Bursa'da çocukların maskeleri teslim edildi

İnegöl Belediyesi, Bursa Dörtçelik Çocuk Hastanesi ve İnegöl Devlet Hastanesinde tedavi gören çocuklar için hazırlanan maskeleri hastane idarecilerine teslim etti. Belediye Başkanı Alper Taban, her ihtiyaca yönelik maske üretmeye devam edeceklerini söyledi.

GÜNCEL, 05 Haziran 2020 Cuma, 15:09
Bursa'da çocukların maskeleri teslim edildi

Pandemi sürecinde maske üretimi konusunda ortaya koyduğu özverili çalışma ile takdir toplayan İnegöl Belediyesi, 1 milyon maske hedefine ulaştı. Seri üretimle günlük 30 bine yakın maske üreterek vatandaşlara ücretsiz dağıtan İnegöl Belediyesi, ihtiyaçlara göre farklı maskeler üretmeyi de sürdürüyor. İşitme engelliler için ön kısmı şeffaf maskeler üretilirken, çocuklar için yüz yapılarına uygun küçük kalıpta ve farklı çizgi karakterli, renkli maske üretimini sürdürüyor.

Çocukların maskeyi severek kullanması adına yapılan bu çalışma kapsamında, çocuk maskeleri her hafta Çarşamba günleri ücretsiz olarak dağıtılıyor. İnegöl Belediyesi, bu süreçte İnegöl Devlet Hastanesi ve Bursa Dörtçelik Çocuk Hastanesinde tedavi gören çocuk hastaları da unutmadı. Hastane yönetimleriyle irtibat kurularak çocuk hastalara verilmek üzere üretilen özel çocuk maskelerinden hastane yöneticilerine teslim etti.

Çocuk maskelerinin teslim töreni bugün 11.00'da İNESMEK maske atölyelerinde yapıldı. Belediye Başkanı Alper Taban ve Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa, Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Sabit Şahin ile İnegöl Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Hayrettin Göçmen'e maskeleri teslim etti. Dörtçelik Çocuk Hastanesine 500, İnegöl Devlet Hastanesine ise 100 adet çocuk maskesi verildi. Maske temininin ihtiyaç durumunda devam edeceği ifade edildi.

Hastane yöneticileriyle birlikte İNESMEK maske atölyeleri gezilerek incelendi. Burada yeni üretilmeye başlayan ve henüz dağıtımı yapılmayan İnegölspor logolu bordo renkli maskeler de incelendi. Maskeleri ilk kez hastane yöneticileri taktı.

Maske teslim töreninde açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, "Bugün aramızda kıymetli misafirlerimiz var. Bursa Dörtçelik Çocuk Hastanemizin Başhekimi, İnegöl Devlet Hastanemizin Başhekimi ve yöneticileriyle birlikte İNESMEK maske atölyelerimizi ziyaret ettik. Pandemi sürecinden bu yana özellikle maske kullanımının bu sürecin yayılmasında önleyici bir etken olacağını düşünmüştük. Bu noktada orta ve uzun vadede maske üretimimizi devam ettirmeliyiz dedik. Buna mukabil de bir hareket kabiliyetimiz vardı. Bu kabiliyet doğrultusunda da belirli yatırımlar gerçekleştirdik. Bir makine satın alması yaptık. Beraberinde arkadaşlarımızın bu faaliyeti yapabilmesi için gerekli düzeni hazırladık. Sonrasında da üretimlerimize başladık. İhtiyaca göre bu üretim engellilerimiz için, çocuklarımız için, taşımaktan herkesin onur duyacağı İnegölsporlu amblemli bordo renkli maskeler ürettik. Bugün de kıymetli hocalarımız aracılığıyla hastanelerde yatan çocuklarımız için hazırladığımız maskeleri teslim edeceğiz" dedi.

Maske kullanımını sevdirmek adına böyle farklı maskeler ürettiklerini dile getiren Taban, "Çocuklarımızın, yetişkinlerimizin, bütün fertlerimizin sağlığının muhafazasıyla ilgili bir nebze olsun katkımız olduysa bundan mutluyuz. Bu başarının arkasında benim ekibim var. Sürekli maske kullanımı bireyleri ve özellikle çocukları psikolojik olarak da etkiliyor belki. Ama bunu sevdirecek, benimsetecek hale getirmek için bir dizi araştırma ve çalışma yapıyoruz. İnşallah daha güzellerini yapmak için sürekli kendimizi yenilemeye devam edeceğiz. Bu vesileyle ben hastanelerde tedavi olan tüm çocuklarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Sağlık çalışanlarımıza da buradan teşekkürlerimi iletmek istiyorum. İnşallah bir an önce bu süreçten kurtulmayı da diliyorum" diye konuştu.

Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Sabit Şahin ise "Bizim hastanemizde çocuk hastalarımız çok yoğun. Onlarla ilgili maske üretildiğini öğrendiğimizde ve bizlere maske teminiyle ilgili arandığımızda çok mutlu olduk. Bu anlamda çok ciddi ihtiyacımız vardı. Çocuk ebatlarında maskeye ulaşmamız çok zor. Normal maskeler de çocuklarımıza büyük geliyor. Bugün üretimi de yerinde gördük. Çok güzel bir iş yapılıyor. Çocuk maskeleri de çocuklarımızın seveceği şekilde renkli ve farklı modellerle yapılmış. Belediye Başkanımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum" ifadelerinde bulundu.

İnegöl Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Hayrettin Göçmen de "Sağlanan bu hizmetten dolayı teşekkür ediyorum. Çocukların ihtiyacı olan maskeleri yapmakla ne kadar büyük bir iş yapıldığını en iyi bizler anlarız" şeklinde konuştu.
 

TÜRKİYE
Bursa trafiğinde ilginç anlar! 'At koşturur' gibi...
Bursa'da "at koşturur" gibi motor süren bir kişi trafikteki bir başka kişi tarafından cep telefon...
GÜNCEL
Son dakika! Mesut Yılmaz hayatını kaybetti
Akciğer ve beyninde tepit edilen tümör nedeniyle tedavi gören eski başbakanlardan Mesut Yılmaz ha...
GÜNCEL
Bu kafayla çok zor! Bursa'da 'korona' eğlencesi!
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yüzde 84 artış açıkladığı Bursa'daki koronavirüs rakamların...
DÜNYA
Yeni Zelandalılar ötanaziye "Evet" dedi
Yeni Zelanda'da ötanaziyi yasal hale getirecek, halk oylamasına sunulan Yaşam Sonunu Seçme Yasası...
SPOR
Dilay Kemer hayatını kaybetti
Bir süredir kanser tedavisi gören FB TV spikeri Dilay Kemer yaşam mücadelesini kaybetti. Fenerbah...
EKONOMİ
Merkez Bankası'ndan yeni adım
Merkez Bankası yeni likidite adımı atarak bankaları fonlamada daha yüksek faize yönlendirdi.
Bursaspor'un genç futbolcusu Keskin'den kötü haber
Bursa Büyükşehir Belediyesi ay yıldıza büründü
Bursaspor, Boluspor maçına iki gün kala izin kararı aldı
'Tarihin en çok çarpıtılan karakterlerinden'

En Çok Okunan Haberler

Bursa'da korku dolu anlar! Site çöktü

Bursa'nın Mudanya ilçesinde kolonları patladığı için...

Yaş 70, iş bitmemiş! Bursa'da yüz kızartan o...

Bursa'da yapılan uyuşturucu operasyonunda gözaltına ...

Bursa'da koronavirüsten ölen gencin son sözl...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde mobilyacılık yapan 33 yaş...

Şoke eden anlar... Yüzüne tüküren kadını ite...

Kanada'nın Vancouver kentinde bir erkek yo...

Bursa'da köylüler şaşkın ve çaresiz! Aniden ...

Bursa'nın Karacabey ilçesinde bankadan çektikleri 10...

Bursa'da koronavirüsün uğramadığı köy! Kural...

Bursa'da çam ağaçlarıyla bezeli oksijen deposu olan ...

Bursa'da liseli kızlar tekme tokat birbirine...

Bursa'da lise öğrencisi oldukları tahmin edilen iki ...

Bursa Valisi açıkladı...Sokağa çıkma yasağı ...

Korona virüs rakamlarının yüzde 84 artışı ile Türkiy...

Bursa'da alacak verecek meselesi kanlı bitti!

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde aralarında alacak verec...

Koronayı atlatanlarda korkutan bulgu: 10 yıl...

İngiltere'de yapılan bir araştırma koronavirüs salgı...

Bursa'da iki araç kafa kafaya çarpıştı! Ölü ...

Bursa'da iki otomobilin kafa kafaya çarpıştığı kazad...

Bursa'da ortalık savaş alanına döndü! Tekme ...

Bursa'da iki grup arasında çıkan ve ortalığın adeta ...

Meteoroloji'den Bursa için son dakika uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı son dakika uyarı...

Bursa hastanelerinde alarm! Koronalı hastala...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın salgının başından b...

Bakan Koca: 'Bursa en kritik günlerini yaşıyor'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınının...