CHP çöplüğe gittiğinin farkında değil

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Antalya'da vatandaşlara seslendi.CHP Lideri Kemal Kılıçdroğlu'nu eleştiren Bahçeli "Ne demek kontrollü darbe? 15 Temmuz'a 'kontrollü darbe' demek, kasten ve kontrolsüzce yapılmış çarpıtmadır. CHP çöplüğe gittiğinin farkında değildir" ifadelerini kullandı

SİYASET, 09 Nisan 2017 Pazar, 16:45
CHP çöplüğe gittiğinin farkında değil

Bahçeli, Antalya Kepez Arena önündeki alanda partisince düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 16 Nisan'daki halk oylamasının barış, huzur ve güvenlik içinde geçmesini temenni etti. Antalya'nın Türkiye'nin dünyaya açılan penceresi, müşfik ve muazzez yüzü olduğunu söyleyen Bahçeli, kentin birçok sorunu olduğunu, bu sorunların aşılması gerektiğini söyledi.

Kentteki ekonomik zorlukların biriktiğini ifade eden Bahçeli, Türkiye karşıtı çevrelerin aleyhe propagandalarını yakından takip ettiğini dile getirdi. 16 Nisan'dan rahatsız olan Avrupa ülkelerinin Antalya'yı karalama yarışında olduğunu vurgulayan Bahçeli, şöyle konuştu:

"Almanya bir yandan, Hollanda diğer yandan turizme darbe vurmanın peşindedir. Türkiye'yi güvensiz bir ülke gösterme çabalarına hız verdiler. Antalya'nın imajını lekelemeye çalışıyorlar. Rezervasyon iptalleri bunun en açık ispatıdır. Çünkü Antalya'nın dostluk ve kardeşlik ikliminden ürküyorlar. Çünkü Antalyalının irade ve duruşundan çekinip korkuyorlar. Sanıyorlar ki teslim olacağız, milli tez ve iddialarımızdan vazgeçeceğiz. Ya da aman dileyip yalvar yakar peşlerine düşeceğiz. Gelen gelir, gelmeyen kendi bilir. Fakat bizim gönlümüzde herkese yer vardır."

"SU UYURSA DA DÜŞMAN UYUMAZ"

"Denizde kum, düşmanda kumpas bitmez. Su uyursa da düşman uyumaz" diyen Bahçeli, Türkiye'ye karşı devamlı körüklenen nefret salgınının tehlikeli boyutta olduğuna işaret etti.

Avrupa'nın tetikte, ABD'nin teyakkuzda olduğuna değinen Bahçeli "Sınırlarımızın hemen dibinde küresel ve bölgesel şiddet sahnededir. İnsanlık gerilemekte, iblisin tuzakları genişlemektedir. Adalet dipte, ahlak ayaklar altındadır. Cellatlık meslek, canilik mektep haline gelmiştir. Terör örgütleri efendilerinin emrini yerine getirmek suretiyle kan dökmektedir. Türkmenler katledilmektedir. Haritalarla oynanmaktadır. Komşu ülkeler etnik ve mezhep felaketine sürüklenmektedir. Suriye'de çocuklar, masum canlar, kimyasal bombalarla hayatlarını kaybetmektedir. Ancak küresel vicdan havaya uçmuştur. Irak ve Suriye'nin toprak bütünlüğü tartışmalı durumdadır. 'Kürdistan'ı kuracağız, referandum yapıp Kerkük'ü kendimize bağlayacağız' diyen Barzani çetesi, provokasyonlarını ahlaksızca sürdürmektedir. Herkes bilsin ki Irak Türkmenleri bir ve beraberdir. Irak Türkmen Cephesi Lideri Erşat Salihi'nin etrafında kenetlenmiştir. Türkiye, Türk milleti sonuna kadar soydaşlarının yanındadır" açıklamasında bulundu.

"KARŞIMIZDAKİ TABLO DEHŞET VERİCİDİR"

"Yıllarca, sinsice devlete ve toplumsal hayatın hücrelerine kadar giren FETÖ'nün arkasında durulması boşuna değildir." diyen Bahçeli, şunları kaydetti:

"Karşımızdaki tablo dehşet vericidir. Türkiye hiç böyle bir vakaya şahit olmamıştır. Suçu günahı olmayanlara diyecek bir şey yoktur. Hakkı yenmiş çıkarsa, hakkı gasp edilmiş varsa bunları Türk adaletinin düzeltmesi kaçınılmaz bir ihtiyaç ve zarurettir. Ancak kim ki FETÖ'yle irtibat ve iltisakı varsa kimin fiyatı bir dolar ediyorsa, kimler ByLockla haberleşip Türkiye'ye kast etmeye kalkışmışsa yedikleri içtikleri burunlarından fitil fitil getirilmelidir. Bu milletin ekmeği kursaklarından geçenlerin ilk fırsatta dönüp düşmanca saldırıları asla unutulmamalı, bağışlanmamalıdır. Eğer istenen idamsa biz varız. 16 Nisan'dan sonra derhal ve süratle idam cezasıyla ilgili yasal ve anayasal düzenlemeyi yapmaya ön şartsız hazırız."

