CHP Bursa İl Başkanı Akkuş, isyan etti: Minareyi çalanlar, yalanlarına kılıf uyduruyorlar

CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, sosyal medyada partilerine yönelik artan eleştirilere yanıt verdi. Akkuş, yaptığı açıklamada, il yönetiminin 57 kişiyi disipline sevk ettiği haberlerinin yalan olduğunu ve bu kişilerin sayısının 11 olduğunu ifade etti.

SİYASET, 28 Eylül 2018 Cuma, 17:13
CHP Bursa İl Başkanı Akkuş, isyan etti: Minareyi çalanlar, yalanlarına kılıf uyduruyorlar

İşte Akkuş'un açıklamaları:

Yalanlar kulis diye yazılıyor, CHP'yi eleştiren anlayış mevzi kazanmaya çalışıyor. Cumhuriyet Halk Partisi'nde 24 Haziran Erken Genel Seçimleri'nin ardından kurultay talebiyle başlatılan süreç yeterli imzanın bulunamaması nedeniyle akamete uğrarken, yönetim değişikliği talebinin çok dışına taşan ve sürekli dozu artırılarak hakaret boyutuna götürülen sosyal medya paylaşımlarıyla CHP haksız ve ölçüsüzce yıpratılmaya çalışılıyor.

Son günlerde CHP İl Yönetiminin 57 kişiyi disipline sevk ettiği yalanıyla birlikte servis edilen iddiaların, "Gerçekten doğru mudur?" diye sorgulanma gereği bile hissedilmeksizin gazete sayfalarına taşındığına da tanık oluyoruz. Bu yalanlar o denli ileri gitti ki, "Partililerin Bekir Coşkun'un yazısını beğenmek-paylaşmak nedeniyle disiplin kuruluna sevk edildiği" bile öne sürülüyor.

CHP İl Yönetimi olarak aşağıdaki hususları ilgililerin ve kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

1) Bursa İl Yönetimince disiplin kuruluna sevk edilen dosya sayısı 11'dir. Bu dosyalarda adı geçen partili sayısı da 11'dir. Disiplin Kurulu, hukukçuların bulunduğu bir kurul olarak sevk gerekçelerini değerlendirir ve kararını alır. Ancak şunu söylemek gereğini hissediyoruz. "İfade Özgürlüğü" hepimizin üzerine titrediği bir Anayasal haktır. İfade özgürlüğü sınırları içerisinde kalan, parti içi taleplerin ya da tartışmaların dile getirildiği ya da tartışıldığı hiçbir paylaşımdan ötürü hiç kimse hakkında bir işlem yapılmamıştır. Başta Genel Başkanımız olmak üzere parti yöneticilerine hakaret, partinin tüzel kişiliğine hakaret ve küçük düşürme, seçimlerde sandık boykotuna çağrı gibi parti disipliniyle yakından uzaktan ilgisi bulunmayan, parti üyelerimizin kişilik haklarına saldırı niteliği taşıyan paylaşımlarda bulunanlar, gereği görüşülmek üzere Disiplin Kurulu'na sevk edilmiştir.

2) Bursa'da 57 CHP üyesinin disipline sevk edildiği iddiası yalandan ve algı oluşturma operasyonundan ibarettir. Minareyi çalanlar, yalanlarına kılıfı da "Tepki olmasın diye, aralıklarla 3'er 5'er kişi sevk edecekler" cümlesiyle uydurup, "Diktatör CHP" algısını kamuoyuna pompalamaya çalışıyorlar. "Tepki olmasın diye, aralıklarla 3'er 5'er kişi sevk edecekler" yalanıyla kendilerine, gerçek dosya sayısı ortaya çıktığında kıvrak manevralar yapabilmek için zemin hazırlıyorlar.

3) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından iki kez gözaltına alınıp serbest bırakılan bir CHP üyesi, bugün gelinen süreçte ve hakaretamiz paylaşımları nedeniyle Disiplin Kurulu'na sevk edilmesinin ardından algı opersyonuna girişerek, "Bekir Coşkun'un yazısını beğendiği-paylaştığı gerekçesiyle disiplin kuruluna sevk edildiği" iddiasını basında-kamuoyunda-sosyal medyada gündeme getiriyor. "Bursa'da Bekir Coşkun'un yazısını beğenmek-paylaşmak nedeniyle disiplin kuruluna sevk edilen bir tek CHP üyesi bulunmamaktadır". Bekir Coşkun'un yazısını beğenen birçok CHP üyesi mevcuttur. Hiçbiri hakkında herhangi bir disiplin işlemi yapılmamıştır. Bekir Coşkun'un yazısını paylaşan partililerin disipline sevk edildiğinin iddia edilmesi bile insan aklıyla alay etmenin farklı bir yöntemidir. Bu iddianın oluşturduğu ironi, basının ilgisini çekmek için çok parlak bir buluş olmakla birlikte, iddia maalesef yalandan ibarettir. Dolayısıyla bu konuda kaleme alınan her satır da, asparagas haber niteliği taşımaktadır.

