekleri alanında uzman isimlerin değerlendirmelerinden oluşan videolarla üyelerinin bilgisine sunan BTSO ayrıca üyelerine mail ve SMS aracılığıyla güncel destekleri ve online hizmetleri de bildiriyor.

BTSO, salgının kontrol altına alınması amacıyla uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması döneminde de işletmelerin ihtiyaç duyduğu çalışma izni konusunda da üyelerine destek oluyor. 'İçişleri Bakanlığı Koronavirüs Yeni Tedbirler Genelgesi' ve Valilik Kriz Masası Kararları' kapsamında 20 Kasım Cuma günü saat 21.00'da başlayan sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili istisnalar ve izin belgelerine ilişkin detaylara Oda'nın www.btso.org.tr/izin uzantılı web adresinden ulaşılabiliyor.

"Üyelerimizle iletişimimizi güçlü tutuyoruz"

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, koronavirüsün sağlığı ve ekonomiyi derinden etkilediğini belirtti. Salgına karşı Mart ayından bu yana teyakkuzda olduklarını ifade eden İbrahim Burkay, bu süreçte Oda ve üye arasındaki iletişim köprüsünü sürekli güçlü tuttuklarını ifade ederek, "COVID-19 salgını neredeyse tüm sektörlerimiz üzerinde ağır tahribatlar oluşturdu. Bu zor dönemde başta üretim, ihracat ve istihdam gibi ekonomimizin temel dinamiğini oluşturan alanlarda olmak üzere rekabet gücümüzü ve kazanımlarımızı korumamız oldukça önemli. Diğer taraftan işletmelerimizin mevcut sorunlarının çözüme kavuşturulmasıyla yeni ve güçlü bir büyümenin de temellerini oluşturacağımıza inanıyorum" dedi.

Çalışma hayatının tüm aktörlerini yakından ilgilendiren konularda hazırladıkları raporlarda gündeme taşıdıkları birçok konunun ekonomi yönetimi tarafından kabul gördüğünü ve hızla devreye alındığını dile getiren Başkan Burkay, "Bu süreçte proaktif politikalarla işletmelerimizin yanında olan Sayın Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize teşekkürlerimizi sunuyorum. BTSO olarak gece - gündüz gözetmeksizin 46 bin üyemizin sıkıntılarına çözüm üretmek ve Bursa iş dünyamızı pandemi sonrasına hazırlamak için yoğun mesai yapıyoruz. Üyelerimizden gelen tüm talep ve önerileri bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da büyük bir hassasiyetle değerlendirmeye ve sorunlarına çözüm üretmeye devam edeceğiz." diye konuştu.

EKONOMİ
'2021 Yılı Yatırım Programı' Resmi Gazete'de yayımlandı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan "2021 Yılı Yatırım Programı" Resmi Gazete'...
TEKNOLOJİ
WhatsApp geri adım attı!
WhatsApp, yeni gizlilik sözleşmesiyle ilgili yeni açıklama yaptı. Açıklamada "Şimdi, insanlardan ...
DÜNYA
AB'de seyahatler için 'aşı sertifikası' çıkarılması tartışılıyor
Avrupa Birliği (AB), yeni tip Corona virüs karşı (Covid-19) aşı yaptıranlara seyahatlerinde kolay...
GÜNCEL
Bursa Ülkü Ocakları'ndan dikkat çeken hamle: Yerli ve milli mesajlaşma uygulaması geliyor...
Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Cahit Özdemir, içeriğinde mesajlaşma, fotoğraf, video paylaşımı, ver...
DÜNYA
İngiltere, ülkeye tüm giriş çıkışları kapatıyor
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Kovid-19'un henüz tanımlanamayan çeşitli mutasyonları nedeniyl...
GÜNCEL
Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması başladı
Türkiye genelinde saat 21.00 itibarıyla sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Sokağa çıkma kısıtlamas...
Akıllara durgunluk veren hata: Tek doz yerine 5 doz aşı yaptılar
Uluslararası matematik yarışması birincisi Hakkari'den
Uludağ'da sezon açılıyor! Meraklıları pistlere koşuyor
Yıldırım'da kar mesaisi... Kapanan yollar açıldı

En Çok Okunan Haberler

Bursa'da silahlı saldırı!

Bursa'da 2 kişi henüz bilinmeyen sebepten dolayı ara...

Bursa'da korkutan yangın! Dumanlar gökyüzünü...

Bursa'da şehir merkezinde bir lastikçide başlayan ya...

Yok böyle bir olay... Yaşlı adam Yıldırım'da...

Bursa'da pazartesi günü kaybolan 67 yaşındaki Mustaf...

Bursa'da öfkeli kadın ortalığı birbirine kat...

Bursa'da geçtiğimiz yıl evinin önündeki doğal gaz bo...

Bursa'da 65 yaş üstü için sevindiren haber!...

Bursa Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde ...

Bursa'da sular çekildi, 'kayıp şehir' ortaya...

Bursa'nın UNESCO'ya aday tarihi kenti İznik'te göl s...

Bir anda akın ettiler! Bursa'da uzun araç ku...

Çarşamba akşamından beri kar yağışının aralıklarla d...

WhatsApp'ın Türkiye kararı olay oldu! Büyük ...

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whats...

Bursa'da lodos yıktı geçti! Mahalle halkının...

Bursa'da gece saatlerinde etkili olan lodos iş yeri ...

Böylesi ne görüldü, ne duyuldu! Bursa'dan ot...

Bursa'dan Ankara'ya giden yolcu ile otobüs şoförü ar...

Korkutan açıklama! Koronanın mutasyona uğram...

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Dr. Tedros Adhan...

Bursa Valiliği duyurdu! 4 ilçede yaşayanlara...

Bursa Valiliği; Karacabey, Mudanya, Gemlik ve Orhang...

Bursa'da otomobil ile motosiklet çarpıştı: M...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde meydana gelen kazada moto...

Bursa'da dondurucu soğuklar kapıda! Kar geliyor

Hava durumu tahminlerine göre, Marmara, Orta ve Doğu...

Bursa'da beklenen kar yağışı başladı! Meteor...

Bursa'da beklenen kar yağışı, saat 12.30 itibariyle ...