 

15 Temmuz'un ardından hükümet sistemiyle ilgili kutuplaşmanın devamına rıza göstermek istemediklerini dile getiren Bahçeli, önce "ülkem ve milletim", sonra "partim ve ben" diyerek devletteki çift başlılığı gidermek istediklerini ifade etti.

'KONTROLLÜ DARBE' DEMEK' KONTROLSÜZCE YAPILMIŞ ÇARPITMADIR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da açıklamaları nedeniyle eleştiren Bahçeli, "Sabah akşam 16 Nisan'ı karalamakla uğraşmaktadır. Ama aynı Kılıçdaroğlu 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsünden her nedense bahsetmemektedir." dedi.

Kılıçdaroğlu'nun "Kontrollü darbe" açıklamalarına da dikkati çeken Bahçeli şöyle konuştu:

"Bahsetse de tıpkı geçtiğimiz günlerde olduğu gibi 'Kontrollü darbe' demektedir. Ne demek kontrollü darbe? Bu rezil değerlendirme nereden çıktı? 15 Temmuz'a 'kontrollü darbe' demek, kasten ve kontrolsüzce yapılmış çarpıtmadır. Anlayamadığımız, Pensilvanya'dan CHP'ye mesajların nasıl ulaştığı, Mustafa Kemal'in partisinin nasıl ikna olduğudur. ByLock mu devrede, özel ulaklar mı faaliyettedir? Kılıçdaroğlu ve sufle aldığı karanlık çevre ve ülkeler, 15 Temmuz'un FETÖ darbe teşebbüsü olduğunu ne zaman göreceklerdir? CHP lideri 'Elimde belge var' diyor. O zaman belgeleri niye açıklamıyorsun, niye milletimizle paylaşmıyorsun? Neyi bekliyorsun, hangi fırsat ve zemini kolluyorsun? 'Kontrollü darbe' demek, kontrolsüz hezeyan ve gafilliktir. Türk milletini ahmak yerine koymaya, aklıyla alay etmeye, 15 Temmuz'daki dehşet istila operasyonunu örtmeye Kılıçdaroğlu ve gizli gizli mesajlaştığı FETÖ'nün kanlı teröristleri başaramayacaktır. FETÖ darbesi kalkışmasına ABD ikna olmuş değildir, niyeti de yoktur. Avrupa ise hiç inanmamaktadır. Çünkü parmak izi vardır. Mesela İngiltere parlamentosunda olduğu gibi, küresel zeminde hazırlanan siyasi rapor ve incelemeler FETÖ'yü aklamaya yöneliktir. Alayı bir olmuş, aynı sıraya girmiş, FETÖ'nün avukatlığına soyunmuşlardır. Adil Öksüz isimli hainin nerede saklandığı, nereye sıvıştığı henüz aydınlığa çıkmamıştır. FETÖ'nün adeta

kurduğu fan kulübüne CHP'nin dahil olması, hakikaten zillettir, hezimettir. Karpuz kabuğunu görmeden denize girmeyenler toplaşmış Türkiye'nin tez ve kanıtlarını çürütmekle vakit geçiriyorlar."

 "FETÖ, SANKİ CHP'YE VİRÜS BULAŞTIRMIŞ"

Kılıçdaroğlu'nun "FETÖ'nün değirmenine su taşıdığını" ifade eden Bahçeli, "Kılıçdaroğlu, bunu yaparken kendi vicdan ve kararındaki sızıntı ve çatlağı görmüyor, göremiyor. FETÖ, sanki CHP'ye virüs bulaştırmış, çekim alanına sabitlemiş, iradesine kelepçeyi vurmuş. Görüyoruz ki çan çan ötenler FETÖ'nün yanında hizalanmış. Tenha köşelerde terör örgütleriyle ağız ağıza konuşanların, bu FETÖ hayranlığı hayra alamet değildir. Varsın CHP, eli kanlı aydınlıkçılar FETÖ'yle bir olsun, bize Antalya yetecektir. Varsın CHP, HDP, PKK yan yana dursun, bize Türk milletinin sevdası kafi gelecektir." dedi.

