Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok sert sözler: 'Bu millet seni affetmeyecek'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bay Kemal, benim askerime hakaret edecek senin milletvekilin, senin ise ağzından bununla ilgili bir olumsuz ifade çıkmayacak. Bu millet seni affetmeyecek." dedi.

GÜNCEL, 03 Aralık 2020 Perşembe, 14:36
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok sert sözler: 'Bu millet seni affetmeyecek'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen "Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Verilişinin 86. Yıl Dönümü Programı'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları:

'AİLEYE YÖNELİK HER TEHDİDİ DOĞRUDAN VARLIĞIMIZA YÖNELİK KABUL EDİYORUZ'

Bizim toplumumuzda kadın devletin kuruluşundan vatanın savunmasına, üretimden aileye kadar tüm alanlarda en ön saflarda yer alıyordu. Bizim milletimizin aile erkil bir millet olduğunu söylüyoruz. Aile kavramı bizde bu kadar hassas, bu kadar önemli. 83 milyon vatandaşımızı büyük Türkiye ailesinin mensubu olarak görüyoruz. Aileye yönelik her tehdidi doğrudan varlığımıza yönelik kabul ediyoruz. Ayrımcılık kime karşı uygulanırsa uygulansın karşı çıkılması ve mücadele edilmesi gerekir.

Kadının kimsenin malı sayılması ve layüsel davranışlara maruz kalması kabul edilemez. Şiddet gören kadını nasıl koruyorsak, terör örgütü tarafından dağa kaçırılan kızlarımızı da korumak zorundayız. Tacize uğrayan kadınları nasıl koruyorsak, inancı ve kıyafeti yüzünden ayrımcılığa maruz kalan kızlarımızı korumak da bizim için bir görevdir.

Türkiye'de çevre gibi, kadın gibi, çocuk gibi, engelliler gibi, şehit yakınları ve gaziler gibi konularda sürekli konuşan, eleştiren, karamsarlık aşılayan bir kesim var. Bunların istismar ettikleri hususlarda zaten en küçük bir müktesebatları da yoktur. Çevre derler, Türkiye'de ne yapılmışsa bizim dönemimizde korunması adına yapılmıştır. Kadınları bugün bulundukları yere getiren adımları biz attık. Bunların geçmişinde böyle bir şey yok. Çocuklar için gece gündüz biz çalıştık. Engelli kardeşlerimizi hayatın içine katacak tüm düzenlemelerde bizim imzamız var. Şehit yakınları ve gazilerimize bizim kadar sahip çıkan bir başka yönetim olmamıştır.

CHP'YE TEPKİ

Özellikle CHP, bu bakımdan tam bir facia örneğidir. CHP'de daha önce de benzer örneklerine rastlanan, artık kendi taraftarlarını bile isyan ettiren tecavüzlere sessiz kalan zihniyetin kadın hakları konusunda söyleyecek hiçbir sözü olamaz. Belediye başkanlarının, yardımcılarının aşağılık kabahatlerini örtmek için 40 takla atan bunlar değil mi? Tüm tacizleri görmezden gelerek arkalarını dönen bunlar değil mi? Metroda kadını taciz eden kişiyle ilgili önce taciz var kampanyası başlatıp ardından kendi adamları çıkınca her şeyi silen bunlar değil mi? Bir tecavüz örneğini, faili en ağır cezayı almış olmasına rağmen yıllarca ısıtıp ısıtıp gündeme getirenler bu uzun listenin önünü niye örtmeye çalışır acaba? İçerindeki rezilliklere bakmadan, önlerine gelene çamur atmayı, yalan ve iftira ile itibar suikastı yapmayı Atatürkçülük kılıfı ile örtmeye kalkanların maskelerini düşürmekte kararlıyız. Senin tecavüzcün kötü, benimki iyi. Senin ahlaksızın kötü, benimki iyi yaklaşımı kadar iğrenç bir anlayış yoktur. Kadına ve çocuğa yönelik tacizi örtmekle başlayan zihniyet işi askere, öğretmene, işçiye, esnafa velhasıl toplumun her kesimine hakareti siyaset tarzı haline getirmeye kadar varmıştır.

'BU MİLLET SENİ AFFETMEYECEK'

Bay Kemal, benim askerime hakaret edecek senin milletvekilin, senin ise ağzından bununla ilgili bir olumsuz ifade çıkmayacak. Bu millet seni affetmeyecek. Hakaret edilen ordu ve onun her mensubu birer Mehmetçiktir. Biz Mehmetçiğimizi size yedirtmeyiz ve yedirtmeyeceğiz. Sen MYK'nda, MKYK'nda olumsuz değerlendirmeler yapabilirsin ama bu millet böyle bir değerlendirmeyi asla yapmayacak. Bunlar hiçbir zaman ciddi manada bu milletin şanına yakışır olmadılar.

'TANK PALET FABRİKASI' TARTIŞMASI

Hala tank palet fabrikasıyla ilgili konuşuyor. Buradan sana ekmek çıkmaz. Burada tamamıyla zarar eden bir fabrika varken şimdi buraya BMC ile ortak faaliyette olan Katar'ın kalkıp da burada yaptığı yatırım ve cepten herhangi bir şey çıkmadı. Buranın hem restore edilmesi ile yenilenme sürecinde bu fabrika kendimize ait, tanklarımızın bakım onarımından tutun yeni adımlarda da yatırım olarak ortaya çıkmıştır.

'BU ZATA VE PARTİSİNE İLK FIRSATTA UNUTAMAYACAKLARI BİR DERS VERİN'

Ülkesini sürekli yabancılara şikayet eden bir zihniyetten başka ne beklenebilir. Kendisini bir sebepten dolayı ağzından çıkanlardan ötürü mazur göreceğiz ama sahip olduğu sıfat ne yazık ki buna mani oluyor. Buradan Türkiye'deki tüm kadınlara sesleniyorum. Partisindeki taciz ve tecavüz furyası karşısında sessiz kalan, önüne gelene hakaret eden bu zata ve partisine ilk fırsatta unutamayacakları bir ders verin. Bu öyle bir ders olsun ki, bir daha kimseye yan gözle bakmaya cesaret edemesinler.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ AÇIKLAMASI

Aile kurumumuzu güçlendirmek için yapacağımız çalışmalarda başka yere değil, kendi medeniyet ve tarih değerlerimize bakacağız. İnancımızla ve kültürümüzle ilgisi olmayan bir takım yanlış uygulama ve adetleri, aileyi yıkmak için kullananların sinsi oyunlarına gelmeyeceğiz. Anne olarak, eş olarak, evlat olarak tüm haklarını da koruyacak, aile içindeki konumunu güçlendirerek devam ettireceğiz. İstanbul Sözleşmesi başta olmak üzere bu çerçevede yaşanan tartışmaların kimi yanlış uygulamalarla ilgili olduğunu düşünüyorum. Yanlışları düzeltirken kimi yanlışlara yol açacak savrulmalara izin vermeyeceğiz. Uygulamaları doğru, adil bir istikamette yürümesini temin edeceğiz.

ASAYİŞ
Bursa'da cinayet! Kardeş kardeşi öldürdü...
Bursa'nın İznik ilçesinde ağabeyi tarafından bıçakla yaralanan 19 yaşındaki genç, kaldırıldığı ha...
ASAYİŞ
Bursa'da karşı şeride geçmek isteyen tır şarampole uçtu!
Bursa'nın Gemlik ilçesinde yolun karşısına geçmeye çalışan tır şarampole devrildi. Kazada 1 kişi ...
GÜNCEL
Bakan Koca'dan flaş açıklama: '2. adıma geçiyoruz'
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşılama programının birinci aşamasının ikinci adımına geçileceğini ...
GÜNCEL
Bakan Soylu duyurdu: 'PAK, cuma günü başlıyor'
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "İnşallah emniyet teşkilatımız bünyesinde kısa adı 'PAK' olan Pol...
DÜNYA
ABD'de yüksek tansiyon! Silahlı gruplar toplanmaya başladı
ABD'de Virginia eyaletinin başkenti Richmond 'da Trump yanlısı silahlı gruplar toplanmaya başladı.
DÜNYA
Rus muhalif Navalny'e 30 gün gözaltı kararı
Rusya'da zehirlenerek Almanya'da tedavi gören Rus muhalif Aleksey Navalny ülkesine döndü. 44 yaşı...
Frutti Extra Bursaspor'da Malik Newman'la yollar ayrıldı
Linkedin Türkiye'ye temsilci atayacak
İnanılır gibi değil... Bu araçtan sağ kurtuldu!
Mesut Özil Fenerbahçe'de!

En Çok Okunan Haberler

Bursa'da silahlı saldırı!

Bursa'da 2 kişi henüz bilinmeyen sebepten dolayı ara...

Dikkat! Meteoroloji Bursa'yı turuncuya boyad...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Bursa'da 3 gün boyunca...

Bursa ulaşımı için önemli uyarı! Geç kalmada...

Türkiye genelinde koronavirüs tedbirleri kapsamında ...

Bursalılar dikkat! Meteoroloji harita paylaş...

Bursa'da hissedilen hava sıcaklıkları hissedilir der...

Meteoroloji ve Valilik' ten Bursa'ya peş peş...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Bursa ve çevre...

Yetkili isim yasakların biteceği tarihi açık...

Koronavirüs önlemleri kapsamında alınan yasak kararl...

Yok böyle bir olay... Yaşlı adam Yıldırım'da...

Bursa'da pazartesi günü kaybolan 67 yaşındaki Mustaf...

Bursa'da 65 yaş üstü için sevindiren haber!...

Bursa Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde ...

Bir anda akın ettiler! Bursa'da uzun araç ku...

Çarşamba akşamından beri kar yağışının aralıklarla d...

Bursa'da sular çekildi, 'kayıp şehir' ortaya...

Bursa'nın UNESCO'ya aday tarihi kenti İznik'te göl s...

Bursa Valiliği'nden 'Uludağ' açıklaması! Ote...

Bursa Uludağ'da bir otelin terasında pandemi kuralla...

Bursa'da yoğun kar yağışı, yolu trafiğe kapa...

Bursa-İzmir otobanı bağlantı noktası yoğun kar yağış...

Bursa'da cinayet! Kardeş kardeşi öldürdü...

Bursa'nın İznik ilçesinde ağabeyi tarafından bıçakla...

Mide bulandıran görüntüler! Bursa'da Suriyel...

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde, kiraladıkları ofisler...

Bursa için peş peşe uyarılar geliyor! Donaca...

Bursa Valiliği, kar yağışının ardından hava sıcaklık...