4) Sözcü yazarı Uğur Dündar'ın Halk Arenası programının Bursa'da yapılmasıyla ilgili girişiminden de, Plaza16 Salonu'nun kiralandığından da, salon rezervasyonunun gerekçe gösterilmeksizin iptalinden de, Uğur Dündar'ın bugünkü yazısı üzerine haberdar olmuş bulunuyoruz. Bursa'da yapılması konusundaki girişimlerden de haberdar olmadığımız TV programı için tahsis edilen ve tahsisi iptal edilen salonla ilgili "CHP'ler" genel tanımıyla partimize ya da partililerimize bir sorumluluk yüklenmesi haklı bir tavır değildir. Sayın Uğur Dündar'ın bu konuda yanlış bilgilendirildiği ya da kasıtlı olarak yanıltıldığı kanaatimizi kendisiyle ve kamuoyuyla paylaşıyoruz. Umudumuz o ki, Sayın Dündar kimin ya da kimlerin bu programı engellediği ortaya çıkarıp, tek tek köşesinde yayınlayacaktır. Çünkü "Atatürk'ün anlatılmasını engelleyen CHP'liler" yaftası, hiçbir CHP'linin  kabul edebileceği bir tanımlama değildir.

5) Tedbirli olarak Disiplin Kurulu'na sevk edilen kimi parti üyelerinin il binamızda basın toplantısı düzenleyeceklerine ilişkin basın kuruluşlarına bildirimde bulunmaları, sadece provokasyondan ibarettir. CHP il binamızda bugün için planlanmış bir basın toplantısı bulunmamaktadır. Parti Tüzüğümüzde yeri bulunmayan bu tür haddini aşan bir yaklaşıma izin verilmesi düşünülemez.

GÜNCEL
Başkan Dündar'dan öğrencilere müjde: 'Yeter ki derslerinden geri kalmasınlar'
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, şehrin simgelerinden biri olan Bursa Anadolu Lisesi'ni...
GÜNCEL
Bursa'da trafiğe düzenleme!
Bursa Büyükşehir Belediyesi Yol İşleri Şube Müdürlüğü tarafından Yıldırım ilçesi Duaçınarı v...
DÜNYA
Kendini 'Hz. İsa' olarak gören tarikat liderine gözaltı
Rusya'da kendini İsa Peygamber'in yeniden vücut bulmuş hali olarak tanımlayan Sergei Torop adlı b...
DÜNYA
Yunan gazetesi alçak manşeti tekrar kullandı!
Geçtiğimiz hafta, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili küfürlü bir manşet atan Yunan gazetesi Dimokra...
EKONOMİ
Dünyada ilk: İstanbul Havalimanı 'Çin Dostu Havalimanı' belgesine layık görüldü
İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu "Uçuş bilgi ekranları...
GÜNCEL
Erol Mütercimler için istenen ceza belli oldu
Erol Mütercimler'in imam hatiplilerle ilgili tepki çeken ifadeleri nedeniyle 1,5 yıla kadar hapis...
Mudanya Belediyesi'nden okullara maske, dezenfektan ve maske desteği
Kepek problemini bir türlü çözemeyenler... Bu habere dikkat
Depresyon, öfke, unutkanlık... Hepsinin nedeni bu olabilir
Koronavirüsün bir tehlikesi daha ortaya çıktı!

En Çok Okunan Haberler

Bursa'da karton toplama kavgası! Ortalık fen...

Bursa'da belediyenin geri dönüşüm çalışanları ile ka...

Bursa'da çevre felaketi: 'İnsanlara da geçme...

 Bursa'da bir sulama göletinde meydana gelen ba...

Bursa'da DAEŞ operasyonu! Piknik adı altında...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde jandarma istihbarat ve te...

Ersin Düzen TRT'den ayda 400 bin TL mi kazan...

Ersin Düzen'in TRT'den ne kadar maaş aldığı gündem o...

Çalışmalar son aşamada! Astronotlar ve pilot...

Yeni neslin uzay ve havacılık alanına ilgi duymasını...

Rektöre 33 aylığına lüks makam aracı: Yine d...

Samsun Üniversitesi, Rektörlük makam hizmetlerinde k...

Bursalılar dikkat! Sular kesilecek...

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü ta...

İran'da rekor vaka sayısı!

İran'da yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında ...

Salgının biteceği tarihi açıkladı! İşte Bill...

Koronavirüs (covid-19) salgını ile ilgili yeni açıkl...

Bursa'da şok denetim! Adım başı 900, toplamd...

Bursa polisi en kritik bölgeyi abluka altına al...

Akli dengesi yerinde olmayan saldırgan çay i...

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde akli dengesi yerinde olm...

Araç sahiplerine müjde! İndirim geliyor...

Motorinin litre fiyatında perşembe gününden itibaren...

Dolarda yeni rekor!

Piyasalar Merkez Bankası'nın faiz kararını merak ede...

Bursa'da sahipsiz teknelere satış yolu gözüktü

Mudanya ilçesinde, Sahil Güvenlik ekipleri tarafında...

Erol Mütercimler için istenen ceza belli oldu

Erol Mütercimler'in imam hatiplilerle ilgili tepki ç...