Mevlana'nın "Kiminle gezdiğinize, kiminle arkadaşlık ettiğinize dikkat edin. Çünkü bülbül güle, karga çöplüğe götürür" sözünü anımsatan Bahçeli, şöyle devam etti:

"CHP çöplüğe gittiğinin farkında değildir. 'Hayır' diyorlar, 'Evet' diyenleri de denize dökmekten bahsediyorlar. Şu utanmazlığa bakar mısınız? Şu hazımsızlığa, despotluğa, düşmanca bakışa dikkat eder misiniz? CHP ve hayırsız koronun ne dediğinin, nasıl davrandığının millet nezdinde bir anlamı yoktur. Biz her vatandaşımızın görüş ve seçimine saygılıyız. Ancak gelin oyunu bozalım, 16 Nisan'da 'Evet' diyelim. Gelin bekamıza sahip çıkalım 16 Nisan'da evet mührünü vuralım. 'Evet' diyeceğiz, yargının tarafsızlığını sağlayacağız, milletvekili sayısını 550'den 600'e çıkaracağız, milletvekilliği seçilme yaşını 25'den 18'e çekeceğiz. TBMM ve Cumhurbaşkanı seçimlerini beş yılda bir aynı günde yapacağız. TBMM'nin daha güçlendirip, sadece milletvekillerinin kanun teklifi vermelerini sağlayacağız, TBMM'nin denetim fonksiyonlarını koruyup etkinleştireceğiz." dedi.

Kaynak: AA

GÜNCEL
Bursa'nın 600 yıllık camiisi Mevlid Kandili'nde ibadete açıldı
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen 600 yıllık Kefensüzen Camii, Mevlid Kandili...
SPOR
Başakşehir, sahasında PSG'ye yenildi
Şampiyonlar Ligi'ndeki temsilcimiz Başakşehir, Leipzig'in ardından PSG'ye de 2-0 mağlup oldu.
ASAYİŞ
Bursa'da zincirleme kaza! Manevra yapan sürücü ölümden döndü
Bursa'da meydana gelen kazada 3 aracın karıştığı zincirleme kazaya karışmamak için manevra yapan ...
ASAYİŞ
Bursa-Ankara yolunda feci kaza: 1 ölü, 4 yaralı
Bursa-Ankara yolunda meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybederken, 4 kişi yaralandı.
GÜNCEL
Osmangazi'de 'Kırmızı Beyaz' coşku başladı
Osmangazi Belediyesi, Cumhuriyet'in 97. yılını ilçedeki 97 farklı noktada dağıttığı 97 bin Türk B...
GÜNCEL
Türkiye'de güncel korona tablosu! Rakamlar azalmıyor
Türkiye'de koronavirüs kaynaklı can kaybı ve hasta sayıları artmaya devam ediyor.
Günde 16 bin kalori alıyor! Kilosuna inanamayacaksınız
Dikkat! Başvuru için son tarih
Koronavirüse yakalanan Eser Yenenler'den haber var
Gemlik Belediyesi bütçesi 150 milyon 300 bin lira

En Çok Okunan Haberler

Bursa'da koronavirüsün uğramadığı köy! Kural...

Bursa'da çam ağaçlarıyla bezeli oksijen deposu olan ...

Bursa'da ortalık savaş alanına döndü! Tekme ...

Bursa'da iki grup arasında çıkan ve ortalığın adeta ...

Bursa'da toprakları için mücadele eden köylü...

Bursa'nın Yenişehir ilçesine bağlı Kirazlıyayla kırs...

Bursa-Ankara yolunda feci kaza: 1 ölü, 4 yaralı

Bursa-Ankara yolunda meydana gelen trafik kazasında ...

Bursalı 'Başcagzır'dan acı haber! Korona vir...

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin başcazgırı olara...

Bursa'da ekmek teknesi çalınan kadını sevind...

Bursa'da pazarlarda eşarp ve çorap satarak geçimini ...

Bakan Koca'dan Bursa uyarısı! İşte vaka artı...

Koronavirüs Bilim Kurulu üyeleri, Başakşehir Çam ve ...

Bursa'da oyun oynayan çocuğa araç çarptı

Bursa'da sokak arasında arkadaşlarıyla oyun oynayan ...

Ekonomi profesörü de dolandırıldı: Telefonla...

Banka görevlisi olduklarını söyleyen dolandırıcılar,...

Yıl sonu enflasyon tahmini açıklandı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Murat Uysa...

Bursa Yenişehir Havalimanı çıkışı: Şehrimize...

Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket Orhan, Yenişehir H...

Bursa'da 'selam vermeme' cinayeti: 'Abini de...

Bursa'da Kurban Bayramı'nda 'selam vermeme' yüzünden...

Ekmeğe zam kapıda: 'Bir fiyat artışı kaçınıl...

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim...

Osmangazi'de kaçak yapılar yerle bir edildi!

Kaçak yapılaşmaya karşı verdiği mücadele ile dikkat ...

Sadece kadınların gidebileceği üniversite ku...

2021 Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı, dünkü mükerre...